Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 61

ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1

    ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Колеги препоръчайте някакъв читав модел лаптоп до 500-550 лв. с балансирана конфигурация.
    А как стои въпроса с лаптопи втора употреба?
    Благодаря за съдействието и съветите Ви!!!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    нов за 500 забрави

    втора ръка за 400-450 взимаш най-бързите Core2Duo процесори, с 2ГБ рам, 15", което е предостатъчно за ВСЯКАКВА ежедневна дейност

    освен това с тази сума си гарантираш качествена марка от рода на HP, Dell, IBM/Lenovo....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    @FearMe,
    моля те препоръчай нещо конкретно като марка, модел и място от където да се вземе. Имам ти доверие.
    Благодаря!!!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    примерно

    HP Compaq 6910p Review

    или

    Lenovo ThinkPad T61 Review

    или

    Review HP Compaq 6710b Notebook - NotebookCheck.net Reviews

    или

    Fujitsu LifeBook S7220 - Notebookcheck.net External Reviews

    хвърлих насляпо няколко идеи, като цените са далеч под 500, дори са под 400

    къде? не си спомням от град си, но можем да продължим разговора на лични....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #5

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?


  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #6

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Ориентирай се към предложенията на FearMe или друго второ употреба и напълно забрави за нов лаптоп, камо ли добър за 500лв.
    Единственият важен за теб въпрос е откъде да купиш лаптоп 2-ра употреба.
    Единият вариант - ако имаш необходимите знания, което май не е така - от обяви по форуми като разчиташ на знанията си за да вземеш това, което трябва.
    Вторият - може би по-подходящ за теб - обиколи по-известните фирми за лаптопи втора употреба, например Real Vision, Second Parts и се довери на специалистите там. Дава се и гаранция, така че ще имаш някаква сигурност какво купуваш.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Вторият - може би по-подходящ за теб - обиколи по-известните фирми за лаптопи втора употреба, например ...
    В този ред на мисли, какво е мнението Ви за предлаганите модели от бургаската фирма ИТР, намират ли се читави? Звучи малко общо, но все пак...
    Набелязал съм една бройка от асортимента им, който го предлага някакъв техен посредник/дилър във Варна, та който се е сблъсквал с лаптопите им бих се радвал да сподели.
    Благодаря!

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Не ми е позната тази фирма. Или е нова, или само с 2-ра употреба се занимават.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Не ми е позната тази фирма. Или е нова, или само с 2-ра употреба се занимават.
    Бившата Delvi Бургас. Като цяло ги препоръчвам и съм доволен от тях.

  12. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #10

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    С покупката на техника от бившата Делви бих посъветвал да се внимава много - предлаганото от тях най-често е събирано от няколко идентични неработещи компютри/лаптопи, асемблирани в България от хора с нулев стаж в областта. Случвало се е да носим обратно закупени месец по-рано лаптопи, на които без обяснение спират да им работят Wi-Fi, екраните, вадят системни грешки и т.н. Когато имат още бройки обикновено ги подменят, но проблемите започват когато нямат налични - "Чакаме зареждане", "Елате да проверите след седмица" и т.н. През това време ти имаш един неработещ лаптоп, за който си платил да украсява бюрото ти.

    Като цяло през годините съм изгубил достатъчно време и нерви с тях, поради което не бих ги и препоръчал на друг.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    С покупката на техника от бившата Делви бих посъветвал да се внимава много - предлаганото от тях най-често е събирано от няколко идентични неработещи компютри/лаптопи, асемблирани в България от хора с нулев стаж в областта. Случвало се е да носим обратно закупени месец по-рано лаптопи, на които без обяснение спират да им работят Wi-Fi, екраните, вадят системни грешки и т.н. Когато имат още бройки обикновено ги подменят, но проблемите започват когато нямат налични - "Чакаме зареждане", "Елате да проверите след седмица" и т.н. През това време ти имаш един неработещ лаптоп, за който си платил да украсява бюрото ти.

    Като цяло през годините съм изгубил достатъчно време и нерви с тях, поради което не бих ги и препоръчал на друг.
    По-безпочвени обвинения не бях чел скоро. Случайно да се занимаваш със същото като тях ?
    Питам ей така от любопитство.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #12

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Не, никога не съм се занимавал с продажба на компютри, но съм ползвал софтуер, за основата на който се закупуваха компютри от тях. Бях направил пътека в двете посоки да нося и подменям компютри, които са взети от тях със статут "работещи". След собствен тест от взети 60-80 машини, работещи и използваеми се оказваха около половината. Конкретният пример е за GX240 и GX260. Проблемът не е в това, че машините не бяха подменени в последствие, а в загубеното време за транспорта им напред-назад.

    И да попитам - а ти защо така се засягаш? Да не би да имаш някакво по-специално отношение към тази фирма?

    П.П. И аз питам от любопитство.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    След собствен тест от взети 60-80 машини...
    Всичките ли бяха стационарни или имаше и лаптопи?
    Тези премеждия кога са били, скоро или по-отдавна?
    В друг форум попаднах на една закачка между двама души, единия от които продаваше лаптопи от тази фирма и беше обвиняван в някакви комбинации. Сега след тези твои оплаквания въпросителните и съмненията се увеличават.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Не, никога не съм се занимавал с продажба на компютри, но съм ползвал софтуер, за основата на който се закупуваха компютри от тях. Бях направил пътека в двете посоки да нося и подменям компютри, които са взети от тях със статут "работещи". След собствен тест от взети 60-80 машини, работещи и използваеми се оказваха около половината. Конкретният пример е за GX240 и GX260. Проблемът не е в това, че машините не бяха подменени в последствие, а в загубеното време за транспорта им напред-назад.

    И да попитам - а ти защо така се засягаш? Да не би да имаш някакво по-специално отношение към тази фирма?

    П.П. И аз питам от любопитство.
    досега и аз имам закупени голямо количество и нито 1 дефект - специално Г260 и Г240, както и дел и хп
    дале4е съм от твоята бройка , но нямам дефект нито на стационарни, нито на преносими.
    Засегнах се защото работя с тези хора, винаги са коректни с мен. Не съм прекупвач - купувам ги за познати, заради офертата с windows и всички работят и нямат проблеми. Единствено 1 се оплакал че батерията му "май не работи " 1 година след покупката , като не я е вадил и е бил на постоянно захранване и тук таме при токов удар или липсата на такъв е работила за кратко време.
    Та затова ми стана странно, а ти след като купуваш 60 и половината да ти дадат дефект и да не реагират. НА мен ми дадоха условиече ако нямат да го подменят или не могат да ремонтират в някакъв срок - връщат пари, но по документа който са ти издали, а не по този който ти си преиздал. А за специалистите мога да кажа че определено са добри- компетентни и като ги питам за някоя интеграла или част ми цитират модела без да съм го казал. Имам контакти с много сервизи - не са такива каквито ги описваш.


    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Всичките ли бяха стационарни или имаше и лаптопи?
    Тези премеждия кога са били, скоро или по-отдавна?
    В друг форум попаднах на една закачка между двама души, единия от които продаваше лаптопи от тази фирма и беше обвиняван в някакви комбинации. Сега след тези твои оплаквания въпросителните и съмненията се увеличават.
    Няма как да станат комбинации - всички стокови и гаранционни са с цена - ако ще правиш далавера , трябва да преиздадеш документ - техните условия са такива - не правят документ за други.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #15

    Отговор: ДОБЪР ЛАПТОП до 500 лв.?

    Предлагат ми Samsung RV511 за 450 лв.
    с гаранция 6 месеца с инстл. Windows 7 + програми
    Intel Core i3-M380 2.52GHz 3MB Cache L3
    15.6" (1366x768)
    4GB 1333MHz DDR
    240GB SATA
    nVidia GeForce 315M
    Добре ли е или да търся друг?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой чип сет е най-добър за s.775?
    От reingar-x във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-11, 09:35
  2. Най-добър кодек?
    От MasteRMind във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 10-12-08, 17:41
  3. Лаптоп за игри - този добър ли е???
    От Boa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 29-09-06, 21:27
  4. Кой FTP кабел е най-добър?
    От Nsitnov във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 17-02-04, 17:01
  5. добър тв-аут
    От pitbull_bars във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 23
    Последно: 23-12-03, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе