Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree4Одобрявам

Избор на мощен рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Вярно. Тука до мене е, а се бъркам...

    Доставчика, не вярвам изисквания да има.
    Та ако не ти се занимава с наностеишън или микротик вземаи tl-wr1043nd
    Това е провервно устрйство вършещо работа.
    Ако не експериментирай с асуса...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #17

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Здравейте, може ли малко по-подробно за Наностейшъна който препоръчвате какви са му предимствата? Нещо леновото Z510 не се разбира с 841-цата и май трябва ъпгрейд в тая посока? Тая джаджа поддържа ли 1 Гигабит през ЛАН-а? Настройване на PPPoE?

    Посвам линка колкото за информацията - http://www.online-bg.com/product_inf...oducts_id=8538 - тук прочетеното ми харесва на пръв поглед, но дали е възможна връзка на 200 или 500 метра дирекно с лаптоп или на 1 км с 2 такива устройства насочени едно към друго ? /Заместват ли TP-LINK TL-WA5210G - 2.4GHz High Power Wireless Outdoor CPE

    http://www.online-bg.com/product_inf...oducts_id=8468 ?
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 24-09-14 в 14:06.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #18

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Вярно. Тука до мене е, а се бъркам...

    Доставчика, не вярвам изисквания да има.
    Та ако не ти се занимава с наностеишън или микротик вземаи tl-wr1043nd
    Това е провервно устрйство вършещо работа.
    Ако не експериментирай с асуса...
    Имам два въпроса:
    1. Това ли е най-мощния вариант на TP-LINK ли е (1043) или може и по-мощен да се избере?
    2. Тъп въпрос ама за какво служи този наностеишън и със сегашния ми рутер D-Link N300 и такова устройство ще си реша ли проблема?

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev Виж публикацията
    Имам два въпроса:
    1. Това ли е най-мощния вариант на TP-LINK ли е (1043) или може и по-мощен да се избере?
    2. Тъп въпрос ама за какво служи този наностеишън и със сегашния ми рутер D-Link N300 и такова устройство ще си реша ли проблема?
    Това е може би най-доброто устройство на TP-LINK до момента.
    ns5cluster.jpgNanostation-a по принцип се води accesspoint. Става за работа на открито, и се захранва по лан кабела. Принципно това си е секторна антена, и ако я сложиш на терасата ще ти покрие периметъра на няколкостотин метра пред нея. Имаи в предвид, че наностейшъна излъчва напред, и ако смяташ да го сложиш по средата (между 2 стаи) ще имаш проблем.
    Ако искаш кръгово излъчване на 360 градуса трабва да се насочиш към - омниверсията - Ubiquiti Networks - airMAX® Omni Antenna
    Иначе за Длинка, ако го сложиш в едната крайна стая, а в другата срещу него слошиш наностеишън, със сигурност ще имаш супер връзка по кабел...

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Здравейте, може ли малко по-подробно за Наностейшъна който препоръчвате какви са му предимствата? Нещо леновото Z510 не се разбира с 841-цата и май трябва ъпгрейд в тая посока? Тая джаджа поддържа ли 1 Гигабит през ЛАН-а? Настройване на PPPoE?

    Посвам линка колкото за информацията - Ubiquiti - NanoStation M2 - тук прочетеното ми харесва на пръв поглед, но дали е възможна връзка на 200 или 500 метра дирекно с лаптоп или на 1 км с 2 такива устройства насочени едно към друго ? /Заместват ли TP-LINK TL-WA5210G - 2.4GHz High Power Wireless Outdoor CPE

    TP-LINK TL-WA5210G - 2.4GHz High Power Wireless Outdoor CPE ?
    Ако трябва да избирам между TL-WA5210G и Ubiquiti бих избрал второто, като по-добър заместител. 1км за 2 такива устройства не е никакъв проблем. По спацификация им дават доста повече...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #21

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Иначе за Длинка, ако го сложиш в едната крайна стая, а в другата срещу него слошиш наностеишън, със сигурност ще имаш супер връзка по кабел...
    Т.е. ако в 1-та стая ми е рутера, а в 3-тата стая сложа наностеишъна от него трябва да пусна кабел към лаптопа? Май най-добре да си извикам човек, който ще ми огледа ситуацията на място и ще ми направи нужното - каквото и да е то. Това с рутера 1043 май е най-безболезния вариант. glowndark благодаря ти, че ми отговаряш!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev Виж публикацията
    Т.е. ако в 1-та стая ми е рутера, а в 3-тата стая сложа наностеишъна от него трябва да пусна кабел към лаптопа? Май най-добре да си извикам човек, който ще ми огледа ситуацията на място и ще ми направи нужното - каквото и да е то. Това с рутера 1043 май е най-безболезния вариант. glowndark благодаря ти, че ми отговаряш!
    Да не съм гледал дали в наностейъна има опция репитър, но и да има ще има проблем с това което ти казах за надоченоста на сигнала. Макар, че ако са в една стая 2те устроитва няма да е проблем...
    С тп-линка можеш да направиш както 'въздушен брайдж' (екстендър), така и да го ползваш като приемник и да си свържеш лаптопа с кабел...

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #23

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Здравейте, може ли малко по-подробно за Наностейшъна който препоръчвате какви са му предимствата?
    Накратко - голяма мощност на излъчване (може да се настройва, разбира се), поддръжка на MIMO, голяма чувствителност на приемане и поддръжка на AirMax технологията (която обаче работи само при устройствата на Ubiquiti).
    Тая джаджа поддържа ли 1 Гигабит през ЛАН-а?
    Не. Евентуално може да разгледате SXT продуктите на Mikrotik.
    Настройване на PPPoE?
    Да.
    ... дали е възможна връзка на 200 или 500 метра дирекно с лаптоп...
    Да, никакъв проблем при пряка видимост*.
    ... на 1 км с 2 такива устройства насочени едно към друго?
    Да, също никакъв проблем при пряка видимост*.
    Заместват ли TP-LINK TL-WA5210G - 2.4GHz High Power Wireless Outdoor CPE
    Да, имат по-добри характеристики от него.
    Имаи в предвид, че наностейшъна излъчва напред, и ако смяташ да го сложиш по средата (между 2 стаи) ще имаш проблем.
    Посочил съм datasheet-та, вижте диаграмите на излъчване. С лаптоп спокойно може да се осъществи стабилна връзка на около 50 м. (може би и повече, не съм опитвал) във всички посоки около устройството. От задната страна на устройството също има силен сигнал, може би около 1/3 от мощността на сигнала пред устройството. С лаптоп съм се свързвал на ~150 м. през стена откъм задната страна. Отстрани сигнала е значително по-слаб, но пак може да се направи връзка.
    Май най-добре да си извикам човек, който ще ми огледа ситуацията на място и ще ми направи нужното - каквото и да е то.
    Напълно съм съгласен.

    *Най-добра връзка има при свободна Fresnel zone.
    Ubiquiti имат калкулатор за изчисляване параметрите на връзката с техни устройства; Mikrotik също имат такъв, но се изискват технически параметри, а не модел на устройство. Калкулатора на ALCOMA също е интересен.
    V_Simeonov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #24

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Благодаря на всички за отговорите и за отделеното време. Насочихте ме, помогнахте ми и ми бяхте полезни. Човекът, с който говорих ще дойде в понеделник в къщи и ще мислим варианти за положително решение на проблема ми. Радвам се, че има такива места ( като този форум ), където човек може да получи правилен и насочващ отговор за дадения си проблем.
    V_Simeonov одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Ами Крис да вади книгата за похвали... Иначе от кабелчето по добро няма!
    V_Simeonov одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #26

    Отговор: Избор на мощен рутер

    И аз благодаря за съветите! Ама в допълнение да питам още:

    Дали е добра идея да поръчам от Ubiquiti Nanostation LOCO M2-in Wi-Fi Finders from Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group - гледам има включен в комплекта адаптер Aliexpress.com : Buy UBNT POE Adapter,Ubquiti POE,24V 0.5A POE from Reliable poe adapter suppliers on Shenzhen Farness Technology Co., Ltd. .Купих от продавач с висок рейтинг Леновото S920 на жената, и няма/нямаше проблеми.

    П.С. Все повече и по-често се убеждавам, че като тръгнем за някое хотелче, е добра идея да се носят едно тройка разклонителче и едно рутерче/репийтърче че с тея една камара безжични устройства дето се тръгва - деца, жена и т.н. Вчера учителката на сина /4клас/ на родителската среща вика - сменете им телефоните с не толкова умни .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #27

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Няма смисъл да поръчваш продукти на Ubuquiti от Китай,вземи си ги от българските официални магазини на фирмата,вървят с една година гаранция и тук Loco M2 е по евтино.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #28

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    И аз благодаря за съветите! Ама в допълнение да питам още:

    Дали е добра идея да поръчам от Ubiquiti Nanostation LOCO M2-in Wi-Fi Finders from Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group - гледам има включен в комплекта адаптер Aliexpress.com : Buy UBNT POE Adapter,Ubquiti POE,24V 0.5A POE from Reliable poe adapter suppliers on Shenzhen Farness Technology Co., Ltd. .Купих от продавач с висок рейтинг Леновото S920 на жената, и няма/нямаше проблеми.

    П.С. Все повече и по-често се убеждавам, че като тръгнем за някое хотелче, е добра идея да се носят едно тройка разклонителче и едно рутерче/репийтърче че с тея една камара безжични устройства дето се тръгва - деца, жена и т.н. Вчера учителката на сина /4клас/ на родителската среща вика - сменете им телефоните с не толкова умни .
    Аз бих казал ако не ти е важен линка и можеш да чакаш 2 3 седмици при проблем...
    Отделно като се праща пак има разходи

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #29

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Loco M2- Vesuvius Streamline - Loco M2 - да, при тая цена от БГ фирма ще си купя от тях /за съжаление явно не работят в събота - не че е спешно/ , но каква ще да е разликата с NanoStation M2? Гледам в консумацията и работния волтаж, ама във функциите?!?

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #30

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Loco M2- Vesuvius Streamline - Loco M2 - да, при тая цена от БГ фирма ще си купя от тях /за съжаление явно не работят в събота - не че е спешно/ , но каква ще да е разликата с NanoStation M2? Гледам в консумацията и работния волтаж, ама във функциите?!?
    Софтуера в общи линии е идентичен. Разликата е в хардуера

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  2. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 19:34
  3. Продавам безжичен рутер Edimax br6204wg и мощен wifi usb Airlive wl1600usb
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 12:28
  4. избор на рутер
    От vast във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-07, 08:27
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе