Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Тъп проблем ( Dial-Up )

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #1

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Ами проблемът е следния: С 56К V.90 Lucent модем съм, под Windows XP.

    Имам цифров телефон ( страшен е - нямало е случай да ме конектне по 52.0 без значение от ISP ... ) Иначе моят ISP e Нет ис Сат ( Net is Sat ). Проблема, е че доста пъти по време на "сесия", самата връзка или тотално блокира ( нито получава, нито изпраща ), или блокира ( по същият начин ) за 10тина до 60+ секунди. Това е страшно дразнещо ... някой да знае от какво може да е ? Поддръжката на Нет ис Сат също се чуди...






  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    23
    #2

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Аз съм с Call Waiting модем и когато съм в нета и някой ми звъни по телефона, модема звъни, но си остава в нета. Ако точно през това време отварям сайт модема спира да предава и приема, точно като при теб. Но като затворят телефона отсреща и всичко си тръгва нормално. Та мисълта ми е, че някой може да се намиса в линията. Може и да греша, ако модема не е Call Waiting.




  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #3

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Хмм странно. Аз имам същия проблем но докато бях под МЕ. Под 2000 не ми се е случвало.



    "we sense a soul in search of answers"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #4

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Kak da vidia dali e Call Waiting ili ne e ?




  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    23
    #5

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Трябва да го пише в спецификацията на модема. Провери в сайта на производителя. Моя модем например е Actiontec 56K PCI Call Waiting - така се казва. С чип на Lucent e.

    НО, едно голямо НО. Пуснах предния пост просто само за да ти дам някаква идея. Но да ти кажа съмнявам се, че при теб случая е точно същия. Може би трябваше да уточня, че ползвам този модем в щатите. Просто предположих, че твоят може да е от същия тип, може вече с цифровизацията на БТК някой да ги е внесал и да ги продава. Но за да ти работи Call Waiting функцията, трябва БТК да ти я включи в услугата и да си плащаш. И можеш да приемаш няколко разговора едновременно по една линия.

    То май надали това е твоя проблем, но при мен твоите симптоми са от това.

    Така, че много е вероятно просто проблема да е в телефонната линия. Пробвай да изключиш всички тел. апарати у вас от линията, остави само модема и го тествай. Може и смущения да се появяват и да блокират връзката от време на време.






  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #6

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Според мен проблема се казва retrain. или с две думи губене не носещата честота и отново намиране. Ако времето за което влизаш в инет е същото като това което чакаш значи е от това. От това оправия няма. Единствено ако модема ти е същия като на доставчика, може да има подобрение в секундите на retrain. Обикновено ако модема или линията ти е кофти, целия този процес завърша в излизане от инет(drop). При теб просто тоя процес с drop-енето го прескачаш




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #7

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Takammmm... BTK oshte mai niamat Call Waiting kato usluga. V purvia moment ne se setih za kakvo stava duma de... No ne e ot tova kategorichno ( nadali ima ludi hora, deto da mi se obajdat v 3 chasa prez noshtta )...



    za vuprosnia retrain - ami svurzvam se za okolo 20 sec ( moje i po-malko da sa ) - tova vkliuchva nabirane i okoonchatelno logvane.

    No pri men prosto mnogo chesto vruzkata si sedi s chasove bez aktivnost ( naprimer ostaviam neshto da se tegli vecher i na sutrinta gledam vruzkata si sedi, a onova za teglene e na 10-tina%..... problema ne e ot ISP. Probvah v dvama poznati s Windows XP , kak shte vurvi acc. pri tiah i niamashe problemi ( edinia e s telefon ot sushtata centrala kato moiata )....... prost idea si niamam ......




  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #8

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Щом не е от retrain, незнам от какво е, но ми прилича на проблем с driver-ите или "хубавия" Windows. Като се сетя и аз имах такъв проблем. Като смених 2 пъти windows-a незнам що 2 пъти, ама се оправи. Докато до го преинсталирам го бях нагласил ако няма трафик 5 мин да се откача и закача пак.




  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #9

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    kak moje da stane nomera sus zakachaneto/otkachaneto pod windows xp ?




  12. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #10

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    kak moje da stane nomera sus zakachaneto/otkachaneto pod windows xp ?

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    аз го правех с WinME но не ми се вярва да не става в ХР. сега не ползвам dial-up, но май беше от последното меню в настройките на връзката, пишеше нещо от сорта "disconnect if idle for .." а нагласяш програмата дето теглиш да се закача пак като дропи




  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #11

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    tova si beshe pusnato, obache mai neshto ne bachka mnogo-mnogo




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #12

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Пробвай с постоянен ping до Name Server-а на ISP-to



    ping -t -l 0 ns.myisp.bg



    Това си е най-добрия "session keep-alive".
























































































































  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #13

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Пич,не си губи времето ами вземи и си намали скоростта на FIFO буферите!!!!!

    На 52 естественно че ще прави така,ти знаеш ли,че твоят доставчик използва за вх.точки обикновенни външни модеми 56.6??




  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #14

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Recieve - 14

    Transmit - 16



    Vinagi sa si bili taka ( oshte pod Windows 98 ) i nikoga ne sum imal probelmi ( a vinagi e na 52... )





    Ghost: Tova s Ping-a kato script li da go slagam ?




  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #15

    Тъп проблем ( Dial-Up )

    Abe vsichko opitah, ama vse edno i sushto ! Dori mai stana po-zle...




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Dial-UP - как?
    От Io във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 07-05-07, 14:53
  2. Отговори: 11
    Последно: 18-03-04, 20:36
  3. въпрос за dial - up
    От nniki във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-12-03, 12:53
  4. Dial-Up Server (win2003) проблем
    От saint056a във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 09-10-03, 12:28
  5. Dial-up help
    От PROKOBA във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 02-07-02, 21:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе