Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    от доста време имам следния "проблем" - (почти) всеки ден в произволен час, независимо какво се прави на компа, интернетът изчезва. не помага рестартирането на модема, нито ресетване както от копчето, така и "отвътре". понякога не ми трябва веднага и чакам, понякога обаче ми трябва и не искам да чакам. не че има някакво значение - в крайна сметка искам това, за което плащам...

    капката преля след днешното ми обаждане на 0800100 "вашето обаждане е важно за ВАС (не за нас)". 10 мин чакане на вдигане от операторка, последвано от 20 мин чакане на вдигане от технически отдел. разговорът протече по следния дневен ред:

    аз: почти всеки ден интернетът изчезва, не помага рестарт и ресет. самият модем зацикля в поредица от down->training->handshaking->down->training.... често се случва след активация да се връщам отново в активация, или отново в зациклянето от по-горе. ваши колеги след обаждане от моя страна ми казват почти всеки път "имате зациклила сесия" и го оправят с едно цъкане. от 20 години съм в компютърния бранш и знам кое и как. искам да нямам проблеми

    той: мммм.... имате много голям ъплоуд

    аз: забиването не зависи дали ми е пуснат торент клиента или не - случва се на случаен принцип

    той: ама аз не за сега говоря, а по принцип. от началото на месеца ъплоудът ви е почти равен на даунлоуда, а трябва да е 1:4

    аз: ааа, искате да кажете, че БТК е сложило квота, надвишаването на която води до забиване? или за броя на конекциите говорим?

    той: да, и за конекциите

    аз: последно? едновременен ъплоуд/даунлоуд? обем? брой конекции? защото в договора няма ограничение "качвайте 1/4 от сваленото, иначе ще ви спрем нета".

    той: не, господине, няма подобно ограничение, но понеже това е ADSL трябва каченото да е около 1/4 от сваленото

    аз: ADSL означава "асиметричен DSL", което означава, че скоростта на качване е по-малка от скоростта на сваляне, а не че качения ОБЕМ трябва да е по-малък

    той: господине, очевидно не сте чели достатъчно - ADSL не означава "асиметричен DSL", иначе щеше да е SDSL. а най-вероятно и вашата линия е виновна, понеже е стара и лоша

    аз: на 500м от мен живее човек, който ъплоудва поне 10 пъти повече отколкото сваля и няма нито един подобен проблем. dsl2 info-то на модема ми е 14мегабита на 1.2 down/up, неговото е 9 на 0.9, аз тегля с около 1.2-1.3 и качвам до 80к, той сваля с не повече от 900, така че надали моята линия е по-лоша от неговата. освен неговият торент клиент не бива спиран, а аз го позлвам само когато имам нужда

    той: ами най-вероятно вие сваляте с 1.2, а той с по-малко, защото не му е дефрагментиран харда

    аз: ок, след като намесихте и дефрагментацията, благодаря ви (и затворих)

    разбира се, разговорът продължи повече, но пропускам незначителните реплики

    втриса ме не само от непукизма на БТК да осигурят достатъчно оператори, за да не се чака по половин час на очевидно ЗВЕРСКИ МНОГО натоварената им линия за проблеми, а и от частичната компетентност на всички - и операторки (от които така и не очаквам много), и технически лица (от които очаквам да знаят поне колкото мен... дай боже

    та такива ми ти работи, излях си мъката, ваш ред е

    P.S. любопитен факт - много често, но не винаги, интернетът идва, когато се обадя на 0800100, без някой да е взел отношение по проблема. въртят ми се из главата 2 идеи, но доколко са резонни не мога да преценя. едната е по-смислена от другата, която е доста конспиративна

    е ли възможно телефонната активност по линията (колкото и от различен вид да е), да поправя/активира/стимулира възстановяването на интернет активността?

    е ли възможно набирането на този сакрален номер по някакъв начин да инициира свързване със сървърите (като индикация на проблем) и те сами да ресетват нета на въпросния номер? ей така... just in case

    с нетърпение чакам появата на сериозна интернет-конкуренция на БТК във Варна, че или да се вземат в ръце, или да се махам от тях

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #2

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Ахх това БТК,мой познат след стотици обаждания ме покани да му дам едно рамо,защото непрекъснато идват техниците от БТК и нищо не правят по-случая а само се разкарват около компа и го гледат като голяммм камък.Отивам аз и какво виждам,единият сменяше кабела до прозореца и като реши да забели кабела,извади от джоба една запалка и го подпали целия,и така успешно забели цели 10-15 см.,след което старателно ги зави на кръст.Та,тия двамата влизат при компа и почват да тестват:
    Те:Хм,май имате проблем с компютъра.
    Клиента:Какъв проблем,преинсталиран е с легална Виста която закупих за 200 лв.
    Включваме един лаптоп за доказателство и пак същата картинка.През това време сменят модема,след което става по-зле,рестарти забиване и така.
    Взе да ми писва този фарс и пускам пинг до гейта,закъснения,загуби ужас,единия звъни на съпорта:
    ТЕ:Ало ,бе тук човека вика,че имало много загуби(в този момент се обръща и ме пита"какво каза че пускаш"аз "пинг до гейтуея").
    ТЕ:Ми това е от нас,за нас нета е добре,така е навсякъде.
    Аз:Е как така,нали човека си плаща за качествен интернет.
    Те:Ми..преместете се на по-ниска тарифа като не ви харесва.
    Тандема си тръгва след половин ден"добре"свършена работа....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Подобно положение и при мен.
    Реших се да сменя локалния доставчик преди 2-3 месеца примамен от "невероятните" 9Мбит-а дръпкане. Е да дърпам от торенти с такава скорост, за сметка на това останалия нет е чувствително по бавен и лаг-ав.Сайтовете зареждат чувствително по бавно, youtube, vbox7 през 10 сек правят пауза от 5 да наваксат и реално от никъде другаде освен торенти не виждам тези 9Мбита. Поддръжката е ясна след часове висене на телефона от отсрещната страна казват че всичко е наред и разни други оправдания. Само чакам да изтече договора, да се отърва от "невероятните" 9 Мбита!

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Наложи се да пусна Squid за да компенсирам загубите от браузването,засега е доволно,но за онлайн телевизия е зле,там проксито не помага, от една седмица почти не отваря никой канал от IPTV.BG.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #5

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Ако това с обаждането на телефона за възстановяване на нета е неконспиративната теория, то искам да чуя другата

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    FearMe, имам едно излишно модемче, може да пробваме как е с него , аз от 3 модема с които съм пробвал , и на трите се държи по различен начин нета, между другото забелязах ,че когато дам WAN-а да работи на G.dmt (а не АДСЛ2/2+), скоростта ми е най-голяма. На колкото хора съм казал това и са пробвали , всичките се радват на малко по-малки пингове и по-високи скорости.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    при мен чекнати са g.dmt, adsl2, readsl2 и adsl2+
    остава да ънчекна ( ) adsl-вариациите и да видя какво ще става, но ме съмнява

    иначе днес през деня бях свидетел на 3 загуби на нета, при 2 от които рестартирах модема и се оправяше. но май това е нормално според бтк

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #8

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    aMa kak cTaBaT Te3 HoMepa , fast torrents / slow browsing

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Напоследък нета им е под всякаква критика. На ден спира по няколко пъти, брауза едвам върви, някои страници се отварят чувствително по-бавно, отколкото през друг доставчик.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Цитат Първоначално публикувано от eror
    aMa kak cTaBaT Te3 HoMepa , fast torrents / slow browsing
    fast torrents - локален трафик между потребителите
    slow browsing - шернати 12 мегабита с .........не съм сигурен ама чух нещо за 50 потребителя

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    при мен чекнати са g.dmt, adsl2, readsl2 и adsl2+
    остава да ънчекна
    Точно това е разковничето , махни всички различни от G.dmt и G.lite, остави си чекнати доло на Bit Swap и Seamless Rate Adaptation ако са ти чекнати де.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    @FearME аз изрично си поисках Huawei ( Х*й го Вей ) MT882 модема и ми го докараха.
    От тогава нямам проблеми.
    и това G.dmt го няма в тоз модем.
    ако не си с него - викай да ти докарат ( моя стария Huawei сигурно са го оправили - флашнах го леко неуспешно ) !

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    Huawei-те май са по-калпавият вариант Поне според познатите ми в бТК правят повече проблеми

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    @Stenly Мисля че грешиш
    Huawei е по-добрия според мен, защото не забива, не прегравя и според мои познат пак от БТК - има повече рам ( което незнам дали е така ).

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    прав си Техно , има повече памет , но пък една гарга работеща в бТК ми каза, за една стаичка в която държат подменените модеми и повечето били бели Та от същата птица , си докопах един ZTE с някакъв по-нов фирмуер който се държи доста свястно 4.1.0 мисля, че беше

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Поредното изумление от компетентността на БТК-АДСЛ тел.консултанти

    оставих само g.dmt, да видим какво ще се случва идните дни
    днес беше кошмар, преди малко пак нямах на два пъти, при това само за последния половин час

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Поредното малоумие на правителството
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-10, 10:07
  2. Поредното филмово разочарование
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 11
    Последно: 20-01-09, 17:27
  3. Поредният спам от поредното хюмненце
    От NO CARRIER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-07, 20:18
  4. Бисерче от Хп...поредното
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 23-10-04, 14:44
  5. Поредното разочарование - Catwoman
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-04, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе