Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 68 от 118 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1006

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    По мрежа с кабел или безжично?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #1007

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    По мрежа с кабел или безжично?
    не че безжично не може, но аз съм си старомоден и се доверявам повече на кабела и гигабитова мрежа ...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #1008

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    Четох , четох и установих , че гледай ки си старата Diva HD , съм поизостанал, а проблема ми е че местя NAS-a на вилата и трябва да купя на децата за лятото, плеър с който да може да плейвам единствено и само по мрежа (гигабитова) всичко и да е Без насичане. Това е единственото ми изискване и после цената де
    Та кажете кое е актуалното към момента предложение за тази задача, за да не мрънкат децата .... (старата Diva е обсъждана и насича по мрежа на 1080p филми ...)
    Ако NAS-а ти не е причина за насичанията (гигабита изобщо не е гаранция), т.е. може да обслужва трафика, то всеки съвременен плейър с процесор 500 MHz и нагоре би могъл да ти свърши работа. Каква ще е марката няма голямо значение - WD, Diva, ти го назови. Една подробност, която трябва да се има предвид - за гарантирано добри скорости (коментираме кабел, разбира се) е желателно да се ползва NFS вместо SAMBA.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #1009

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    аз Diva си имам, и си насича по мрежата , това е факт. При положение че самбата на нас-а ми прави средно над 40MB/s , не мисля че Nas-a е проблем и че трябва да ползвам nfs, WD-то ме притеснява че макар и с нов процесор, мрежата му си остава 100 Mbits , и малко се страхувам да рискувам, защото едно насичащо устройство си имам и заради това съм му сложил един диск, за да не се нервим при гледане на 1080р ... , затова и реших да питам вас, хората които сте в час .. просто от 6 месеца съм поизпуснал какво ново и добро се е появило на арената ...

    п.с. Nas-a ми е компютър с Freenas, и преди като експериментирах с nfs и diva-та, не останах очарован като цяло t.e промяна нямаше, обаче факта е че там разполагам в момента с 6 TB общо и няма как това да се случи в един HD player, нито пък да гледам на 2 едновременоо, разчитам с ваша помощ да намеря решение което да е актуално към момента.
    Гледам popcorn a-300 май ще свърши работа, сега остава да мисля в две посоки - място за диск не ми трябва , и ако има нещо без място за диск и с по-ниска цена ...

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1010

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    При мен Дюна /10/100 лан карта/ си върти от НАС по мрежата всичко. 1080р, включително пълни блу-рей. Пък НАСа е възможно най-евтиното устройство на пазара с бавни дискове в него /зелени/. Дивата не може защото процесора й е бавен и със съмнително работещ софтуер.
    Със А-300 определено няма да имаш проблеми предвид работещия гигабит и измерени скорости на трансфер от над 20МВ/сек. през Самба.
    Иначе колегата е прав за NFS, наистина има леко подобрение, но си е малко врътка за настройване.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #1011

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    georgebg, ама ти хем уж питаш тези дето били в час, хем май не слушаш какво ти пее радиото. NFS е за плейъра, който за да минеш там по-тънко (нали уж това е едно от условията), не е от скъпите с най-мощните процесори и бързата SAMBA. Diva - та ти явно е от старите, тя долу-горе се равнява на Popcorn A-100/A-110 по мрежови възможности. Там повече от 40-42 Mbps по мрежа не могат да се възпроизведат гладко, независимо от протокола. Аз ти думам за съвременна такава, но откровено казано повече бих заложил на WD TV. И като сте се вкопчили в този гигабит... Ще ти преведа един пример - WD TV Gen.2 (същия като Live - 500 MHz, но без вграден LAN), с алтернативен фирмуеър и някакъв си там USB-LAN адаптер (въобще не е гигабит) през NFS възпроизвежда гладко 90 Mbps тестов файл, просто не разполагам с по - висок битрейт. А руснаците говорят нещо и за 120 Mbps. Посочи ми един BluRay с такъв битрейт, ако можеш. С NFS няма кой знае какви сложнотии, достатъчно е плейъра и NAS-а да го поддържат. Е, вярно, ти ползваш компютър за тази цел, вероятно с Windows, но и там има решение.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #1012

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Да се включа и аз в дискусията. Колегата @georgebg изглежда има проблем или с мрежата си или с компа и настройките на FreeNas. Дивата насича само по WiFi с 1080р и то с битрейт над 40 Mbps, а по LAN не съм забелязал да е насичала въобще. Говоря за моделите Diva FullHD RTD1073DD & Explorer RTD1185DD. Тестването и реалното използване от мен е по Самба, но не трябва да се теглят торенти или да се копират файлове по мрежата по време на плейването, даже е препоръчително да се изключи и скрийнсейвъра. Фърм Diva FullHD - [b]Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 (SDK3). А каква ти е постоянната скорост на копиране на файловете от NAS-a ? Ако е в рамките на 10-12 Mb/s е добре, но ако е под тези стойности ще имаш проблеми с плейването на високите битрейти.

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #1013

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    с Nas-a определено проблем нямам, дивата ми е с RealTek RTD1073DD,
    не споря, а питам - не насича при мрежа със Самба или nfs, и с кой фирмуеър ...

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #1014

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    WD-то ме притеснява че макар и с нов процесор, мрежата му си остава 100 Mbits , и малко се страхувам да рискувам, защото едно насичащо устройство си имам и заради това съм му сложил един диск, за да не се нервим при гледане на 1080р ... , затова и реших да питам вас, хората които сте в час .. просто от 6 месеца съм поизпуснал какво ново и добро се е появило на арената ...
    вчера си свалих едно филмче Ocean Wonderland, ако не се лъжа се казваше и нямам никакви ядове. Около 25Mbits му е битрейта (1080p) и си върви гладко. Като имаш предвид, че капацитета на мрежата ми е 7-8MB/s. Минава през рутер, който е вързан през wi-fi с компа ми. Аз лично много рядко виждам филми по-големи от 25-30Mbit-a битрейт, а това е по-важното от това дали е 1080 или 720.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #1015

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Освен резолюцията, от съществено значение е и какъв е звука.
    В този релииз, от примера ти, е в DTS /евентуално 5.1/ и върви идеално наистина и в 3Dрежим.
    При DTS MA звук обаче нещата стават трагични.
    Макар че според теорията, wi-fi n мрежата поддържа доста по-висок битрейт, реално максимума, който аз съм виждал и при Аd-Hok свързване на плеъра с адаптер поддържащ 300 Mbit/s е пак в границите на 25Mbit/s.



  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #1016

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Търся мнение за този мултимедиен плеер на Дигитален Свят - 3D Android Media player
    Топдиджитал Инвест АД - Мултимедия > 3D Android Media player благодаря предварително:rolleyes:

    МОД:

    Плеърът е като таблет без монитор със всички произтичащи от това плюсове и минуси. Тук има пълно инфо или чрез Гугъл може да се намери тонове информация. Аз съм го тествал и съм доволен от възможностите му, но за мен основното му предназначение не е само за мултимедиен плеър (например не разкодира HD звук), а всичко което може да се прави с един таблет от този клас. Може да се надстрои до Android ICS 4.0.4/JB 4.1.1 или Ubuntu.
    Този пост е редактиран от Hell; 08-10-12 в 12:00.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #1017

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Някой има ли впечатление от този плеър PHILIPS HMP5000 WIFI MEDIA PLAYER - в Техномаркет - 209лв.

    МОД:

    Този плеър като чипсет и възможности е аналог на Diva FullHD Explorer, но е без DVB-T HD тунери.
    Този пост е редактиран от Hell; 07-10-12 в 23:46.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    74
    #1018

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Някой с мнение за Turbo-X Full HD Media Player Oscar II ?
    Все се каня да си купя някакъв мултимедиен плеър с възможност за инсталиране на 3.5" диск.
    Плейва ли всичко, как е като софтуер, ако има други алтернативни предложения до 250лв бих ги разгледал, мерси.

    МОД:

    Това е гръцка марка и се предлага от Плесио. Аналогичен на
    Diva FullHD Explorer, но без DVB-T HD тунери.
    Този пост е редактиран от Hell; 07-10-12 в 23:47.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #1019

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от Horny Goat Weed Виж публикацията
    Някой има ли впечатление от този плеър PHILIPS HMP5000 WIFI MEDIA PLAYER - в Техномаркет - 209лв.

    МОД:

    Този плеър като чипсет и възможности е аналог на Diva FullHD Explorer, но е без DVB-T HD тунери.
    Същите видео формати и кодеци ли поддържа като Дива Експлорер ?

    МОД:

    Би трябвало, щом са с еднакви чипсети възможностите да са 99% същите
    Този пост е редактиран от Hell; 09-10-12 в 21:44.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #1020

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Online поръчка на PHILIPS HMP5000 - 178лв. + HDMI кабел за 7лв.+ 8лв. доставка мисля е добра покупка . Все пак е Phillips

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 118 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе