Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 111 от 118 ПърваПърва ... 61101109110111112113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1651

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Вземи си nVIDIA Shield Pro и това е.
    Как ви се занимава с тия Китайски сглобки с по 5 месеца (в най-добрия вариант) софтуерна поддръжка не мога да проумея... Ще излезе нов формат/кодек и ще трябва да сменяте пак плейъра... Това ZIDOO е с някаква модифицирана версия на Android 9. Операционна система на 2 години, която на всичкото отгоре не е предвидена за такъв тип устройства.
    Не си прав за софтуерната подръжка на ZIDOO за моя модел X10 са излезнали 15 версии от както е пуснат почти 4 г. Никога не имало съществен проблем в нито една от версиите та да трябва да се прави веднага нова. Подобряват си софтуера. Zidoo е по-добър при възпроизвеждане на филми от локален и мрежови ресурси. Това е моето мнение и на доста хора в мрежата. В стриима и андроида nVIDIA Shield Pro е доста по добър. Всеки и по качествен телевизор се справя със стриим видеото но видео от BR не тръгва. Всеки да си прецени какво му трябва.
    Този пост е редактиран от npb; 09-09-20 в 18:06.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1652

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Как е по-добър във възпроизвеждане на локални ресурси? Сериозен въпрос е това, не саркастичен.

    Аз само такива гледам и не съм срещал абсолютно никакви проблеми с нищо. Каквото пусна - тръгва.

    Atmos, DTS:X, DTS-HD MA, Dolby True HD, Dolby Digital +, x264, x265, 8bit, 10bit, BD ISO.

    Имаше някакви тестови файлове с медузи в една от другите теми - всичките си вървят по мрежата, дори и файла с най-висок битрейт.

  4. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1653

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Имам в предвид че картината е по добра и по удобен за работа. Пак уточнявам че така смятат в форумите за двета фирми - различни процесори са. Тези медузи вървят на стария модел X10 файл jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv 400 Mbps 3840x2160 HEVC се плейва без проблем. Нормално е да възпроизвежда това което си написал nVIDIA Shield Pro. Но няма HDR+.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1654

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Не виждам как картината може да е по-добра, освен ако ZIDOO не прави някакъв процесинг... Има ли директно сравнение със screen capture от двете устройства или само лично мнение?

    А удобството на работа ..... аз ползвам Kodi. Интерфейсът на Kodi е еднакъв за всички операционни системи.
    Имам моментна колекция от 500 филма и 70 сериала. За мен навигирането по папки (без медийна библиотека) е просто немислимо на този етап. Няма как просто да пусна някакъв плейър и да гледам на него.

    HDR10+ е изгубен формат още преди да се е появил. Само Самсунг си го ползват и се опитват да го пробутат, но няма да как да се случи.
    HDR10 и Dolby Vision се поддържат от nVIDIA Shield 2019.

    Честно казано, щом стрийминг не е нужен и ще се ползва само за local playback, за 1000лв бюджет бих си направил едно HTPC на Windows и докато работи, забравяш за всякакви проблеми.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1655

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Зидото си има прекрасна библиотека

    дори новата версия има и преглед на трейлъри

    Имай не предвид че точно Зидо е предпочитан от хора с огромни колекции, общо взето им е първи избор. Бях се зачел из темите им и останах изумен че са пробвали почти всичко що е на пазара, луди пари са пръснали за такива играчки.
    Аз лично съм пробвал Кодито и смея да твърдя че нищо общо няма с картината на Зидо, просто не ги сравнявай двете неща.

  7. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1656

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Пак забравяш че са с различни процесори и дори фирми използващи с един и същ процесор правят малки промени. Разликата между DUNE и ZIDOO е в полза на ZIDOO в картината - много малка е разликата. При един и същ процесор. При Zidoo не се полза Коди ,както и в Dune за основен плейър. Можеш да си го сложиш, аз го имам и е многократно по не удобен за работа и управление. Точно това и ти си казал че без библиотека е мъка. При Zidoo не е нужно да ползваш медийна библиотека, работиш като на компютър. Има медийна библиотека но ПС варианта е много по удобен и бърз и имаш всичката информация за филма актьори времетраене и формати взети от библиотеката. Пускането на който искаш инсталиран плейър е като на ПС и много лесно отиваш до вътрешен диск или NAS или самба споделяне. Хора които имат двата модела са споделили своите лични впечатления. Много е писано за ПС като само плейър за и против. Аз съм избрал външен плейър от 12 г и смятам че това е по добрия избор. Аз само споменах разликата а дали е нужен HDR+ само времето ще покаже.
    lazarus18 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1657

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Зидото си има прекрасна библиотека

    дори новата версия има и преглед на трейлъри

    Имай не предвид че точно Зидо е предпочитан от хора с огромни колекции, общо взето им е първи избор. Бях се зачел из темите им и останах изумен че са пробвали почти всичко що е на пазара, луди пари са пръснали за такива играчки.
    Аз лично съм пробвал Кодито и смея да твърдя че нищо общо няма с картината на Зидо, просто не ги сравнявай двете неща.
    Аз нещо се обърквам...
    Как сравняваш Коди (платформа) със Zidoo (марка Андроид плейъри)?
    И как плейъра на Zidoo, библиотеката на Zidoo и всичкото на Zidoo са по-добри от Kodi, при положение, че медийната библиотека/приложение на Zidoo (ZDMC) е просто едно модифицирано Kodi?

    Какви магии да върши това Zidoo, че да се справя по-добре от HTPC с 8GB RAM, i3/i5 процесор и GeForce GTX 1650 за същата цена?

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Пак забравяш че са с различни процесори и дори фирми използващи с един и същ процесор правят малки промени. Разликата между DUNE и ZIDOO е в полза на ZIDOO в картината - много малка е разликата. При един и същ процесор. При Zidoo не се полза Коди ,както и в Dune за основен плейър. Можеш да си го сложиш, аз го имам и е многократно по не удобен за работа и управление. Точно това и ти си казал че без библиотека е мъка. При Zidoo не е нужно да ползваш медийна библиотека, работиш като на компютър. Има медийна библиотека но ПС варианта е много по удобен и бърз и имаш всичката информация за филма актьори времетраене и формати взети от библиотеката. Пускането на който искаш инсталиран плейър е като на ПС и много лесно отиваш до вътрешен диск или NAS или самба споделяне. Хора които имат двата модела са споделили своите лични впечатления. Много е писано за ПС като само плейър за и против. Аз съм избрал външен плейър от 12 г и смятам че това е по добрия избор. Аз само споменах разликата а дали е нужен HDR+ само времето ще покаже.
    Не знам дали правят промени, но не трябва да правят промени. Поне аз така предпочитам. Искам съдържанието да изглежда така, както е пуснато от студиото. Не искам Zidoo, nVIDIA, Xiaomi или който и да било там, да ми налагат собствената си визия за това как трябва да изглежда картината, като ми слагат някакви филтри по подразбиране, които не мога да изключа.

    Не вярвам да има чак такава голяма разлика в различните чипове. Дори съм почти сигурен, че ако чиповете/плейърите декодират подаденото съдържание правилно - разлика не трябва да има.
    Правил съм A/B сравнение (директна смяна за секунди, защото устройствата бяха закачени на различни HDMI портове и паузирани на една и съща картина. С изключение на вградения в телевизора плейър.) между: Playstation 3 с Movian, вградения в телевизора плейър, Андроид кутия с Amlogic S905 чипсет и инсталиран LibreELEC, компютър свързан с HDMI (PotPlayer), MacBook Pro свързан с HDMI (VLC Player) и nVIDIA Shield с Kodi Leia. Всякакви окраси и пипания на цвета бяха изключени.
    Разлика, както биха се досетили повечето, нямаше. Ако файлът се разкодираше правилно - изглеждаше напълно еднакво на всичките устройства.
    Тествах Full HD файлове без HDR. При HDR става малко по-сложно, но не чак толкова, тъй като форматите работят с метадата.

    Не успявам да намеря директни сравнения на картината между модел на Zidoo и nVIDIA Shield. Всичко са лични мнения като едните са в полза на Zidoo, а други в полза на Shield-а.
    Не успявам да намеря дори сравнения между картината на различните чипове извън контекста на конкретни производители. Единственото което намирам, са проблеми свързани с правилното разкодиране на определени формати и съответни нежелателни промени в картината (бандинг, потъмняване, проблеми в движението).
    Щом никой не си прави труда да сравнява качеството на картината между различните плейъри/чипове/производители (както се случва с телевизорите), значи или няма разлика, или има непокрита ниша в пазара на съдържание.

    Аз искам да ползвам медийна библиотека и това се опитах да обясня. Че да работя като на компютър и да навигирам папките е немислимо на този етап. Имам 4 хард диска и общо 8 папки със съдържание. Докато ги обиколя всичките и намеря това, което искам да гледам, ще ми писне и няма да гледам нищо.

    ----------------------

    Добре де, в крайна сметка, както и да е. Аз съм направил своя избор на база собствен опит. Няма смисъл да спорим.
    Исках само да обърна внимание на vankicha да обмисли и Shield-а като вариант, защото му е в бюджета и ще му останат пари. Също и HTPC, което също му е в бюджета и няма да му останат много пари, но пък ще е подсигурен за години напред.

  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1658

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Без да спорим само за уточнение.
    Библиотеката е друга не е на Коди. В началото е имало ZDMC приложение и сега можеш да си го издърпаш ако искаш. То пише че е на базата на Коди но външно и по настройки няма нищо общо. Аз от 2 години им Zidoo и основния плейър не се казва ZDMC. Няма име, прилича на него но не знам дали е на базата на Коди и няма нищо общо с Коди. Избираш файла от медия центъра и го пускаш. Медия центъра е както някакъв файл менажер на ПС с най-важните функции.
    Разликата в картината е основно в хардуерното декодиране и софтуера за плейъра за мен.
    Евтин BR плейър за сто и нещо пари и друг за 2000 лв. Една и съща ли ще е картината за един и същ филм. Така и в звука.
    Една от разликите между Dune и Zidoo e в софтуера на плеъра - еднакъв процесор. При Zidoo и има два режима на вградения плейър като начин на възпроизвеждане на видеото и то е малко по добро в единия от DUNE.
    Директни сравнения с видео сигурно няма в интернет, но когато имах двата плейъра няколко приятели виждат същото като мен. Те имат DUNE плеъри и си купиха ZIdoo и при тях Zidoo e по добрия избор.
    Не правя реклама , споделям моите наблюдения върху двете марки и всеки сам да си решава.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #1659

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Как може някой да спори,чак се напъва след като никога не е имал даден плеър в случая Zidoo и не знае нищо за него,визирам Woox.Имам Zidoo и мие попадал и nVIDIA Shield ,така че съм запознат и с двата.Единия мултимедиен плеър специално създаден за тази работа,другия е и игрална конзола без вграден плеър,не отваря блурей с менюта,докато Zidoo отваря всичко,а вградения му плеър е най-добрия от всички плеъри по мнение на много хора в ютуб.Всичко опира до това за какво ще го ползваш-само за гледане на филми,сериали Zidoo,ако искаш да играеш игри или да стриймваш nVIDIA Shield,ти решаваш.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1660

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията

    Какви магии да върши това Zidoo, че да се справя по-добре от HTPC с 8GB RAM, i3/i5 процесор и GeForce GTX 1650 за същата цена?
    Това, което си описал е просто хардуер. Той сам по себе си не прави нищо. Всичко зависи от правилния избор и настройка на дравери, кодеци, настройки на плеър и тн.
    Честно казано, опита ми с HTPC е от повече от 10 години, но борбата е четенето бяха много да постигнеш това, което прави медийния плеър веднага от кутията.

    Методите за сравнения "на око", което си описал за картината не мисля, че е валиден. И да има разлики то те ще са в неща като ъпскелинг, излишно шарпване, процесинг на определени видове видео сигнал, клипване на част от крайните стойности на видеото и тн.
    Лично аз още не мога да преживея отпадането на Sigma при плеърите и още си карам с вече не знам колко годишния Dune Base 3.0.
    4k ми е с изключително нисък приоритет и за него ползвам вградения плеър на телевизора. Сигурно съм го пускал 10-15 пъти за 2-3 години. На 55 инча бенефита е най-малкото спорен.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1661

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от kar4o73 Виж публикацията
    Как може някой да спори,чак се напъва след като никога не е имал даден плеър в случая Zidoo и не знае нищо за него,визирам Woox.Имам Zidoo и мие попадал и nVIDIA Shield ,така че съм запознат и с двата.Единия мултимедиен плеър специално създаден за тази работа,другия е и игрална конзола без вграден плеър,не отваря блурей с менюта,докато Zidoo отваря всичко,а вградения му плеър е най-добрия от всички плеъри по мнение на много хора в ютуб.Всичко опира до това за какво ще го ползваш-само за гледане на филми,сериали Zidoo,ако искаш да играеш игри или да стриймваш nVIDIA Shield,ти решаваш.
    По същия начин, по който някой може да коментира без да е прочел, или да чете, без да тълкува прочетеното.


    Аз не съм казал, че Zidoo е лош. Казвам, че според мен не е по-добър от много други алтернативи на пазара.

    А това, че Shield-ът е гейминг конзола (без вграден плейър) смятам да го оставя без коментар. Както и негативът, че "дори няма плейър". Извинявай, но в момента не знам дали ме тролиш или наистина не знаеш как работят операционните системи.

    Плейърът на Zidoo (Home Theater 3.0, 4.0) си изглежда като Apple TV, но с доза допълнително объркване (иначе нямаше да е Китайски). Не успявам да видя с какво е по-удобен за използване от Kodi скиновете (или Plex), че дори и се коментира от някакви потребители като позитив. Изглежда си като напълно нормален (вече стандартен) интерфейс. Все пак е краден от доказан продукт, няма как да не е функционален.

    Blu-Ray ISO съм пускал през Kodi. По мрежата при това. Не помня дали тръгна меню обаче.. Честно казано, за мен, менюто на BluRay ISO-то не струва 300лв, но всеки подбира приоритетите си в крайна сметка. Виждам обаче, че и при Zidoo Home Theater 3.0 / 4.0, BluRay менютата са малко лотария. На един диск тръгват, на друг не. За справка - форумите им. Постовете бяха от 30-ти Август.

    Дискусията ме подтикна да го сваля този Home Theater 4.0 и плейърът, но инсталацията беше неуспешна. Или има защита за производителя на устройството, или не може да се слага на Андроид версии след 9-та, а моите са 11-та и Android TV, което си е напълно различна дистрибуция. В темата им се споменават достатъчно софтуерни проблеми, така че явно и той не е чак толкова безпроблемен, което е съвсем нормално (не и ако се четат мненията тук обаче).

    На мен лично ми е писнало от китаистики. Постоянно човъркане на кодеци, софтуер, чакане на ъпдейти, търсене на решения, качване на модифицирани версии на програми, невъзможност да си ъпдейтвам софтуера нормално и т.н. Затова си взех официален продукт.


    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Това, което си описал е просто хардуер. Той сам по себе си не прави нищо. Всичко зависи от правилния избор и настройка на дравери, кодеци, настройки на плеър и тн.
    Честно казано, опита ми с HTPC е от повече от 10 години, но борбата е четенето бяха много да постигнеш това, което прави медийния плеър веднага от кутията.

    Методите за сравнения "на око", което си описал за картината не мисля, че е валиден. И да има разлики то те ще са в неща като ъпскелинг, излишно шарпване, процесинг на определени видове видео сигнал, клипване на част от крайните стойности на видеото и тн.
    Лично аз още не мога да преживея отпадането на Sigma при плеърите и още си карам с вече не знам колко годишния Dune Base 3.0.
    4k ми е с изключително нисък приоритет и за него ползвам вградения плеър на телевизора. Сигурно съм го пускал 10-15 пъти за 2-3 години. На 55 инча бенефита е най-малкото спорен.
    Знам, че е просто хардуер, разбира се. Работата е там, че настройката и избор на драйвери, кодеци и плейъри е безкрайна при едно HTPC. Не се надяваш някой да се сети да ти пусне ъпдейт, защото става въпрос за поддръжка на най-разпространената операционна система в световен мащаб (Windows), а не конкретен модел на конкретен производител. От софтуерна гледна точка едно HTPC е много по-добър избор от всеки един плейър. Също така, този път някой вече го е извървял, та не е нужно да се чете чак толкова много. А и както се разбира от последните няколко поста в тази тема, не всеки медиен плейър е като другия, та като отворя кутията, може да остана разочарован от това, което "много хора в ютуб" са решили, че харесват.
    Споменах HTPC-то, защото за 600-700лв, колкото струва Zidoo-то, бих предпочел да си направя HTPC, без изобщо да се замисля, с оглед написаното по-горе и най-вече софтеурната страна на нещата. Ако беше някои официален производител с лицензиран продукт - окей, заради по-лесната употреба бих взел плейъра, но бидейки наясно с цикъла на обновяване на китайските софтуерни продукти - HTPC е по-добър избор според мен.

    Не са ли всичките сравнения и лични мнения "на око"? Как се замерват шарпване, клипване и т.н? Всичко е въпрос на лично възприятие и според моето възприятие - разлика няма.

    А специално AI Upscale-ът на новият Shield е почти перфектен. Има достатъчно видеа, които показват разликите, за да може всеки да прецени сам за себе си. Zidoo трябва да са направили чудеса с алгоритмите, за да са по-добри. Като се има предвид, че са окрали интерфейса от друг производител, силно се съмнявам, че са вложили нещо в upscale алгоритми и не използват тези, които се предлагат в самия чип.
    Аз лично не виждам някой до тук да е показал замерване, което да доказва, че картината на плейър X е по-добра от картината на плейър А. Всичко до момента е от мнения на "хора по форумите" и "ютуб".

    Тестовете си правя с много тъмни сцени, в черното на които, има скрити детайли, защото съм забелязал, че там първо изчезва информацията при лош processing. Upscale не съм тествал. Гледам съдържанието в native резолюция, но дори и тогава, когато съм попадал на филм, който съм свалил преди 15 години, не съм забелязал проблем от рода на замазване, мачкане на нюансите или прекомерно изостряне. Такива неща ме дразнят и веднага бих ги видял.

    ------------------------------

    И пак да кажа. Гледайте и си купувайте това, което си решите. Аз не насилвам никой да купува каквото и да било. Нито ще го плащам, нито ще го използвам.

    Просто реших да споделя мнението си по отношение на въпросната прехвалена (по мое мнение) марка.
    Колкото повече чета за нея, толкова повече се затвърждава мнението ми. Дребни и дразнещи проблеми с разпознаване на филми в библиотеката, просвирване на определени кодеци, софтуерът на плейъра се ъпдейтва с фърмуера, а не индивидуално и т.н. 2 години е имало проблем с микро-насичане по време на гледане на филм (Skipped or doubled frames and stutter issue with Zidoo player. | Zidoo forum). Недопустимо. Дълго време е имало проблем с влошаване на цветовете при гледане на 4K HDR съдържание на Full HD или 4k SDR телевизор. Също недопустимо. Проблем с аудио дроп на определен период при някои кодеци. (http://forum.zidoo.tv/index.php?thre...e-issue.66951/) Борил съм се с това на друг китайски Андроид плейър на същите кодеци. Оказа се проблем с кодеците на Андроид ASOP, защото не е предвиден за ползване на медийни плейъри. За оправянето му са нужни индивидуални фиксове от всеки производител. СУПЕР недопустимо (за мен). Толкова ме дразнеше, че на плейъра с този проблем тотално махнах Андроида и го смених с LibreELEC.
    Хубаво е все пак, че тези проблеми се оправят, дори и след толкова големи периоди. Не става ясно обаче, дали се оправят за всички плейъри, които ги изпитват или само за тези, които все още се ъпдейтват.

    И какво се оказва в крайна сметка? Че перфектните плейъри имат същите дразнещи малки проблеми като по-евтините си Китайски събратя. Разликата е, че тези се оправят, защото явно се работи по тях, а по-евтините се оставят на произвола на съдбата след 6 месеца от датата на излизане. Докато се оправят обаче - проблемите са там и дразнят. Цялото това удоволствие за 600-700лв. Някои проблеми може да си останат там завинаги ако се появят в края на живота на плейъра.

    И продължавам да не успявам да намеря някъде, където се дискутира значително по-доброто качество на картината при Zidoo сравнено с всеки друг плейър.
    Честно казано отделих достатъчно време да проучвам нещо, към което не проявявам никакъв интерес, та ако някой намери сравнение, ще съм благодарен да го сподели, за да разгледам.

    Едит: Е*ахсиму и писането..
    Този пост е редактиран от w00x; 10-09-20 в 03:22.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #1662

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Мнения за този плейър? https://www.pni.bg/mini-pc-himedia-q...droid-5-1.html

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1663

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    woox, аз не поддържам тезата, че даден плеър е по-добър или има по-добра картина.
    най-малкото защото нямам пряк досег с нито един от двата обсъждани модела.
    За мен драмата и интереса ми приключи още преди години.
    Последно тествах новите Dune 4k модели. ОК са, но доста орязани спрямо старите като опции и настройки.
    За коректно сравнение има направени тестови видеа и картинки, на които нагледно се вижда какво реже, какво шарпва излишно и тн. С уред можеш да измериш и дали подава чисти цветовете.
    В началото на ерата на плеърите, моделите с Realtek се проваляха доволно по тези показатели и имаше доста кадърни тестове по темата.
    От тогава са дръпнали доста като чета.

    Иначе спора относно HTPC срещу външен плеър е дълъг и в крайна сметка индивидуално решение.
    За мен шумната и голяма кутия е достатъчен минус да ме откаже.
    Понеже ми се налага сравнително често да посещавам и настройвам системи на хора, които ползват и HTPC мога да споделя, че масово те имат проблеми с настройките.
    Сигурно при половината не изкарват коректно 23,976 видео и при някои звука си им е на 2 канала PCM вместо да е Passthrough. Да не говорим за включените настройки за "подобрение" из софтуерните плеъри.
    Не споря, че едно HTPC дава повече свобода и възможности и при правилни настройки може да постигне всичко нужно.
    Една от най-добрите от видео гледна точка система, която съм виждал беше на колега от форума с HTPC.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1664

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    И за мен мен Зидото е прехвалено, пък и скъпо. Всъщност не е коректно да говоря така, по-точно не е моят плеър и не е насочен за такива като мен, ако беше 150 лв примерно, бих го пробеал. Във форума от време на време се появи някой да пита как да си тегли торенти на него и ... дежурния отговор е, ми то си е андроид, тегли някой клиент за андроид и давай. Пък той плеъра е с 2 операционни системи, има си андроид и опенврт, като опенврт-то се оправя с файловете, мрежата ... и си има торент клиент трансмишън. Споменавам го, а питащия все едно не ме е чул, търси си андроидски клиент.
    BTW, в последното Зидуу, правят завой и махат опенврт-то, дори са се сертифицирали за нетфликс (то тва трябваше преди 100 години да направят) и има 4К нетфликс, че и с хдр, НО няма многонален звук уж ще иманъпдейт.
    https://youtu.be/zmi5y-685p8

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1665

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Иначе спора относно HTPC срещу външен плеър е дълъг и в крайна сметка индивидуално решение.
    За мен шумната и голяма кутия е достатъчен минус да ме откаже.
    Една от най-добрите от видео гледна точка система, която съм виждал беше на колега от форума с HTPC.
    TBOOK MN25 Mini PC AMD Ryzen 5 2500U 16GB DDR4 512GB NVME SSD Radeon Vega 8 Graphics 2.0GHz to 3.6GHz DP HD 4K Dual WiFi
    5 х 12.8 х 12.8 см. размери. И много други подобни. Моята кутия е малко по-голяма. 7х20х20см.
    Този пост е редактиран от VanDan; 10-09-20 в 15:18.
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе