Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 109

Споделяне на Интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #46

    Re: Споделяне на Интернет

    llll, не разбирам какво не ти е ясно. Ти си доставчик на Интернет услуги. Като такъв ти ми предлагаш услугата "Достъп до Интернет за 1 компютър". Т.е. Интернет ще бъде достъпен само за 1 компютър. Ако аз сключа договор с теб за предоставяне на тази услуга при съответните условия и цени, както ти, така и аз трябва да спазваме договора, защото сме се съгласил с условията. Точка.

    Io, цените падат заради развитието на технологиите и заради конкуренцията. Няма нищо общо с гратисчиите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #47

    Re: Споделяне на Интернет

    И понеже прекалено се ядосах, че за такива точни неща като мрежите се говори като за пици, торти и т.н. реших да си дам почивка във форума. Мисля да не се появявам тук докато не станем европейци и за това пожелавам на всички ви (малко раничко наистина) ВЕСЕЛИ И ЩАСТЛИВИ КОЛЕДНИ И НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #48

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Благодаря, но все пак точен отговор не видях... Няколко пъти се спомена "щом в договора пише...". Какъв е тоя договор тогава, дето никой май не може да даде дефиниция за понятието, за което питам? @Lupus, тая тема се отваря наново не от мен (съжалявам...) и хайде да опитаме да въведем някакъв ред.А за да въведем такъв- трябва да имаме точни дефиниции на нещата. Ако не можем- темата да отиде в "Дъра-бъра"...
    едит:// за мен дефиницията е ясна- получавам един адрес. Всичко останало е алабалистика.
    Аз казах какъв е правилният, според мен, аргумент - какво пише в договора. Останалите обяснения съм ги правил надълго и нашироко неведнъж, но обикновено никой не ще да ги разбере, защото не му изнася. Но като толкова държиш, ще се пробвам пак накратко:
    Какво прави един доставчик в общи линии - купува някакъв гарантиран капацитет и си го планира за N потребители. Шейпва, продава, разпределя. Говорим за негарантиран споделен на клиент. Когато запълни капацитета с планирания брой клиенти, прави ъпгрейд - купува още капацитет за нови N потребители. В сметките, разбира се, участват и видове клиенти, процент нон-стоп дърпачи, бизнес клиенти, различни тарифни планове, но да не усложняваме.
    Е, представи си сега, че доставчикът изведнъж установява, че вместо на планираните N клиенти, капацитетът му се изчерпва още на 70%. Ай, сметките не излизат! Я да видим защо? Брей Иванчо плаща 20 лв., но е закачил 3 компа, които денонощно праскат торенти и прави трафик колкото 20 нормални потребители. Пешо пък, пуснал на съседа и си делкат парите. И кво да прави доставчикът? - въвежда рестрикции ще, не ще. Първо в договорите, после и на практика. Елементарна защита на бизнеса.
    Пак повтарям, не съм от хард-лайнерите, смятам, че споделянето в разумни граници и съобразено с условията на доставчика е допустимо. Но не и безусловно и всякак. Затова и предупреждавам - слагаш си рутерче, добре, няма проблем, но не забравяй, че вече съпорта ти е до рутерчето и ако аз го виждам отвсякъде, пък ти на компютъра отзад нямаш нет, еми оправяй се.

    И още е нещо - защо всички сравнения с баници, торти, минерални води са непълни - защото всички забравят коя е стоката в нашия случай. Не е интернета изобщо, той е безплатен! Плаща се достъпът до интернет. И за да има ред, моля, влизайте по един в редичка, без да се блъскате на входа и без да криете децата под шлифера!
    Хайде, със здраве!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #49

    Re: Споделяне на Интернет

    llll, човеко, защо се ядосваш - мързелива събота е, дискутираме си темичка, която касае всички ни, при това културно и без разправии. Аз лично пийвам кафенце, слушам музика и проверяваям за нови постове..забавлявам се добре, и ще продължи да ми е забавно до момента, в който се изгуби добрия тон. Няма защо да се нервираш...

  6. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #50

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    llll, не разбирам какво не ти е ясно. Ти си доставчик на Интернет услуги. Като такъв ти ми предлагаш услугата "Достъп до Интернет за 1 компютър". Т.е. Интернет ще бъде достъпен само за 1 компютър. Ако аз сключа договор с теб за предоставяне на тази услуга при съответните условия и цени, както ти, така и аз трябва да спазваме договора, защото сме се съгласил с условията. Точка.
    Тоест имам два компютъра вкъщи и съм на този договор "ЗА 1 КОМПЮТЪР" и когато сестра ми иска да си провери пощата, откачам мрежовият кабел от моят комп. и го закачам на нейният. Тъй като най-вероятно ме филтрираш по МАК адрес ти звъня, след 5 минути - обратно. Ако шейпна интернета ще реша този проблем, но пък няма да спазя договорът, тоест ако 3 дни нямам интернет по вина на доставчика нищо не мога да му кажа, тъй като след като аз не спазвам моята част от договора, защо той да спазва неговата? Изводите са следните: това е договор който не ме устройва, нито пък устройва доставчика ми аз да изпозакача всички съседи след мене и да делим таксата вместо те да си се абонират и да му плащат на него. Затова ще търся доставчик, който да отговаря на условията ми, а именно да си имам интернет на ВСИЧКИ компютри, телефони, конзоли и т.н. ВКЪЩИ. Все едно....телефон в кухнята - 15лв. такса към БТК...телефон в хола - още 15 лв., не е логично но ако си подписал договора...длъжен си да го спазваш...да си чел.


    В края на краищата да споделяш интернет ИЗВЪН домакинството е неморално и предизвиква финансови загуби на ISPтата около теб. Да имаш интернет на колкото си искаш устройства вкъщи е нещо нормално и всеки доставчик който изрично ми забранява това просто не е моят доставчик.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #51

    Re: Споделяне на Интернет

    Io, 100% съм съгласен с последното ти мнение. И аз мисля, че нещата трябва да стоят по точно този начин.

  8.  
     
  9. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #52

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Io, 100% съм съгласен с последното ти мнение. И аз мисля, че нещата трябва да стоят по точно този начин.
    Най-сетне бирата...така де темата се избистря

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #53

    Re: Споделяне на Интернет


    Мдаам, бира...тъкмо привършвам с кафето, което не успя да оправи съвсем махмурлука от снощи, та нещата съвсем на бира почват да отиват ;-)

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #54

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от WISP
    Аз казах какъв е правилният, според мен, аргумент - какво пише в договора.

    Какво прави един доставчик в общи линии - купува някакъв гарантиран капацитет и си го планира за N потребители. Шейпва, продава, разпределя. Говорим за негарантиран споделен на клиент.
    негарантиран - ей това проблема на доставчиците, че планират да продават негарантирано. Никой не може да ме убеди, че договор в който се продава нещо негарантирано, не противоречи на ЗЗД.
    ДОБАВЕНО
    И не мога да проумея, тяхната (на някои доставчици) дълбока убеденост, че не правят нищо лошо, като планират да продават негарантирано. На мен това неправилно планиране ми намирисва на печалбарство от лошо качество.
    Всъщност мен тая работа не ме бърка. Аз такива продукти вече не купувам (имам избор) и такива договори не подписвам. Вече сме 2006-та, а скоро 2007-ма. // Одъртех, освиних се, и сега ям само хубавите ябълки.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #55

    Re: Споделяне на Интернет

    Не е необходимо някой да те убеждава. Ето ти линк към ЗЗД:
    http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/63.htm
    Ако искаш, прочети го и посочи коя част от закона се нарушава от предлагането негарантирана услуга. ;-)
    Иначе това, което правиш е най-правилното нещо - щом не ти изнасят условията, не сключваш договор, а си търсиш друг доставчик, който предлага същата или подобна услуга при приемливи за теб условия.


  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #56

    Re: Споделяне на Интернет

    Още в чл 12 пише,
    При воденето на преговори и сключването на договори страните трябва да действуват добросъвесно (правописната грешка не е от мен)
    Ако някой ми предлага нещо негарантирано (защото така му изнася), за мен той е недобросъвестен.
    Нататък ще го прочета по-късно довечера. (че отдавна не съм го преговарял)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #57

    Re: Споделяне на Интернет

    Това ме кара да си мисля, че никога не си прочел нито един End-User License Agreement/Лицензно Споразумение с крайния потребител [EULA], защото там почти винаги пише, че авторът не носи никаква отговорност и не предлага никаква гаранция...По тази логика излиза, че Windows е незаконен продукт, което като се замисля, доста ми харесва като идея. :-)

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #58

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    ...По тази логика излиза, че Windows е незаконен продукт, което като се замисля, доста ми харесва като идея. :-)
    Дори и да е незаконен и/или безплатен, не мисля че пак би го ползвал.
    Вече си натрупал достатъчно негативи срещу него.
    А негативите не са срещу това, че е платен.


  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #59

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    ... Ако някой ми предлага нещо негарантирано (защото така му изнася), за мен той е недобросъвестен ...
    Това може би има нужда от обяснение. Ще се върна на примера с тортата и парчетата. Човек купува една торта за X пари с намерение да я продаде на парчета. Пуска обява "Продавам парчета торта. Едно парче тежи N грама и струва Y пари". Тортата е с конкретно тегло и може да бъде разделена на не повече от M парчета с тегло N грама. Само че, човека вместо да я нареже на M парчета, я реже на M + K парчета и лъже в грамажа.

    ДОБАВЕНО
    Всъщност, маскирана зад някакъв договор, обявата на практика е такава. "Продавам парчета торта. Едно парче струва Y пари и тежи N грама. Всъщност, разчитам че няма да можете да изядете тези N грама, затова тайно ще си взема малко от тях и ще продам като нови цели парчета на други" .

    Нямам нищо против това, че човека иска да спечели пари, затова че е нарязал тортата и ножа му се е изтъпил. Но съм много против да ме лъже в грамажа.


  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #60

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Още в чл 12 пише,
    При воденето на преговори и сключването на договори страните трябва да действуват добросъвесно (правописната грешка не е от мен)
    Ако някой ми предлага нещо негарантирано (защото така му изнася), за мен той е недобросъвестен.
    Нататък ще го прочета по-късно довечера. (че отдавна не съм го преговарял)
    Точно текста на този член е спазен, когато в договора е упоменато, че става дума за негарантирани параметри на услугата. В случая доставчика казва, а клиента знае, че не може да разчита 24/7 на зададената скорост. Т.е. тя е максималната възможна, която клиента ще получи при определено стечение на обстоятелствата, постигането на които не е във властта както на доставчика така и на клиента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Споделяне на интернет
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-05-12, 11:48
  2. Споделяне на интернет между PC и GSM
    От getzov във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-01-11, 08:11
  3. Мрежа от 6 PC & 1 MAC, как? Споделяне на Интернет
    От Osvaldo във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-05, 13:11
  4. Интернет споделяне
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-04, 18:59
  5. Споделяне на Интернет връзка
    От Whiskey във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе