Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree4Одобрявам

Избор на мощен рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #1

    Избор на мощен рутер

    Здравейте колеги,
    Изчетох много теми за рутери, но са доста стари и мисля, че по-нови отговори биха ми свършили добра работа.
    Имам рутер D Link N300, с който през 3 панелни стени сигнала е на 70%, но скоростта на сигнала е много слаба. Когато отида до самия рутерс лаптопа сигнала е супер. Явно ще се наложи да сменям рутера с някой мощен, с който скоростта през трите стени да е доста задоволителна. Посъветваха ме да си взема този: Безжичен рутер Cisco RV110W Wireless-N VPN Firewall - RV110W-E-G5-K9 - CISCO МЕГАШОП.БГ
    Според вас ще имам ли добра скорост с него или трябва да е някой друг рутер? Досега съм имал TP-LINK WR841N и TP-LINK WR940N, като скоростта и с тях беше същата, даже по-зле. Моля ви да ми кажете рутера, който са ми казали ще върши ли работа или трябва да търся някой друг. Не мога да отделя повече от 150 лева.
    Благодаря ви за отделеното време!
    Този пост е редактиран от Mendeleev; 22-09-14 в 08:12.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Ако не държиш особено на рутиращите функции и ти трябва само безжична връзка*, един NanoStation M2 ще ти свърши работа.

    *Предложеното устройство има само два LAN port-а, като единия ще се използва за WAN, т. е., остава един свободен.

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Този, който ти е препоръчал тоя рутер, меко казано, се е помайтапил.
    Като софтуер е много добър, има доста възможности, но на теб ти трябва с по-мощен и по-чувствителен безжичен модул, а в това отношение характеристиките са му отчайващи - и мощността му е слаба, и антените са му слаби.
    За съжаление не мога да ти дам съвет за модел рутер. Но бих ти препоръчал да помислиш как да докараш с кабел рутера по-близо до въпросното място. Или в краен случай да сложиш повторител.
    Имай предвид, че скоростта не зависи само от рутера, връзката е двупосочна, така че зависи и от лаптопа, неговите характеристики също имат значение..
    Pat одобрява това.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Wr1043

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Иначе и наностеишъна и микротик моделите ще ти свършат работа, стига цената да не ти е проблем

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #6

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Иначе и наностеишъна и микротик моделите ще ти свършат работа, стига цената да не ти е проблем
    Ами мога да отделя както казах максимум 150 лева. Трябва ми за безжична връзка и за връзка с настолен компютър - този наностеишън ще свърши ли работа? А може ли да карам със сегашния рутер и такъв повторител? Сигнала ще стане ли по добър при лаптопа?

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Лаптопа ти с колко мегабитова Wi-Fi карта е?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #8

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Лаптопа ти с колко мегабитова Wi-Fi карта е?
    Не знам как мога да го разбера това? Лаптопа ми е Acer aspire 5740.

    - - - - - - - - - -

    http://www.emag.bg/asus-2-4ghz-600mbps-high-power-router-gigabit-ethernet-usb-3-0-rt-n18u/pd/DX90QBBBM/ Този няма ли да върши добра работа?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Избор на мощен рутер

    a/b/n draft е стандарта ... а какви скорости очакваш и каква скорост получаваш след трите стени?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #10

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    a/b/n draft е стандарта ... а какви скорости очакваш и каква скорост получаваш след трите стени?
    Очаквам страниците да ми се отварят бързо, но на практика не се получва и затова търся по-мощен рутер. Какъв е този a/b/n draft стандарт?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Избор на мощен рутер

    a=11, b=54, n=150-450 мегабита в зависимост от броя на антените.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev Виж публикацията
    Не знам как мога да го разбера това? Лаптопа ми е Acer aspire 5740.

    - - - - - - - - - -

    http://www.emag.bg/asus-2-4ghz-600mb.../pd/DX90QBBBM/ Този няма ли да върши добра работа?
    Кои го знае. Аз лично рутер на асус не съм ползвал, за разлика от 3-те неща по горе които са изпитани.
    На наностеишъна да включиш кабела директно , маи няма да стане, понеже има само един порт, ще ти трябва поне суч.
    А иначе тези 2-те микротик, и ubiquiti, се водят полупрофесионални(а ги ползват доста професионалисти/доставчици). Така, че при тях, мощност от 500mW не е нещо недостижимо, за разлика от останалите, домашни рутерчета
    Цитат Първоначално публикувано от Mendeleev Виж публикацията
    Ами мога да отделя както казах максимум 150 лева. Трябва ми за безжична връзка и за връзка с настолен компютър - този наностеишън ще свърши ли работа? А може ли да карам със сегашния рутер и такъв повторител? Сигнала ще стане ли по добър при лаптопа?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    48
    #13

    Отговор: Избор на мощен рутер

    Трябват ми директни предложения, защото аз не мога да преценя кое ще ми върши работа. Тези сложни за мен термини не мога да разбера към какво да ме насочат. Извинявам се, че не разбирам какво ми пишете, но съм много зле с термините и настройките на всичко свързано с компютрите и рутерите.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Отговор: Избор на мощен рутер

    "n" -ът е много относително нещо. Така, че си е теоритично "b", каквото и да правиш. Кабелът е винаги най доброто решение.

  18. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #15

    Отговор: Избор на мощен рутер

    На наностеишъна да включиш кабела директно , маи няма да стане, понеже има само един порт, ще ти трябва поне суч.
    Не му трябва допълнително устройство. NanoStation-а има точно два LAN port-а, към единия ще свърже кабела на доставчика. Към втория може да свърже стационарен компютър, ако има такъв. Устройството поддържа b/g/n стандартите (спецификация), няма проблем да си го настрои както му е удобно. Суич ще му трябва, ако има повече от един стационарен компютър или по някаква причина иска да направи повече от една LAN връзка.
    Mendeleev , можеш да се обърнеш към твоя доставчик за съвет и препоръка - все пак той предоставя услугата и може да има специфични изисквания към клиентските устройства. Можеш да му разпечаташ и предложенията от тази тема, ако искаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  2. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 19:34
  3. Продавам безжичен рутер Edimax br6204wg и мощен wifi usb Airlive wl1600usb
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 12:28
  4. избор на рутер
    От vast във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-07, 08:27
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе