Страница 3 от 119 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kek
    kek е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    51
    #31

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    @myDiva
    И от мен големи благодарности за firmare

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #32

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Само един скромен въпрос - този фирм прилича на фирма на Playon!HD ! Да или не ?И ако е така , защо да се чака новия фирм да се качи на сайта на Дейзи , като може да се изтегли директно от сайта на AC Ryan !Или има нещо особено ?
    Разбира се че е с общо ядро, но оригиналният е с БГ меню и специфичен за Дивата. Не прочете ли, че @кек е сложил вече фирма от Playon-a ? Дай моля те инфо и линк кой е плеърът с поддръжка на APE и да умуваме по въпроса ...

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #33

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    За тези плеъри чета всичко , просто питам за мое успокоение ! Плеъра с поддръжка на APE е Dvico , а инфо за него има много .

    http://www.buyitx.net/index.php?multimedia-players_en

  5. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #34

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    И кой казваш е единственият ? Дивата може пък да е вторият ако направим нещо по въпроса ... ;-)
    Единственият е Tvix M-6500, поддържа формата от месец май тази година. След доста писане по форумите на Давико, те обещаха и го добавиха. Дано и Дива-та да го добави, защото това е един от добре компресираните формати.

    Благодаря на myDiva за помощта в този форум и чакам обещаната таблица на съвместими дискаве.

    Не разбрах как плейва през външен HDD ? Има ли някаква разлика ?

  6. kek
    kek е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    51
    #35

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Тъй, с фирма на PlayonHD, свири FLAC и WMA, поне тези, който пробвах.
    APE-та въобще не ги разпознава като медия файлове.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #36

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Цитат Първоначално публикувано от kek
    Туй, с фирма на PlayonHD, свири FLAC и WMA, поне тези, който пробвах.
    APE-та въобще не ги разпознава като медия файлове.
    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Единственият е Tvix M-6500, поддържа формата от месец май тази година. След доста писане по форумите на Давико, те обещаха и го добавиха. Дано и Дива-та да го добави, защото това е един от добре компресираните формати.

    Благодаря на myDiva за помощта в този форум и чакам обещаната таблица на съвместими дискаве.

    Не разбрах как плейва през външен HDD ? Има ли някаква разлика ?
    Аз имах предвид ние да я създадем! Ако на някой не му тръгва точно определен диск! Е дано не се стига до там

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #37

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    @КЪМ ВСИЧКИ СОБСТВЕНИЦИ НА DIVA FULLHD !
    В първият заглавен пост най-отдолу съм започнал списък със съвместимите SATA/SATA2 HDD. Всички които са сложили или изпробвали вътрешни такива и не са имали проблеми нека да ги постнат с подробности от типа "Производител/модел/номер/кеш/размер", а аз се ангажирам да ги местя в този списък.

    По принцип се препоръчват с ниска консумация и тиха работа (5400 об/мин):

    1. Western Digital Green Series
    2. Samsung Eco
    3. Hitachi
    4. Seagate


    като ги степенувам от най-съвместимите към по-неставащите за плеъра. Аз лично не харесвам хардовете Samsung и в мойта лична класация са на последно място, но гледам хората ги харесват предполагам е само заради цената и че са тихи, но ги купувайте само ако нямате друг избор или е временно решение. Аз имам правило -> От Samsung НИЩО което е с въртящи се части !

    @hristobotev -> Войводо, никакъв проблем с плейване на какъвто и да е съвместим формат от външен хард. Ти къде прочете, че някой е имал проблеми и се притесняваш ? Нали по този начин най-добре засега върви HD1080 формата и от вътрешен хард разбира се.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    10
    #38

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Допреди 5 дни не бях ползвал HD-плейър. Но понеже често ми засичаха HD-филми на компа, като си взех това плейърче, направо се родих! Купих си го направо в Дейзи. Взех си Самсунг 1,5TB 5400 за 170лв и го мушнах вътре (модел HD154UI SATA2). Форматирах го. Не го чувам.
    Никога не съм се смятал за филмов маниак, но сега съм напът да стана. Имам LCD-1080p и тестови файлове с максимална резолюция в прогресивен формат изглеждат с Дивата невероятно! MTS-формат от AVCHD-камерата ми (JVC HM400) върви безотказно, а досега на PC-то насичаше винаги, може би защото според всички тестове в момента това е камерата от полупрофесионалния клас, която притежава най-висока разделителна способност (с 30 % повече от конкуренцията - „изцежда” всеки пиксел) и некомпресираните й MTS-файлове мъчат компютрите.
    С Дивата и JVC-то сякаш разделителната способност на LCD-то ми и AVCHD-стандарта вече е някакъв „ограничител”, а на масовия пазар не се предлагат телевизори с по-ниска резолюция. Добре че не си купих TV с 1366/768, а си мислех, че дълго време няма да се усеща разлика. Резолюцията не е най-важното, но е от огромно значение.
    На Дивата никога досега и едно лекичко засичане. Прави DTS-даунмикс и досега никакви проблеми със звука! Да чукна на дърво! SD-картите от фотоапарата и камерата ми дават в Дивата бърз достъп до направените снимки за разглеждане и архивиране. Само ми се струва малко плашещо да съхранявам толкова много и ценна информация в тази малка кутия. На мой приятел му беше паднал външния диск от стол докато гледа от него с HD-плейър. И понеже си тежи, вътре се беше надрал и изгуби всичко в него.
    Нямам проблем с USB-връзката, малко се измъчих докато се сетя да пробвам връзка през втория USB-слот на компа– с първия не ставаше. USB-кабелът е към комплекта. Бързо си влизам в диска от PC-то – от него дискът се „вижда” като 1,36TB, a Дивата го разпознава като 1TB, но ползва пълния обем.
    Толкова съм доволен, че не се стърпях да споделя. Дивата си заслужава всяка стотинка! Едва ли сега се намира толкова изгодно предложение с кард-рийдър и възможност за вътрешен диск.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #39

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Да ти е честита придобивката.

    п.п. моето лично мнение е че Самсунг не ги бива в произвеждането на ХД. Не са дуракоустойчиви

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #40

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    @irenhristo -> Честито и Добре дошъл в клуба !
    Няма такъв нормален харддиск, който да падне от половин метър в работещо състояние и нищо да не му стане. Трябва да е военно изпълнение най-малко ;-) Имай едно наум за Samsung-a, те се чупят и без да падат от стола ... С две думи слагай на него само неща, които после има откъде да ги изтеглиш отново !

  13. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #41

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Искам да ви споделя информация относно работата на оригиналният донгъл за Дивата, който имах възможност да тествам макар и за 2 дена.
    Всичко върви без проблем, но най-тежките формати BluRay Rip 1080 + TrueHD или DTS 5.1 Multiaudio насичат и се губи звука както при 100Mbit LAN. Това може да е от не добра оптимизация на мрежата или просто да няма реален 300Mbit трансфер, но това ще го разбера когато имам мой донгъл и мога да направя по-детайлни тестове.

    Ето и таблица с битрейтите на файловите формати и трансфера им през LAN/WiFi:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #42

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Искам да Ви помоля който е сменил оригиналният фирм с Playon-ския да пише какви са му впечатленията и евентуалните проблеми които е срещнал. Благодаря предварително !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #43

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Porednoto BRAVO za Hell!

    p.p. Deistvam po tvoq vupros i 6t ti zvunna suvsem skoro

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #44

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    Здравейте, монтирах Уестърн Дижитал 640гб. Зелена серия, почвам експерименти
    SATA2,16 mb кеш, 7200 об.
    Първо впечатление, не чувам работата му, да видим нататък

    Значи и на мен не тръгна от УСБ то на лицевия панел на компа, ползвах друг отзад, Дивата си разчита диска като 595 гб, компютъра също, сега го пълня с разни формати, после ще пиша

    Пробвах да свалям файл от Арената директно на Дивата, около 10 сек. сваля с 1000кб/с, изведнъж пада на 10кб/с , рестартирах , пак същото. Аз ли бъркам или има някакво ограничение ?

  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #45

    Re:Diva FullHD Multimedia player (AC Ryan Playon!HD BG cloning :-)

    @mitak1969 -> не разбирам кое не е тръгнало от предното USB на компа, че е тръгнало отзад и коя е връзката с плеъра ;-)
    Има ограничение засега от фирма за битторент дънлоуда, но има хора които работят по въпроса, погледнете тук и направете експеримент -> http://www.shadowandy.net/2009/09/bi...n-playonhd.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 119 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе