Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #31

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Не съм съгласен с теб
    когато за днс дадеш адреса на модема - той пак от него си ги дърпа
    да, така е.... стига модемът да е наред

    искате ли още един "куриоз"?

    в една фирма, която поддържам, има следния проблем - влизането в модема с userass е невъзможно, а опитът за влизане в NAPT настройките от my.contact връща "няма достъп до модема". целта е да се forward-не един порт

    звъня преди месец и половина на въпросната служба за "поддръжка" (то май поддръжката се изразява само в поддържането на цiцiте на операторките от страна на "техническия" отдел , казвам им какъв е проблемът, като че моето скромно мнение е, че налице е или неуспешно флашване, или чисто и просто модемът е сдал багажа, нокое точно от двете не мога да установя, защото нямам право да го трясна в стената и после да гадая по празпилените чаркове. един път обещаха да го проверят дистанционно, като учтиво ме попитаха какво точно искам да постигна, записаха си кой порт към кое IP искам и обещаха дори да го направят вместо мен.... до след един месец, когато от фирмата ме попитаха защо все пак не съм оправил въпросния проблем. отново позвъняване, отново въпроси какво искам да постигна, като аз отново им обясних, като наблегнах на факта, че тези обещания съм ги слушал преди 1 месец, и най-настоятелно моля да дойдат и да сменят модема, защото очевидно е клекнал (м/у другото, неофициалната вътрешна информация за живота на ZT (сините) модеми е 1.5-2, макс 2.5 години)

    компетентният отговор на молбата ми беше, че щом, аджеба, интернет има, значи всичко е наред. аз попитах "а все пак не би ли следвало и да мога да ползвам услугите в my.contact, които са абсолютно безплатни, абсолютно официални и достъпът до тях поне за мен в този случай е наложително да е възможен?". "ама разбира се, господине, ние ще ви forward-нем този порт, грижа нямате"... и така, през последните 2 седмици фирмата живее в надеждата на някой там да му проблесне искра между мозъчните клетки и да осъзнае, че след като едно нещо не се случва 2-3 по желания начин, значи има явно и някакъв страничен фактор

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #32

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    да, така е.... стига модемът да е наред

    искате ли още един "куриоз"?

    в една фирма, която поддържам, има следния проблем - влизането в модема с userass е невъзможно, а опитът за влизане в NAPT настройките от my.contact връща "няма достъп до модема". целта е да се forward-не един порт
    вариантите са 2:
    1 и по вероятен - да е забил сървиса за ремоте аксес. вероятно решение - ресет на модема
    2 - тъй като достъпа на модема през my.contact.bg е по 1ви канал(pvc1), по който всъщност се движи целия интернет трафик е възможно при претоварване на канала да таймаут-ва конекцията на my.contact.bg

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #33

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    с най-голямо прискърбие се налага да вметна, че:

    1. ресет с кламер не помага, "изотвътре" очевидно няма как
    2. претоварване е практически невъзможно, защото дейността на фирмата не предполага активно интернет ползване, а се свежда до 10-ина мейла на ден, като по-нахалните потребители са "наградени" с лимит 20к/с

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #34

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    с най-голямо прискърбие се налага да вметна, че:

    1. ресет с кламер не помага, "изотвътре" очевидно няма как
    2. претоварване е практически невъзможно, защото дейността на фирмата не предполага активно интернет ползване, а се свежда до 10-ина мейла на ден, като по-нахалните потребители са "наградени" с лимит 20к/с
    2 . всички казват така, а впоследствие се оказва, че някой си е пуснал торентчето да си оправи коеф.
    в интерес на истината само можем да гадаем без да сме на място и без да имаме мониторинг


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Поредното малоумие на правителството
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-10, 10:07
  2. Поредното филмово разочарование
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 11
    Последно: 20-01-09, 17:27
  3. Поредният спам от поредното хюмненце
    От NO CARRIER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-07, 20:18
  4. Бисерче от Хп...поредното
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 23-10-04, 14:44
  5. Поредното разочарование - Catwoman
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-04, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе