Страница 53 от 119 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #781

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    mitak1969 + lazarus18:
    Нарочно съм драснал тук, все пак предпоставката е, че може и да има доста недоволни, нали така?
    Освен това както каза един др колега, все още няма реалистични отзививи за асус-а.. което пораждаше несигурноста в мен.
    Не съм си купил още нито асус-а нито дива-та но като гледам везните много клонят към дива-та, най-вече защото има изчерпателен форум и информация тук..

  2.  
     
  3. kek
    kek е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    51
    #782

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от amonev
    Не разбира се

    1. Изтегляте си най-новия фирм на Плейон с YAMJ от първа страница и го инсталирате.
    2. Чрез Start->Run пишете: telnet 192.168.xxx.xxx /Ip-то на Дива-та ви/ ->Enter

    пп - ако нямате инсталиран Телнет, повечко за него тук: http://windows.microsoft.com/bg-BG/w...sked-questions

    3. Логвате се с "root"
    4. Пействате това : cd /tmp/hdd/root && wget http://www.metafeeds.com/mfinstall -O mfinstall && sh ./mfinstall ->Enter
    5. При поискването на логин за сайта на Metafeeds.com ако имате логин naпишете само името, ако не натиснете Enter и инсталацията е приключила

    За да се изпълни горното трябва да имате нет до Дивата! Тя ще си изтегли скрипта на Metafeeds /включая Youtube, IP TV, Movie HD trailers и много други/. Работя по въпроса да се вкара и да работи RSS на сайта Accuweather, защото има доста добра климатична прогноза за света, дори и за България по градове.

    Приятно забавление.

    @amonev

    Благодаря, стана :-)
    Исках да те питам, прави ли нещо за разширяване на някоя дял на Дивата? На форума на PlayonHD, не можах да намеря категоричен отговор ако сложиш MetaFeeds, има ли нужда от някакво допълнително дисково пространство, за да работят коректно youtube and etc.

    Дали има начин YAMJ(или нещо друго подобно), да се подкара и за музикални файлове? Понеже плеъра е доста дървен, ми се иска нещо по-така за музиланите файлове, защото за мен те са по-важни от видеото :-)

    И още нещо искам да питам - с последната версия на оригиналния firmware на Дива-та( а и на PlayonHD), не ми изкарва едновременно звук на HDMI и цифровия изход. Преди, когато беше на "HDMI RAW", пускаше и на цифровия, сега трябва да превключвам на SPDIF RAW. При вас така ли е?

    Благодаря,
    Поздрави!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #783

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Ето тук се обсъжда евентуално нов интерфейс: http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=43&t=4326, но засега официално няма нищо. Xtreamer иначе изглежда доста добре, дано и Плейона/Дивата станат така


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #784

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Amonev и аз го "сложих"...
    Не знам дали да благодаря, но ми изчезнаха трите стари иконки (някак си).
    Сега са осветени само новите.
    Старите пак работят, но не се виждат на екрана.
    Не, че ги ползвах де.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #785

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Това на коя версия на фирма?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #786

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Искам да попитам дали са отсранени бъговете от бета версията с YAMJ?Благодаря!

  8.  
     
  9. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #787

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Във форума на playon има нова версия на фърмуера - r3294, обаче не става за Дивата, заключили са я само за playon-а

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #788

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Този - v.7.0.6 r2901.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #789

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте колеги интересува ме качеството на картината при дивата как е при сд и хд матерял - прочетох всичко но само за това не сте писали а за мен това е от голямо значение

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #790

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    ка4еството на картината зависи изциало от това какъв телевизор имаш и с каква резолюциа е и от филма които ше пускаш и тои с каква резулюциа е ако вси4ко е както триабва то ти пожелавам приатна наслада от гледането

  13. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #791

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от gggng
    Здравейте колеги интересува ме качеството на картината при дивата как е при сд и хд матерял - прочетох всичко но само за това не сте писали а за мен това е от голямо значение
    Много тъп въпрос! Качеството естествено е такова каквото е съдържанието на файла.

    Ами ние тука нямаме по-две различни машинки и да ги сравняваме.Питай Hell той ги има и двете.И като ти е ясно какво друго искаш да видиш тук или просто си нямаш работа?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #792

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    нее точно така с 50 инча плазма съм и примерно на един хдми вход пробвам 2 различни плеара единия работи по контрасно по ясно явно са му олучени перфектно драиверите за видеото та това ми беше въпроса при дивата как е да неби да маже и от аудиото доволни ли сте

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #793

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Качеството зависи от желязото и от тия които пишат софта колега и не съм малоумен да ми обесняваш елементарни неща за матеряла които пущаш и подобни - аз съм сигурен че Дивата и Пуканката не работят еднакво при пускане на един и същ файл на един и същ вход на тв и затова попитах

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    8
    #794

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте,

    Един леймърски въпрос, но не нещо не можах да се ориентирам, не мога да си пусна Blue ray филм, по точно не знам кой файл от всички да избера и как да сложа допълните BG субтитри. С Дива съм с предпоследният фирм. Моля някой да удари едно рамо. Предварително благодаря!

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    9
    #795

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Имам проблем с новия с новия сфтуер. Един път успях да го инсталирам, след това реших да мина на стария, но уж минава инсталацията и след това не тръгва. Сега нито стария нито новия се инсталират. След рестарта който прави изобщо не може да се изключи нито от дистанционното нито от бутона отпред, а още не съм му се нарадвал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе