Страница 5 от 134 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2008

Media Player - Western Digital (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #61

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    11
    #62

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Ползвам джаджата от няколко дни. Вързал съм я към FULL HD LCD Panasonic Viera през HDMI.
    Доволен съм от всичко освен от следните неща:
    - За да се разпознаят субтитрите трябва да се сейф-ват в UTF-8, което е бял кахър.
    - Субтитрите са изписани с тънки бели букви без сянка или сива подложка, което ги прави трудно четими на светъл фон.
    - Не познава .sub субтитри.
    - При повечето .mkv субтитрите не излизат
    - Всички .mkv и точно определени divX нямат звук. При всички тези случаи ми изписва "Audio Channel 1 (Digital)" и звук не излиза.
    Ако някой има идея как да се справя с последните два проблема, моля да ме светне.
    Инак устройството е с приятен интерфейс, работи бързо и вади перфектна картината - такава, каквато съм очаквал да видя от новия си телевизор. В момента съм го вързал към 320GB WD My Book. Скоро мисля да му взема 1TB WD с ethernet, с което да избегна досадното местене и прехвърляне на филми през USB-то на лаптопа.
    Мисля си, че този плеър комбиниран с терабайтов мрежов диск е перфектно решение за всички лийчъри, любители на киното.
    P.S. Ще ми се да купя едни големи колони, през които да излиза звука от плеъра и сателитната телевизия, само че незнам какво оборудване ми е нужно и как да го вържа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #63

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Цитат Първоначално публикувано от aurin

    - Не познава .sub субтитри.
    - При повечето .mkv субтитрите не излизат
    - Всички .mkv и точно определени divX нямат звук. При всички тези случаи ми изписва "Audio Channel 1 (Digital)" и звук не излиза.
    Ако някой има идея как да се справя с последните два проблема, моля да ме светне.

    Трябвало е да четеш повече, и трите проблема са разисквани.
    -Разширението *.sub не се поддържа, можеш бързо и лесно да го обърнеш в *.srt с помоща на DSRT или друга програма.
    -Ако субтитрите са "опаковани" в *.mkv мисля, че няма да ги прочете ако не са кодирани UTF-8, не съм пробвал. Но ако са със същото име като филма и са UTF-8 кодирани *.srt, не би трябвало да имаш проблем.
    -Нямаш звук, защото най-вероятно звуковата пътека е Dolby Digital 5.1 или DTS, за да ги чуеш ще ти трябва ресивър с съответните декодери.
    Дано съм ти помогнал, чакам моят WD в понеделник, тогава ще мога да ти кажа по-подробно за субтитрите.
    Успех!

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #64

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Цитат Първоначално публикувано от aurin
    Ползвам джаджата от няколко дни. Вързал съм я към FULL HD LCD Panasonic Viera през HDMI.
    Доволен съм от всичко освен от следните неща:
    - За да се разпознаят субтитрите трябва да се сейф-ват в UTF-8, което е бял кахър.
    - Субтитрите са изписани с тънки бели букви без сянка или сива подложка, което ги прави трудно четими на светъл фон.
    - Не познава .sub субтитри.
    - При повечето .mkv субтитрите не излизат
    - Всички .mkv и точно определени divX нямат звук. При всички тези случаи ми изписва "Audio Channel 1 (Digital)" и звук не излиза.
    Ако някой има идея как да се справя с последните два проблема, моля да ме светне.
    Инак устройството е с приятен интерфейс, работи бързо и вади перфектна картината - такава, каквато съм очаквал да видя от новия си телевизор. В момента съм го вързал към 320GB WD My Book. Скоро мисля да му взема 1TB WD с ethernet, с което да избегна досадното местене и прехвърляне на филми през USB-то на лаптопа.
    Мисля си, че този плеър комбиниран с терабайтов мрежов диск е перфектно решение за всички лийчъри, любители на киното.
    P.S. Ще ми се да купя едни големи колони, през които да излиза звука от плеъра и сателитната телевизия, само че незнам какво оборудване ми е нужно и как да го вържа.
    За да вържеш колони ти трябва и усилвател/ресийвър. Може би най-евтино .ако търсиш да е евтино/ е да вземеш една система за домашно кино с оптичен вход.
    Иначе вариант с ресийвър е най-добрия вариант, но дори и в ниския клас отиваш към 1300-1400 лева.
    Звук може да изкараш само от филми/видео с Dolby Digital / AC3 звук и то звука ще е само 2 канала /стерео. Вече доста от филмите са със DTS звук, за който вече ти трябва отделен декодер /ресийвър, дом. кино/. Другото малко тъпо е, че по HDMI не може да излиза неразкодиран звук 5.1 и трябва винаги да ползваш оптичния кабел към ресийвъра.
    Както казват хората - за толкова пари толкова.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    19
    #65

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Здравейте,от 3 дни и аз се сдобих с WD TV.Да разбирам ли,че когато не излиза звук и ми показва "Audio Channel 1 (Digital)",чрез оптичен кабел и ресийвър ще ми излезе на колоните?Някой ползвал ли е програмата за конвертиране от приложения диск.Става дума за субтитрите от SUB на SRT?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #66

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Цитат Първоначално публикувано от MAntony
    ...Да разбирам ли,че когато не излиза звук и ми показва "Audio Channel 1 (Digital)",чрез оптичен кабел и ресийвър ще ми излезе на колоните?
    Правилно си разбрал, що се отнася до субтитрите, има доста програмки. Бъди по-конкретен какво те интересува и до колкото съм запознат ще ти помогна.

    Моето WD TV кацна ечера, за сега оценката ми не е еднозначна, има някои неща които ми харесват, други не:

    + Компютърът ми не трябва да работи за да гледам HD филми, или такива с резолюция по-голяма от 720 пиксела в едната посока;
    + Цялата ми аудио и видео колекция е на едно място;
    + Устройството е доста малко и мога да го взема с мен, когато сме на почивка, дори децата могат да го гледат в колата, захранва се с 12V;
    + Не съм забелязал проблем с DTS филмите които имам;

    - Навигацията по менютата е малко мудна и объркана;
    - Картинката в тъмните места невинаги е добра, при панорамиране се забелязва леко насичане(честно казано очаквах по добра картина, видеокартата на PC-то ми е ATI Radeon X1600 pro и немисля, че отстъпва по качество), мисля, че с някои филми моят стар и евтин ELITE PV-400USB се справя по-добре(става въпрос за конвенционелни Xvid i Divx филми)
    - Субтитрите(все пак се отварят) са под всякаква критика! Има много голямо разстояние между първи и втори ред, доста са тънки и има голямо разстояние между буквите;
    - Няма бързо прескачане напрад, назад по филма;
    - Не е много подходящ за разглеждане на снимки, страшно бави;
    - Имам проблем с контакта на куплунга на захранващият адаптор(може да е само при мен) а той е точно до USB-то;

    За сега това мога да кажа, не съжалявам, че го купих, за тези пари мисля, че е доста сполучливо решение. Надявам се вбъдеще да поправят това онова по фърмуера.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #67

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    4o4o, каква резолюция и честота подаваш от плеъра? Какъв ти е телевизора?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #68

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Подавам 720p към ТV-то. To e NEO TF-3205 LCD(по книжка), иначе според мен е Grundig Cinemo 32 LXW 82-8735 REF Просто завода в китай е имал малко свръх производство и излишни надписчета "NEO" , с което спестих по онова време около 1500лв.
    WD TV-то е оставено на автоматична разолюция, но иначе възприема(телевизора) и 1080i 50Hz или 60Hz. Неще 1080p, разбираемо, не е Full HD.
    Звукът подавам по оптичният изход към ресивър 5.1

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #69

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Предполагам, че насичането става защото не преобръща правилно кадрите на филмите - 24 к/сек.
    Мисля, че проблема е само при теб.
    Все пак задай да е на 60Hz, a не 50. Говорим за неща в 23,976 кадъра - филми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #70

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    lazarus18 10x Ще пробвам, не съм обръщал внимание на опресняването, филмът беше Wall-e 1280x536 и действително е 23.976 f/s. Трябва да проверя и настройките на TV-то, когато имам време. Забелязах и проблем с картината на "IMAX - The Living Sea 1080p BluRay DTS x264" има артефакти при преливките мажду кадрите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    115
    #71

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Забелязах и проблем с картината на "IMAX - The Living Sea 1080p BluRay DTS x264" има артефакти при преливките мажду кадрите.
    Проблема е тук:
    Video #1
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L4.1
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 5 frames
    Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
    Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Duration : 39mn 32s
    Bit rate : 11.7 Mbps
    Nominal bit rate : 12.2 Mbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 080 pixels
    Display aspect ratio : 16/9
    Frame rate : 23.976 fps
    Resolution : 24 bits
    Colorimetry : 4:2:0
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.246
    Writing library : x264 core 65 r998M 6768543

    По руския форум писаха че за резолюция 1920х1080 за да върви без проблем ReFrames трябва да бъдат равни на 4 или по-малко, а в този файл са 5.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #72

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Мисля, че това важи само за файлове с профил 5.1

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    115
    #73

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    На компютъра като го отворя с KMPlayer ефекта е същия.

    lazarus18 а кажи при теб на пуканката как е ? - дали е до firmware или до чип


    P.S
    --------------------------------------------------------------------------------
    cakemaker:
    Получается с High@L5.1 и битрейдом выше 10 проблемка, High@L4.1 воспроизводится нормально.
    --------------------------------------------------------------------------------


    проблемы если Height x Width x Reframes > ~9 600 000

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #74

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    Днес открих, че невижда картинките на албумите с *.ogg, при *.flac и *.mp3 няма проблем, дразни също тъка, че неживда картинките на папките с албумите, а само на файловете.
    Нямам много време сега да се занимавам, вбъдеще, ще напиша подробно какво работи.

  18. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #75

    Re: Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD

    А Пробвал ли го е някой как отваря DVD папка Video_TS.Като DVD ли я възпроизвежса или отваря отдерни файрове които са в нея.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 134 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 19:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  3. Media Player - Western Digital (всички модели)
    От nestorbg55 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 193
    Последно: 21-04-16, 20:23
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 19:15
  5. Купувам : Western Digital HD TV Media PLayer
    От thcrown във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 15-09-09, 11:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе