Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

БТК + рутер, как ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    БТК + рутер, как ?

    Здравейте, поразгледах темите в форума за да се опитам да си отговоря на моя въпрос но не намерих точно това което търсих. Може би не съм гледал достатъчно и ако това е случея моля да ме извините. Без да губя повече време директно на въпроса - Имам бтк адлс модем /кабелен/ рутер асус /пак с кабел/ въпроса е как да си настроя рутера тъй че да имам интернет на всеки компютър включен към рутера. Опитах се сам да го направя но за жялост въпреки не лошата ми компютърна грамотност не успях защото като се говори за мрежи аз си мълча въпреки че 1 година дори опитах да уча в cisco "академията" ама не фана декиш просто не ме влече... Но ето че идва един ден в който такива познания биха ми били полезни... whatever... Моля някой ако му се занимава с мене да ми даде линк /от форума или друг бг форум за предпочитане/ но дори и на англоезичен форум съм доволен благодаря. Накратко търся си "упътване" как да си настроим рутера така че да потече от него ADLS интернета ? Моля някой ако има идея как да стане да ми пише, мерси предварително.

    P.S. Колкото по-подробно толкова по-добре все пак хич не ги отбирам тия неща.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:БТК + рутер, как ?

    Тва в CISCO да учиш и да задаваш такъв елементарен въпрос... нямам думи просто... язък за парите...
    Напоследък много хора мислят, че всеки може всичко но не е така. Затова старите хора са казали "от всяко дърво свирка не става" ...
    На въпроса ти...

    Имаш 2 интерфейса WAN - входящ и LAN изходящ. В WAN на рутера пишеш всичко което БТК рутера ти дава като IP, маска, DNS. В LAN пускаш DHCP и задаваш някакъв лан адрес пр 10.0.0.1
    а за DHCP посочваш 10.0.0.10 - 10.0.0.20

    btw като казваш ВСИЧКИТЕ ми компютри имам чуството, че са 10 и повече, дано да не е така, защото ако имаш повече компютри с това рутерче ще стане направо...

    ПС 2 Сега видях, че искаш и всичко да ти се обясни с подробности, нещо като step-by-step предполагам и с картинки Е нямам време за такива занимания, ако някой друг се наема, нека заповяда... Обаче ми е интересно друго, след като не разбираш, защо не спомена там от където си взимал рутера - "нищо не разбирам, обаче ще го ползвам на БТК, ще може ли да ми го настройте". Не вярвам някоя компютърна фирма да ти откаже, или да не може да ти го настрой При нас поне е така... Естествено не е безплатно, но взимаш настроен рутер а това ти спестява време, главоболия и задаването на такива въпроси по форумите...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:БТК + рутер, как ?

    Ха , добре дошъл отново бре Омбре

    Дай модела на рутера като за на4ало.
    може и модела на бтк модема също ( да не се окаже че си с безжичния )

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #4

    Re:БТК + рутер, как ?

    Mr.TECHNO здрасти ко стаа ? добре заварил ама аз не съм си тръгвал всъщност никога. Това е Форума за мене в никой друг нямам толкова прекарано време и толкова коментари /въпроси/. В тоя форум започнах да пиша и не мисля да ходя никъде другаде. Viva setcom. Рутера е asus rx3041 а модема на бтк-то не го знам честно казано но определено е с кабел няколко дори не съм толкова хамав което ме навежда на мисълта за поста на glowndark.

    Ся как да започна... Още като го видях тоя пост и ми се прииска да коментирам бързо и рязко но реших да излезна и да се успокоя и мисля да запазя добрия тон в интерес на идеята на всички форуми и да коментирам по същество.

    glowndark Първо иска да ти благодаря че се отзова на поста ми и честно казано мисля че това което каза е напълно достатъчно може би ще проверя при първа възможност. Казах че съм учиЛ 1 година /допълвам - непълна/ в CISCO а това не значи че нещо толкова "елементарно" не може да ме затрудни. Помисли колко "елементарни" неща тебе могат да те затруднят ОСОБЕННО ако не си ги правил преди. Една от най-омразните черти в българина смятам че е точно това което си казъл и ако си мислиш че аз съм от тия дет разбират от всичко - не съм "софийски бакшиш"

    Мерси за инфото

    без значение колко са компютрите ми рутера предлага място за 4 при положение че единия е зает от модема.

    Да, всъщност точно на това се надявах step-by-step. Разбирам че нямаш нямаш време за мен ок, no hard feeling не ми помагай всичко тука е доброволно за това и съм толкова учтив в първоначалния си зов за помощ. Не съм искал никой да ми настройва рутера от фирмата която го купих нито от фирмата която ми прекара нет за първи път на него "speedy.net" LAN internet но тогава момчетата който ми прекараха нета ми направиха няколко подсказки и аз успях да си го настроя за това мисля че и сега ще успея, кой знае. Но за да се увеличат шансовете ми за успех трябва да ми бъде разяснено по-подробно тъй че колкото по-подробно толкова по-добре и в тоя ред на мисли картинките не пречат. 10те кинта който трябва да дам на фирма за настройките не са от значение въпроса е принципен АЗ мога и сам /но предпочитам с жена/ но предпочитам вместо да се ровя из нета и да пробвам по „try and fail” тактиката мисля че ще е по-бързо ако някой ми даде този начален тласък заради който са и всички тия писания.

    „...задаването на такива въпроси по форумите...” ?!? кфо ? Това е ИДЕЯТА на форума /форумите/ задаването на въпроси. Не случайно започнах с това че не мога да намеря такава тема в този форум. Идеята е не само аз да се уредя а да има тема по въпроса така че след като някой друг дойде със същия въпрос в този форум да има директен линк към темата. Колко ли хора са се питали същото нещо като мене и колко ще се питат и ВСЕ НЯКОЙ ще влезне в тоя форум за помощ по този въпрос и ще има директно къде да прочете отговора и ще му отнеме много малко време и главоболия а да си реши въпроса. Теми като тази която могат да помогнат и на другите. С всеки зададен въпрос и отговор форума се обогатява. Ти си модератор вярвам че го знаеш.

  6. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #5

    Re:БТК + рутер, как ?

    Az_sum_bre_ombre, вземи си събери всички неща на БТК модема и отиди в най-близкия БТК център и поискай да ти сменят модема с безжичен Pirelli. Този нов модем позволява до 4 компютъра свързани с кабел и още доста без кабел? Ако те устройва, просто го подмени. Така няма да има нужда да използваш твоя рутер.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #6

    Re:БТК + рутер, как ?

    Не помня тези рутери по дефолт LAN-a в кой IP range тръгва, ако e 192.168.1.1 - шашка се WAN-a , нали е на 1.2 и гейт - 1.1 .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #7

    Re:БТК + рутер, как ?

    daley дали онез от БТК ще се навият да ми сменят модема без основателна причина ?

    oddi точно 192.168.1.1 е

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #8

    Re:БТК + рутер, как ?

    смени си ЛАН на нещо от рода 192.168.х.1 , като х - различно от 1 .

  11. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #9

    Re:БТК + рутер, как ?

    Според мен няма проблем да ти го сменят. На мен ми го смениха преди десетина дена. А причина има - искаш да ползваш безжичен интернет. Или пък искаш да си пуснеш 4 компютъра с кабел директно към техния рутер. Отиди и попитай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #10

    Re:БТК + рутер, как ?

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    ........
    без значение колко са компютрите ми рутера предлага място за 4 при положение че единия е зает от модема.
    ........
    Здравей,
    Сигурен ли си, че използваш рутер?
    Т.е., като боднеш един кабел към модема, колко порта остават свободни?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #11

    Re:БТК + рутер, как ?

    Най-накрая пробвах предложението на glowndark еми не стана...
    daley зема да те послушам накрая... аман от зор за тоз рутер
    jonia убеден съм. 4.

    А никой не каза че трябва да се прави nat

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #12

    Re:БТК + рутер, как ?

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    А никой не каза че трябва да се прави nat
    Е, че кво? Натът да не е метранпаж!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:БТК + рутер, как ?

    Цитат Първоначално публикувано от Az_sum_bre_ombre
    А никой не каза че трябва да се прави nat
    И защо - кои портове ще отваря ?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #14

    Re:БТК + рутер, как ?

    Tougi не те разбрах

    Mr.TECHNO напраивх си това заключение защото едно приятелче сподели че освен всичките неща които изброи glowndark трябва и НАТ. И понеже пробвах само с тия настройки /който сподели glowndark/ и не стана си правя това заключение.

    daley ако взема да те послушам и си взема от БТК центъра този модем дали ще може да имам и вътрешна мрежа с него щот е мн важно да има достъп м/у компютрите за принтерите и за общите папки ?

  18. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #15

    Re:БТК + рутер, как ?

    Az_sum_bre_ombre, за вътрешна мрежа незнам дали ще се виждат, понеже не съм пробвал. Според мен, би трябвало да има достъп. Най-добре запитай в БТК центъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  2. рутер след рутер
    От rymbym във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-12, 10:39
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  5. Рутер
    От relsys във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 27-05-03, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе