Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61

ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #16

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Търси друг...
    Старичко, неособено престижна марка по отношение на издържливост според моята класация.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    на хартия - добре
    на практика - самсунг

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #18

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    ASUS X501A-XX404 DU
    540 лв. чисто нов ?

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #19

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Всичките ли бяха стационарни или имаше и лаптопи?
    Тези премеждия кога са били, скоро или по-отдавна?
    В друг форум попаднах на една закачка между двама души, единия от които продаваше лаптопи от тази фирма и беше обвиняван в някакви комбинации. Сега след тези твои оплаквания въпросителните и съмненията се увеличават.
    "Опита" ми с Делви е от 2008-2009 година. Лаптопи съм купувал в много по-малко бройки от стационарните, основно за клиенти, които искаха мобилност при управление на фирмите си. В самото начало ги бях препоръчал и на приятели, които също търсеха лаптопи втора ръка. Общото ми впечатление за фирмата не е, че са измамници или нещо подобно. Просто нещата при тях се случват доста бавно когато не могат да отстранят проблема в дадена машина и трябва да я подменят с друга такава, която нямат в наличност. А загубеното време, през което чакаш (ти и клиентите, които ти звънят постоянно) и не можеш да използваш това, което си купил никой не може да ти го върне. Пак казвам, че натрупаните впечатления са от 2008-2009 година. Това, което ме подразни и накара да пиша в темата е новото име на фирмата - за мен компания, която така лесно променя името си, с което е станала популярна, в 99% от случаите показва опит да се прикрие нещо или да се започне "на чисто". Възможно е и да греша - с фирма ИТР не съм имал никакви отношения, но ако служителите и управата са същите, а само името е сменено, то няма какво повече да се каже.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    досега и аз имам закупени голямо количество и нито 1 дефект - специално Г260 и Г240, както и дел и хп
    дале4е съм от твоята бройка , но нямам дефект нито на стационарни, нито на преносими.
    Засегнах се защото работя с тези хора, винаги са коректни с мен. Не съм прекупвач - купувам ги за познати, заради офертата с windows и всички работят и нямат проблеми. Единствено 1 се оплакал че батерията му "май не работи " 1 година след покупката , като не я е вадил и е бил на постоянно захранване и тук таме при токов удар или липсата на такъв е работила за кратко време.
    Та затова ми стана странно, а ти след като купуваш 60 и половината да ти дадат дефект и да не реагират. НА мен ми дадоха условиече ако нямат да го подменят или не могат да ремонтират в някакъв срок - връщат пари, но по документа който са ти издали, а не по този който ти си преиздал. А за специалистите мога да кажа че определено са добри- компетентни и като ги питам за някоя интеграла или част ми цитират модела без да съм го казал. Имам контакти с много сервизи - не са такива каквито ги описваш.
    Тази доставка, за която говорех по-рано беше и последната поръчана от мен. Преди нея, освен лаптопи за няколко клиента, лично бях водил приятели, за да им изберем лаптопи, които да ползват за работа и у дома. Единият от тях ми се обади след 20-тина дни да ми каже, че компютърът се държи странно - рестартира се когато си поиска и Wi-Fi-то се закача и разкача когато си поиска. След носене на машината обратно в Делви ни беше казано, да я оставим и че ще ни се обадят когато има резултат. Три дни по-късно след като никой не ни потърси позвънихме ние. Казаха ни, че изборът ни е следният - или да си вземем лаптопа в това състояние и да чакаме да пристигне идентичен, с който да тестват кое не е наред, или да го оставим при тях, но те не могат да предложат работещ оборотен такъв за временно ползване. За връщане на пари дори и не стана на въпрос. В крайна сметка получихме работещ лаптоп, но след около 20-тина дни чакане. Друг проблем беше един изключващ се дисплей на клиент. Времето им за реакция беше отново около двайсетина дни. През това време на клиента бях дал един от лаптопите от офиса, защото отново оборотна машина не можеше да бъде осигурена. А клиента с нищо не беше виновен за това, че аз съм направил лош избор при осигуряването на доставчик на техника. Мога да споделя още доста, но и без това offtopic-а стана достатъчно. За заключение ще кажа, че в последствие се запознах с бивш служител на Делви. Когато му разказах за премеждията си, той сподели как точно се асемблират компютрите във фирмата - от много неработещи се прави един работещ. Ако няма част (например Wi-Fi card) за даден лаптоп се взима първата попаднала от какъвто и да е модел - слага се, пуска се набързо тест дали всичко ще "изгрее" и лаптопа се слага в купчината "за продажба". Също така хората, които асемблират компютрите много често нямат нужното образование или опит за това - готвач, търговски представител и т.н. Имало няколко контролиращи с необходимият опит, които обаче не били особено заинтересовани да проверяват всяка една сглобена машина. Резултатът от това вече го написах.

    Още веднъж ще се повторя - това е личен опит от 2008-2009 година. Възможно е да има промяна в отношението на фирмата към клиентите. Просто за мен фирма, с която съм имал такива проблеми завинаги остава извън целевата ми група за избор на каквато и да е техника.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #20

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Нови:
    Стават ли не стават ли???
    ASUS X501A-XX404 DU - 540 лв.
    HP 655+BAG - 540 лв.
    Благодаря за коментарите и помоща!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    ASUS - слаб процесор, по-малко рам и по-малко хард, освен това - асус
    HP - МНОГО слаб процесор

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #22

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Кой от всички? (това са максималните цени в които трябва да влезем)
    Като, че ли първия?
    HP 650 | laptop.bg
    Acer Aspire E1-531 | laptop.bg
    Fujitsu Lifebook AH512 | laptop.bg
    Отново благодаря за помоща Ви!!!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #23

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...mi-580-lv.html

    за 550 лв е твой с този диск 250 ГБ, а за 500 без твърд диск, като ти можеш да си сложиш твой по избор Гаранционен, като нов и т.н. Процесора няма нищо общо с тези смотани процесори, които слагат в евтините нови лаптопи.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    soon, аз бих обмислил сериозно предложението на симеонов...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #25

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    @FearMe, добре ще помисля,
    но все пак моля те коментирай горните 3 предложения.
    Конкретно: http://www.laptop.bg/laptops-hp-650-hp_650_H5V07ES
    М/у другото лаптопа го вземам не за мен, а за едно семейство на 60 години за общи неща: Skype видео разговори с деца и внуци, гледане на филми HD720p и леки игри за забава. Казвам го за да стане по ясна представата какво търсим. Хората нямат възможност и търсят оптимален и разумен вариант.
    Благодаря!!!

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #26

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Става HP то според мен.
    Евтинко, ново, с гаранция.
    Предвид ползването, голяма работа, че е със скапан процесор и почти никакво видео.
    Екстра е машинката за целта.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #27

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    И последно питане колеги за този лаптоп.
    HP Compaq Presario CQ58-203SU | laptop.bg
    Намерих го чисто нов за 600 лв. разбира се не от посочения линк.
    Спрямо коментираните как е за изброените нужди?
    Благодаря за съдействието!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    хубав е, вземи го за себе си, а дай твоя на родата

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #29

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    На FearMe и всички помогнали в трудния избор още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!
    Край на темата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #30

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    soon,да ревна малко в твоята тема.Не знам дали си взел НРто,ама аз авантосах едно CQ58-350US.Първо-идиотите от НР са дали драйвъри само за 8ца,а аз се мъча с 32 битова 7ца-окапаха ми зъбите от псуване.Второ-охлаждането(фанът) вие като вук и трака като фуражомелка,радиаторът не е меден като на старите;не пускай DVDто,че ще се уплашиш,а шейната му може да ти остане в ръцете;харда не е по-тих от WDа на десктопа.Старото ми НР 6715 е в пъти по-добро изпълнение.Не се хващай да го плащаш,ако не си го пробвал,което не знам как ще стане като няма ОС.Поне се надявам това,което вземеш да не е като моето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой чип сет е най-добър за s.775?
    От reingar-x във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-11, 09:35
  2. Най-добър кодек?
    От MasteRMind във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 10-12-08, 17:41
  3. Лаптоп за игри - този добър ли е???
    От Boa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 29-09-06, 21:27
  4. Кой FTP кабел е най-добър?
    От Nsitnov във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 17-02-04, 17:01
  5. добър тв-аут
    От pitbull_bars във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 23
    Последно: 23-12-03, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе