Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 259
Like Tree8Одобрявам

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    27
    #16

    Kindle 3 Wi-fi + 3G

    От малко повече от 2 седмици имам Kindle 3 Wi-fi + 3G варианта.Никакви проблеми с кирилицата - не съм промянял нищо по устройството.

    Впечатлен съм от контраста на екрана. Може да се чете на силна слънчева светлина (пробвах в парка - никакъв проблем, докато върху телефона ми не успява да се види почти нищо).

    Батерията издържа около седмица първия път, но аз доста си играх и с качване на книги и браузване... Засега нямам впечатление по-нататък може да пиша дали издържа месец, както в рекламите.

    Ползвам Calibre (http://calibre-ebook.com/) за да си конвертирам и качвам книгите на него. Общо взето процеса е сваляш ги на PC-то, даваш "добави към библиотеката в Calibre" и след това "send to device->main memory". Конвертира си и качва автоматично.
    Иначе някои сайтове като http://www.archive.org/ (над 2 милиона заглавия на английски) поддържат директно kindle формата и може да се сваля от устройството. Дори самия амазон има доста книги с цена 0.
    Също удобно е пращане на е-мейл и се получава от kindle -а. Като може да избираш дали да е само фрее (т.е. Wi-fi) или и 3G (тогава струва нещо)


    Вградения браузер не е нищо особено, но става за сваляне на книги. Не се оправи директно с gmail, но като избереш basic HTML се оправи. А да и 3G-то е фрее и работи за който и да е сайт - т.е. може да си сваляш книги където и да си. За нормално браузване е странен - все пак Интернет не е черно бял.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #17

    Устройства за четене на електронни книги

    От няколко седмици съм с Kindle 3 - купих го от английския амазон и излезе около 250 лева с транспорта до България (няма митнически разправии, понеже и Англия и БГ сме Европейски съюз).
    Според мене към момента е най-доброто предложения на пазара - екрана е отличен, има Wi-Fi, и 4 ГБ за книги е доста място. Може би в бъдеще ще се подобри технологията още, но на този етап мисля, че това е отличен избор за четец на книги. Другите ектри - като интернет браузер и т.н. определено не са му силата, но и според мене не може да очакваш такава функционалност от това устройство.
    Бих ги разделил нещата 2 групи:
    1 - който иска макс. възможности, то таблет като Ipad / Dell Steak е добър избор
    2 - ако е само за четене на книги - тогава си трябва специален четец като Amazon Kindle 3

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #18

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    В момента имам в нас Samsung Galaxy Tab и четец за книги Prestigio - това са 2 съвсем различни устройства - Samsung-a не може да стъпи на малкия пръст на Prestigio-то по отношение на четене на книги. За всичко друго... е ясно.
    Така че, според мен, ако някой смята сериозно да чете - задължително специализирано устройство да си купи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    27
    #19

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    В момента имам в нас Samsung Galaxy Tab и четец за книги Prestigio - това са 2 съвсем различни устройства - Samsung-a не може да стъпи на малкия пръст на Prestigio-то по отношение на четене на книги. За всичко друго... е ясно.
    Така че, според мен, ако някой смята сериозно да чете - задължително специализирано устройство да си купи.
    И моето мнение е такова. От години чета електронни книги. Никога не съм обичал четенето пред компютъра. Досега основно ползвах различни модели телефони. Но e Ink дисплея си е друго. Не е хартия, но все пак е може би най-доброто за момента. И не уморява очите, както блещукащите LCD-та.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Обзор на Prestigio Libretto PER5062B Ebook - http://setcombg.com/news/reviews/rev...book/Ebook.asp

    Обзор на Prestigio eBook Reader PER3162B и сравнение на дисплеите на електронните четци Prestigio PER3162B и PER5062B - SiPix vs E-Ink - http://setcombg.com/news/reviews/rev...r-PER3162B.asp

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #21

    Устройства за четене на електронни книги

    интересни модели четци се задават на хоризонта - Eee Note EA800
    http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=IrZFXz2AcdRvL7L6

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    82
    #22

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Бих искала да попитам / предварително ме извинете з аневежеството / : как да си настоя телефона на e-reader?
    тел е реплика на SE C 702.
    В смисъл - необходими файлове, как и т.н...

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #23

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Въпросът ти не е за тази тема.
    Още повече, с китайска реплика с неизвестна ОС е почти невъзможно да ти се отговори.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #24

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    аз сега мисля да си купя и разглеждам, да не е много скъп и да е с по-големичък екран, още обаче не съм си харесала никой конкретно

  12. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #25

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Гледам че Техномаркет са пуснали на промоция MPMAN COLORBOOK7 EBOOK READER, но не мога да намеря инфо за него из нета. Блазни ме ниската цена, но ме притеснява цветния екран. Пише че издържа 6-8 часа батерията.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #26

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Kx - прочети внимателно темата, прегледай и двете статии за електронни книги в http://SetCombG.com
    Това, за което говориш не е електронна книга! Естествено е цената му да е ниска и от нивото на цените на mp3 плеърите, каквото си е и това устройство...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    27
    #27

    Re:Устройства за четене на електронни книг

    Цитат Първоначално публикувано от Kx
    Гледам че Техномаркет са пуснали на промоция MPMAN COLORBOOK7 EBOOK READER, но не мога да намеря инфо за него из нета. Блазни ме ниската цена, но ме притеснява цветния екран. Пише че издържа 6-8 часа батерията.
    Ето инфо
    http://www.1dayfly.com/en/offer/show/2136

    7’’INCH TFT SCREEN EBOOK
    COLOR TFT SCREEN
    Resolution 800 x 480
    PDF, EPUB, TXT, JPEG, GIF, PNG
    DRM FILES SUPPORTED
    SD/MMC/SDHC CARD SLOT UP TO 16GB
    USB CONNECTION
    RECHARGEABLE BATTERY
    (8 HOURS IN EBOOK MODE)


    Реално е едно от многото полу/таблетни предложения. Но аз не бих го взел. Лично ползвам киндле 3. Просто TFT в сравнение с eINK ...

    малко ме съмнява с характеристиките на сайта тежина от 128 грамаи батерия 2900 mAH...

    за сравнение kindle 3 тежи 247 грамаи и има 1750 mAh батерия.


    http://www.rueducommerce.fr/Son-Nume...loreBook-7.htm

    Caractéristiques principales

    # Affichage des textes sans fatigue visuelle, grâce à l’écran Innolux. (Faible scintillement comparé à un écran TFT standard)
    # Mémoire 2 Go + Lecteur de carte SD HC 16 Go
    # Ecran TFT 7 pouces (18 cm), Résolution 800 x 480 en 16/9
    # Capacité de 6000 pages
    # Rotation automatique portrait/paysage.
    # Lit les textes aux formats : universel EPUB, PDF, Unicode TXT
    # Sous licence Adobe Digital Edition pour lecture des DRM
    # Tourne- page automatique ou manuel, accès direct à la page souhaitée, création de marque-pages, loupe avec 3 tailles de caractères.
    # Affichage des textes sans fatigue visuelle.
    # 5 couleurs de caractères.
    # Lecture des livres avec doublage son.
    # Tri à l’aide des TAG (Artistes, Album, Genre, Favoris).
    # Affichage des TAG en lecture + affichage de la pochette (Si dans le TAG).
    # Affiche les paroles (Si fichier .lrc présent).
    # 4 modes de répétition, plus lecture INTRO.
    # Intègre la technologie Microsoft PlayFx.
    # 8 modes d’égalisations dont 1 personnel.
    # Affichage des informations de lecture à l’écran (mode de répétition, mode d’égalisation, volume).
    # Prise jack 3.5 pour casque.
    # Album photo : JPEG, BMP.
    # Lecture photos avec diaporama, rotation des photos et zoom.
    # Dictaphone avec microphone intégré.
    # Batterie rechargeable incorporée Li Polymère (2900 mAH) Autonomie 10 heures.
    # Mémoire flash 2 gigas
    # Dimensions : 205 x 135 x 13 mm
    # Poids : 128 grammes


  16. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #28

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Smiling
    Мерси много за информацията!
    Не разбрах защо Крис се издразни на въпроса ми, но това си е негов проблем

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #29

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Kx
    Не разбрах защо Крис се издразни на въпроса ми, но това си е негов проблем
    С удоволствие ще обясня защо.
    Би следвало да е забранено подобно устройство да се казва MPMAN COLORBOOK7 EBOOK READER.
    Думичките EBOOK READER в случая са подвеждащи и са нелоялен търговски трик, лъжещ потенциалните купувачи, че този плеър има нещо общо с EBOOK READER.
    След като това е четец на електронни книги, то и всеки смартфон, лаптоп, PDA устройство или компютър също може да се нарече EBOOK READER.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #30

    Re:Устройства за четене на електронни книг

    Щях да го напиша в темата за едното Presigio на което Крис е направил ревю (сравнявайки го с последния Kindle 3), но мисля че е по-коректно да го сложа тук:

    Да развенчая един мит за гаранцията на Amazon, на колега (във Франция) му се чупи екрана, тъй като го е сложил в раница заедно с други глупости. Изкарва си RMA номер, залепва го на пакет и го праща за 15 евро обратно на Amazon. След 5 дена получава ново устройство, а тези 15 евро за транспорт му се връщат от Amazon.
    Мисля, че е безкрайно ясно, че никой в България няма да ви замени устройство със счупен екран ! За Amazon Kindle-ите са съпътстващ бизнес (от който печалбата им е наистина стотинки) и го използват, за да продават електронните си книги.
    Този пример никак не е единствен и в 2-3 форума гледам, че имат същия опит.

    Ще си призная, че бях зашеметен от Kindle 3 още като го видях (без да съм виждал други e-reader), но това е повече от логично, тъй като екранът му засега е без конкуренция и то точно, защото няма тъчскрийн.
    Ето една сравнителна таблица:
    eReader/Measure Black/Reference White/Reference Contrast (White/Black)
    Kindle 3 6.44% 69.11% 10.72 : 1
    Kindle 2 12.22% 74.00% 6.05 : 1
    Nook 14.22% 73.33% 5.15 : 1
    Sony PRS-600 29.11% 64.66% 2.22 : 1

    http://blogkindle.com/?s=contrast

    Недостатъците са описани мисля, но да систематизирам кое ме дразни мен:

    - липса на поддръжка на ePub формат (вече има две неофициални програмки FBreader и FBKindle, които го могат, но се изисква jailbreak)
    - липса на възможност да се пише на кирилица (вече има вградени кирилски символи в символната клавиатура, но не е с хардуерната)
    - липса на локализация (това пак е оправено от ентусиасти + дори следващата година се очакват бг менюта)
    - с браузъра не мога да свалям файлове, това е по-скоро логично тъй като всичко там е експериментално, но все пак. Също така не мога да отварям препратки тъй като няма поддръжка на нов таб.

    Но това в което е силата на устройството - Четенето - просто се представя повече от отлично с големите бутони за прелистване и просто най-добрия екран за момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 15:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 13:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе