Резултати от 1 до 6 от общо 6

ПРОБЛЕМ С LAN мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    358
    #1

    ПРОБЛЕМ С LAN мрежа

    Имам следния проблем с LAN-a. Понякога трансфера просто спира и по никакъв нячин пак не иска да тръгне освен ако не прекъсна и след това отново се свържа. Моля ако някой знае какъв може да е проблема и как може да се оправи да пише, защото е супер гадно през нощга да си оставя да се дърпат разни файлове и на сутринта да видя, че трансфера е спрял и нищо не се е свалило. а и ако има някаква програма която да прекъсва връзката, когато няма трансфер?



    LAN картата ми е Rapotec 1624WK с чип Realtek RTL8139



    с WinXP съм.



    Благодаря.

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    ПРОБЛЕМ С LAN мрежа

    1. Не пускай една и съща тема на две места. Има кой да чете.

    2. С коя програма теглиш в момента и какво значи да прекъснеш връзката и да се свържеш пак? Откачаш кабела или? Виж си "огнената стена", ако имаш такава, защото и тя понякога прави проблеми.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    ПРОБЛЕМ С LAN мрежа

    Флашгет например може и да "пренабира" връзката. Такова нещо ли имаш предвид?

    Ако можеш, пробвай и с преинсталация на TCP/IP протоколите, а може и драйвъра на мрежовата карта... Имам съмнение, че е от тях някакво бъгче.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    358
    #4

    ПРОБЛЕМ С LAN мрежа

    Не е от програмите за сваляне. Връзката не прекъсва, просто трансфера спира навсякъде включително и в интернет експлорер. след като прекъсна ръчно връзката (дам disconnect) и после отново се свържа (connect) всичко си тръгва. и така до известно време след което пак спира.

    пробвал съм с нови драйвери на мрежовата карта, не става.

    ползвам norton personal firewall, но като го дисейблвам [:D] нещата не се подобряват.



    а иначе питам има ли програма, която да прекъсне връзката като спре трансфера. така проблема ще се реши автоматично - програмата ще спре връзката, а гет райт ще я възобнови.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    ПРОБЛЕМ С LAN мрежа

    @Yozo,

    Попитай и сис админа все пак какви ги е натворил.[:D]

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    ПРОБЛЕМ С LAN мрежа

    Засечи времето на прекъсване. Ако е едно и също има голяма вероятност "повредата да не е във вашия телевизор"[].

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с домашна мрежа.
    От drecolli във форум Мрежи
    Отговори: 28
    Последно: 04-02-10, 21:01
  2. Кофти проблем с мрежа
    От ManiMani във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-07, 14:10
  3. проблем с мрежа
    От get във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-07, 10:56
  4. Проблем с мрежа между 2PC-та
    От mutia във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-06, 19:57
  5. Проблем с дисаковете и мрежа
    От minkov във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-05, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе