Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 109

Споделяне на Интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #61

    Re: Споделяне на Интернет

    Въпрос на гледна точка
    На мен това
    ... доставчика казва, а клиента знае че не може да разчита ...
    ми изглежда така
    Аз (доставчика) съм недобросъвестен и ви информирам (вас клиента) за това че съм такъв

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #62

    Re: Споделяне на Интернет

    Мен пък ме беше яд на предишният ми доставчик, когато им звънна да питам защо няма нет (след като е нямало няколко часа) или защо връзката постоянно дропи, а отсреща чувам нещо от рода на: "Ииии, ти пък за 20 лв. какво искаш/очакваш?"
    Един вид - не стига, че съм подписал договора и съм се съгласил, ами и че дори това, което ми предлагат, ми е "много".
    Жалко, че преди нямах алтернатива, но вече имам няколко...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #63

    Re: Споделяне на Интернет

    MitkoS, както вече казахме, примерът с тортата е подходящ само, ако си плащаш за преносът на определено количество информация ("1 торта" е точно определено количество торта, нали?). Плащаш за пренос на 10ГБ месечно и ако не ги получиш по вина на доставчика, си абсолютно прав да го обвиняваш в некоректност и неспазване на договора.

    IvO™, попаднал си на чуден доставчик. За жалост и такива ги има има много. Иначе за Windows-a си абсолютно прав - дори да стане безплатен, няма да почна да го ползвам, защото не ми предлага и 1/20 от възможностите на *NIX. А негативи към Windows съм събрал доста, особено последните няколко дни, защото трябваше да обезопасявам няколко XP-та, които...айде да не забивам толко в оффтопик.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #64

    Re: Споделяне на Интернет

    Аз не мисля, че примера с тортата е подходящ само за преносът на определено количество информация. Съвсем спокойно същия пример може да се прилага за международната скорост.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #65

    Re: Споделяне на Интернет

    .

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #66

    Re: Споделяне на Интернет

    Прочетох отново цялата тема и сравних дискусията с предишните. Интересни изводи се очертават:
    1. Никой вече не подкрепя идеята, че да си делиш нета със съседите трябва да се счита за нормално и неукоримо деяние.
    2. Никой не застава зад тезата - "една такса - един компютър".
    3. Очертава се една компромисна позиция - плащаш си услугата за дома и в неговите граници връзваш каквото счетеш за необходимо в рамките на разумния трафик.
    Постовете на MitkoS и по специално позицията му за "негарантираността на параметрите" заслужават специално внимание. Ако се замислите, ще видите, че в разпространените масови услуги няма "твърдо гарантирани параметри". Така е в електроснабдяването, топлофикацията, гласовите комуникации (стационарни и мобилни), водоснабдяването, кабелната телевизия а сега и Интернет връзките. Защо е така? Има две причини:
    1. Технически не е възможно все още да се гарантират на 100% еднакви параметри във всяка точка на такива сложни системи.
    2. Контрола на параметрите във всяка точка би струвал по-скъпо от самата услуга.

    ...Но затова пък имам безживен рутер и ПС във всяка стая, че и таблет в банята срещу ваната...филми гледам директно онлайн, при положение, че ги има там постоянно дори не си ги свалям, същото е и с музиката....не мога да пусна филми на всичките си пс-та и да искам, защото почват да насичат...чрез IP контролирам някои от домашните уреди които съм вързал в мрежа, както и ред други неща за които няма да навлизам в подробности, като вляза в колата искам в обсега на рутера си да имам нет......
    За тези си думи skynet има +1 за рейтинга си. Това е бъдещето и то никак не е далеч!
    PS Единичката ще си я получи когато имам правото отново да гласувам за него.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #67

    Re: Споделяне на Интернет

    Смърт на интернета!!! Това е поредното дяволско изчадие!!!
    Елате в божия храм и се покайте!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #68

    Re: Споделяне на Интернет

    Мисля, че настъпи доста сериозно отклонение от темата. Все пак въпросът не е "Какво смятаме, че е редно да се предлага от доставчика на Интернет услуги", а "Защо много хора смятат за редно да се ползва достъп до Интернет гратис".

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #69

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ... Ако се замислите, ще видите, че в разпространените масови услуги няма "твърдо гарантирани параметри". Така е в електроснабдяването, топлофикацията, гласовите комуникации (стационарни и мобилни), водоснабдяването, кабелната телевизия а сега и Интернет връзките. Защо е така? ...
    На мен ми прави впечатление, че в списъка има трима монополисти.
    И като се замислих, стигам до извода, че тая порочна практика с негарантираноста на услугата е тръгнала именно от тях.
    Което за мен не е никакво оправдание за никой.

    В предишните постове обвиних доставчика в недобросъвестност и дадох пример с торта.
    Човек купува една торта за X пари с намерение да я продаде на парчета. Пуска обява "Продавам парчета торта. Едно парче тежи N грама и струва Y пари". Тортата е с конкретно тегло T и може да бъде разделена на не повече от M парчета с тегло N грама. Само че, човека вместо да я нареже на M парчета, я реже на M + K парчета и лъже в грамажа.
    Всъщност, маскирана зад някакъв договор, обявата на практика е такава. "Продавам парчета торта. Едно парче струва Y пари и тежи N грама. Всъщност, разчитам че няма да можете да изядете тези N грама, затова тайно ще си взема малко от тях и ще продам като нови цели парчета на други" .


    Ще продължа с тоя пример, за да покажа, как без да си мръдне пръста, същия доставчик става "Добросъвестен" по смисъла на ЗЗД.
    За по-лесно в примера, N1 = T/(M+K)
    "Продавам парчета торта. Едно парче струва Y пари и гарантирано тежи N1 грама. Ако обаче имате късмет и в същия момент другите не са много гладни и не могат да изядат техните N1 грама, ще дам остатъка от техните парчета на вас ако сте по-гладни и ги искате.[/i]

    Защо доставчика не ще да си мръдне пръста и да си промени обявата (и съответно договора). Ами много ясно защо. Защото ще се окаже, че това N1 е с много-много малка стойност и защото не е монополист за разлика от тримата монополисти в района (електроснабдяването, топлофикацията, водоснабдяването).
    // И още защо - защото това би му вързало ръцете и той вече не може самоволно да понижава N1 до безкрай чрез повишаване на K, без да променя T
    И тук идва баш-проблема - за да прикрие ниската стойност на N1, доставчика налага условието за "достъп до един компютър"




  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #70

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Очертава се една компромисна позиция - плащаш си услугата за дома и в неговите граници връзваш каквото счетеш за необходимо в рамките на разумния трафик.
    Леко отклонение от темата, но някой от хората, които работят в интернет доставчици може ли да каже колко горе-долу е "разумния трафик", т.е. около какви стойности се движи средния трафик за потребител?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #71

    Re: Споделяне на Интернет

    По-рано в темата WISP беше написал как грубо се прави тази сметка. Точни стойности едва ли някой ще иска да публикува.

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #72

    Re: Споделяне на Интернет

    Какво пък толкова тайно има във въпросните стойности... ооо, сетих се бе, ние сме в България, тук всичко е строго секретно - заплатите, цените, даже и миналото на дупетатите

    Айде аз ще разсекретя моя трафик, като уточнявам, че става въпрос за домашен нет - дърпане на фимчета чат-пат, доста слушане на музика онлайн, четене на Сетком.бг

    Плащам си за 8 МБита български и 768 Кбита външен нет.
    За изминалата 1 година съм създал 1502 ГБ вътрешен и 101 ГБ външен трафик.

    С малко сметки получаваме, че съм запълнил 4,8% от годишния вътешен капацитет и 3,5% от външния.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #73

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от peshos
    Леко отклонение от темата, но някой от хората, които работят в интернет доставчици може ли да каже колко горе-долу е "разумния трафик", т.е. около какви стойности се движи средния трафик за потребител?
    То едва ли може да се дефинира понятието среден трафик - някой само баузва и си тегли поща, друг тегли нонстоп филми. Средната статистика при мен за два компютъра е 5-7GB на месец, при скорост 2Mb/s - тегля много pdf файлове, сина тегли музика, другото е от браузване. Филми не теглим.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #74

    Re: Споделяне на Интернет

    Може, може...Изчислява се със съвсем приемливо отклонение. При това колкото повече потребители имаш, толкова по-малка е относителната грешка, с която се изчислява. Елементарна статистика.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #75

    Re: Споделяне на Интернет

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Може, може...Изчислява се със съвсем приемливо отклонение. При това колкото повече потребители имаш, толкова по-малка е относителната грешка, с която се изчислява. Елементарна статистика.
    Може да го изчислиш разбира се, но то ще е показателно, колкото средната температура на болните в една болница...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Споделяне на интернет
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-05-12, 11:48
  2. Споделяне на интернет между PC и GSM
    От getzov във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-01-11, 08:11
  3. Мрежа от 6 PC & 1 MAC, как? Споделяне на Интернет
    От Osvaldo във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-05, 13:11
  4. Интернет споделяне
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-04, 18:59
  5. Споделяне на Интернет връзка
    От Whiskey във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе