Страница 118 от 119 ПърваПърва ... 68108116117118119 ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #1756

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    През локалната ми мрежа трансефара варира от 20-50 Mb/s , това е с кабелче!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1757

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Колеги, първо да ви честитя новата година и да ви пожелая много здраве, щастие, любов и професионални успехи през 2011г.

    Искам да наблегна на проблема с инсталациите на фирмовете от сайта "rghost", защото вече няколко пъти чета за тях. Руския ни форумен колега "Mitek_gsm", поддържа и публикува там алтернативни фирмуери на аналога на нашата Дива, а това е модела на Iconbit - HDSL6.

    Проблема с Yaffes error е следния: нашата Дива има 128Mb флаш памет, а Iconbit HDSL6 ги има и в 256Mb. Всичко друго е почти идентично. Някой от фирмуерите, които той публикува са за флаш памет 256Mb, а те не се побират в паметта на Дивата, ето защо преди да инсталирате, вижте за каква памет е предназначен да работи фирмуера.

    Руснаците засега решават проблема със заключените фирмуери на аналозите на Дива /Playon & Mede8er/, като разархивират новия формат squashfs /файлова система която е read only и не позволява инсталиране на доп.програми, освен ако не е предварително модифицирана/, без да го декриптират, отделят новите промени и наново събират фирмуера в цялост, но в Yaffes формат. За съжаление при този процес е нужна повече от 128Mb флаш памет за новите версии, а Дивата ги няма.

    Последните отключени версии от Playon 4090 и Mede8er V4, достигнаха до нас благодарение на един немец, който успя да декриптира заключващия код на фирмуерите с по-новата файлова система Squashfs /без да я променя/, ето защо ние с малкото флаш памет успяхме да подкараме новите фирмуери. Проблемът е че производителите сменят криптиращия ключ във всеки следващ фирмуер, и засега последните версии на Playon & Mede8er все още не са отключени. Вероятно хакерите чакат да излезе стабилна версия, преди на хакнат и нея. /предполагам само!/

    Засега нашата алтернатива са новите версии на Iconbit.

    pp - има няколко изцяло различни модификации на фирмуери правени от любители и допълнени с пакет програми /едните са базирани на Emtec, а други на Hoi mei di фирмуерите/, но не съм ги тествал още, защото трябва да се модифицират и да поддържат кодовете на нашето дистанционно.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #1758

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от qqboy
    @drianov

    Филмчето въобще не е нормален divx - usupported format дава защото е 3ivX
    Благодаря за инфото! явно този формат не се поддържа от Дивата, странно ми е как се поддържа от обикновен ДВД плейър обаче? Все си мислех че DIVA-та плейва всичко....

    Между другото в момента съм с фирм на мечката V3.04 и интерфейса е като на beta V4 само че не толкова лъскав - т.е. същите екранни менюта само цветовете са по постни. Общо взето всичко си работи нормално и смея да трърдя че това е най добрия фирмуер ако на човек не му трябва торент и прословутия YouTube. Само трансфера преь WiFiто е малко по слаб - около 2,4МБ/с спрямо 2,7МБ/с с последните фирмове....

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #1759

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Как да си наглася Торент клиента, нещо много се разкача! Искам да свалям директно на харда на Дивата.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #1760

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Поиграх си малко с един Фонт Дивата ужким разпознава ttf форват да ама не.
    Дебелината на буквите не я възприема слага си каквато си иска.
    Разстоянието между думите също.
    Успях да намаля разстоянието между буквите така се чете малко по добре.
    Който иска да го пробва.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1
    #1761

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    ЧЕСТИТА НОВА 2011 ГОДИНА.Здравейте знаещи и можещи.След като прочетох почти цялата тема и ме заболя главата,реших,че е време да питам.Лятото се сдобих с плеарчето от което съм много доволен.Та на въпроса.С този фърмуер съм;ACR 7.0.6 r.4318+drv2388 + freespace optware.Питането ми е следното,у мен ли е грешката или не.Опитах се да пусна няколко филма на блу рей,но не ми се получава.В началото на темата прочетох,че може да чете M2TS файлове,каквито и са в папките на филма.Като отида на папката и му дам възпроизвеждане ми тръгва само звук без картина.Мислех,че може да го чете.Къде е проблема.Купих си нов ТВ заради това LG 42LE5300.Не,че ще чакам да свалям толкова големи файлове,ама исках да го пробвам.Мерси предварително ако някой отговори. Примерно този релийз от арената;Avatar.2009.1080p.Blu-ray.EUR.AVC.DTS-HD.MA5.1-HDTeam

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    30
    #1762

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    @dreamville
    С този релийз и аз имах проблеми. С едни фърмуери се четеше с други - не. За себе си реших проблема с инсталирането на - v4821 - 03.12.2010

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #1763

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Как да се свържа с DIVA-та през FileZilla ,IП-то го знам, но няма идея как е по default User and password, а също така и порта за връзка.
    Имам Дрийм 800ХД с него се вързах веднага.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #1764

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Здравейте, отскоро имам DIVA-та и веднага и сложих Iconbit HDS6L SDK3. Проблемът ми е че и с оригиналния фирм както и с този, от нея не могат да се видят шернатите папки и на 2та ми компютъра. Предполагам това е защото не са в 1 и съща workgroup тъй като домашната ми мрежа си има собствено име. Следвайки инструкциите от 1ви пост се опитах да редактирам файловете и да променя Workgroup но при всяко рестартиране на DIVA-та файловете възвръщат оригиналния си вид.. моля помагайте.
    Благодаря.

    Цитат Първоначално публикувано от veselintonev
    Как да се свържа с DIVA-та през FileZilla ,IП-то го знам, но няма идея как е по default User and password, а също така и порта за връзка.
    Имам Дрийм 800ХД с него се вързах веднага.
    От менюто на Diva та Settings>Network>FTP>правиш го ON После ще те попита за име и парола - задаваш му. При логване ги въвеждаш без порт. При мен така се получи.... за FTP клиент ползвах вградения такъв на Total Commander.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #1765

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от psybg
    От менюто на Diva та Settings>Network>FTP>правиш го ON После ще та попита за име и парола - задаваш му. При логване ги въвеждаш без порт. При мен така се получи.... за FTP клиент ползвах вградения такъв на Total Commander.
    Да именно така правя, обаче не може да се включи! Дава че FTP don't work .рестартирах го 3 пъти и все тая.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1766

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Един интересен проект: http://www.mhdworld.de/index.php?opt...emid=1&lang=en

    Надявам се скоро да поддържа фирмуер, който да работи на Дивата.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #1767

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Здравейте, отскоро имам DIVA-та и веднага и сложих Iconbit HDS6L SDK3. Проблемът ми е че и с оригиналния фирм както и с този, от нея не могат да се видят шернатите папки и на 2та ми компютъра. Предполагам това е защото не са в 1 и съща workgroup тъй като домашната ми мрежа си има собствено име. Следвайки инструкциите от 1ви пост се опитах да редактирам файловете и да променя Workgroup но при всяко рестартиране на DIVA-та файловете възвръщат оригиналния си вид.. моля помагайте.
    Благодаря.


    Пробва ли от менюто My Shotcut на Дива-та от там можеш да влезеш , като въведеш съответния user name и pass на шернатата папка, поне при мен се получи от там. А иначе може би за да ти остане променената Workgroup на Дивата трябва да я въведеш във някои startup скрипт, ама трябва да си поиграеш повече , аз не съм се опитвал да го правя това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #1768

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Здравейте!

    Някой да знае код-а на дистанционното на DIVA FullHD Light player-a?

    Благодаря предварително!
    Поздрави!

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #1769

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Ето линк за теглене на най-новия фирмуер за Mede8er V4 beta 5: http://www.megaupload.com/?d=YBT5NBCM

    пп - фирмуера е предоставен от немския форум на Medion

    Ще го тествам довечера, но би трябвало да работи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #1770

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

    Здравейте и за много години.
    Значи проблема ми с Дивата е следния, свалям с торент клиента на компютъра, като ползвам на Дивата харда през мрежа, вечер мрежата се разпада винаги и трябва да рестартирам компа та да тръгне всичко нормално.
    С Уин 7 съм и последния оригинален фирм на Дейзи v.4821. Ползвам ADSL на Виваком и оригиналният им рутер.
    През деня не съм го виждал този проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе