Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 175 от 188 ПърваПърва ... 125165173174175176177185 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2611

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9 Виж публикацията
    Честита Коледа, здраве и късмент на всички ! Весели празници !

    ами търся различни firmware за Diva FullHD Premium Center 3D С Вграден DVB-t , за да си избера някой..ако има повече от един де
    Както обещах давам два линка за фърмуери на IconBIT и iNext HD1. В архивите се намират и съответните бутлоудъри. Първо се инсталира бутлоудъра след това съответния фърмуер. Аз ползвам този на iNext. За съжаление се оказа, че всичко останало съм го изтрил.

    iNext: Dev-Host - iNext HD1 9988.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service
    IconBIT: Dev-Host - IconBIT 9788.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #2612

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Здравей,
    Благодаря за firmware, обаче се чудя за някой неща - дали поддържат DVB-T, защо четох, че някой не поддъжат, как мога да възстановя стария firmware, ако не съм доволен от новият и това ли е линка за модела който отговаря на Diva FullHD Premium Center 3D С Вграден DVB-t. Благодаря!


    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...D0%B8-101.html

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    160
    #2613

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Честита коледа на всички.
    YouTube в пoследният фирмуер на PlayRSS за старата DIVA HD работи само от като се влезе в PlayRSS и от менюто YouTube

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #2614

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от litoff Виж публикацията
    Честита коледа на всички.
    YouTube в пoследният фирмуер на PlayRSS за старата DIVA HD работи само от като се влезе в PlayRSS и от менюто YouTube
    Благодаря колега Litoff, честита Коледа на теб и колегите съфорумници !!!! Тубата работи прекрасно!!! Има още живот в старата Diva FullHD, което е много добре.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2615

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9 Виж публикацията
    Здравей,
    Благодаря за firmware, обаче се чудя за някой неща - дали поддържат DVB-T, защо четох, че някой не поддъжат, как мога да възстановя стария firmware, ако не съм доволен от новият и това ли е линка за модела който отговаря на Diva FullHD Premium Center 3D С Вграден DVB-t. Благодаря!


    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...D0%B8-101.html
    Нали бе поискал такъв. Който е за Diva FullHD 3D, с чип Realteck RTD1186DD, та за това такъв съм дал. Аз ползвам този на iNext. Инсталирай и ще забравиш оригиналния.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    15
    #2616

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)!!! работеше с Евавижън 2.0.66 регистиран и надграден до 2.0.88, след поредица от токови удари по празниците уеб достъпа до трансмишъна прекъсна, грешка 403. Реших да лекувам кардинално и осрах всичко... от сайта на вносителя изтеглих фърм v10.1.2r11696, инсталирах го и то се брикна клетото, но на мен неми беше за сефте. Сложих на флашка оригиналния фърм install_1186_3.0.1.0 и стана странно, не посяга към юсб-то, показва някакъв сплаш и умира. Някакви идеи????

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2617

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Цитат Първоначално публикувано от baibro Виж публикацията
    Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)!!! работеше с Евавижън 2.0.66 регистиран и надграден до 2.0.88, след поредица от токови удари по празниците уеб достъпа до трансмишъна прекъсна, грешка 403. Реших да лекувам кардинално и осрах всичко... от сайта на вносителя изтеглих фърм v10.1.2r11696, инсталирах го и то се брикна клетото, но на мен неми беше за сефте. Сложих на флашка оригиналния фърм install_1186_3.0.1.0 и стана странно, не посяга към юсб-то, показва някакъв сплаш и умира. Някакви идеи????
    Този фърм 10.1.2r11696 е за Дива версия 1 (може би и за тази с тунера), но определено не е била за твоя модел. @Hell може да ти помогне!
    baibro одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    15
    #2618

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Дано, че леко се припотих.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2619

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Цитат Първоначално публикувано от baibro Виж публикацията
    Дано, че леко се припотих.
    Но е голяма играчка. Чуй се с него защото флашването е по-специално.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #2620

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от ra6o74 Виж публикацията
    Нали бе поискал такъв. Който е за Diva FullHD 3D, с чип Realteck RTD1186DD, та за това такъв съм дал. Аз ползвам този на iNext. Инсталирай и ще забравиш оригиналния.

    Здравей, да така е ,но не разбрах дали с тези iNext: Dev-Host - iNext HD1 9988.zip и IconBIT: Dev-Host - IconBIT 9788.zip, ще ми работи DVB-T тунера, а никъде не намирам такава информация ? Благодаря!
    Този пост е редактиран от maddog9; 07-01-15 в 16:57.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2621

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9 Виж публикацията
    Здравей, да така е ,но не разбрах дали с тези iNext: Dev-Host - iNext HD1 9988.zip и IconBIT: Dev-Host - IconBIT 9788.zip, ще ми работи DVB-T тунера, а никъде не намирам такава информация ? Благодаря!
    Аз съм с този на iNext и тунера ми работи. Не бих дал нещо, което не съм тествал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #2622

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от ra6o74 Виж публикацията
    Аз съм с този на iNext и тунера ми работи. Не бих дал нещо, което не съм тествал.
    Здравей,

    Благодоря и извинявай, че така питам по 3 пъти за едно нещо, но предпочитам да съм сигурен преди да го направя и имам още един въпрос, виждам че за даден firmware папките са две : boot/install.img и самият firmware/install.img, как би следвало да ги инсталирам, четох твой постове, но честно казано не успях да ги разбера . Как първо да инсталирам бутлоудър-а, копирам го на флашката, инсталира се и после копирам и самият firmware или ? Благодаря !

    ---

    Както обещах давам два линка за фърмуери на IconBIT и iNext HD1. В архивите се намират и съответните бутлоудъри. Първо се инсталира бутлоудъра след това съответния фърмуер. Аз ползвам този на iNext. За съжаление се оказа, че всичко останало съм го изтрил.


    ---
    1. install.img го преименуваш на install.tar
    2. С помощта на Total Commander се отваря install.tar и се подменя configuration.xml с този Dev-Host - configuration.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service
    3. Затваряш Total Commander и install.tar го преименуваш обрано в install.img
    4. Този "нов" install.img го слагаш на една флашка и дейставаш както се инсталира нов фърм, само дето инсталацията трае секунди и като се стартира плеъра даже се запазва текущия фърм с който си. Аз бях и съм с фърм от iNext! Сега не съм пробвал да сменям фърма защото този го харесвам най-много, но си писах с един украинец, който каза че след като е сменил bootloader.tar с този на iNext вече флашва новите фърмуери дирекно, без да подменя нищо. Скоро от iNext ще пуснат нов, с още онлайн услуги. Ако имаш още въпроси - може и като лично съобщение за да не пълнм форума.
    Този пост е редактиран от maddog9; 07-01-15 в 21:34.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #2623

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Леле, темата е ... никак не се ориентирам, затова ще питам.
    Тука ли са фирмуерите за Media Player Diva Full HD Premium 3D втора версия (с дисплея) - https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...tml#post625847


    Имам проблеми с 2.0.1.8 - не работи коректно с ДВД, прескача по менютата, не отива на избрания клип, а на друго място и т.н.
    Моля, препоръчайте добър фърм от посочените.
    Този пост е редактиран от dedo pop; 07-01-15 в 22:59.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2624

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9 Виж публикацията
    Здравей,

    Благодоря и извинявай, че така питам по 3 пъти за едно нещо, но предпочитам да съм сигурен преди да го направя и имам още един въпрос, виждам че за даден firmware папките са две : boot/install.img и самият firmware/install.img, как би следвало да ги инсталирам, четох твой постове, но честно казано не успях да ги разбера . Как първо да инсталирам бутлоудър-а, копирам го на флашката, инсталира се и после копирам и самият firmware или ? Благодаря !
    Правилно си разбрал!
    Първо се слага на празна флашка install.img от папката bootloader, но без папката. Инсталираш като плеъра трябва да е изключен, слагаш флашката в един от страничните USB-входове и натискаш бутона U на задния панел (малко кръгло бутонче), отпускаш го, когато се появи екрана показващ, че тече инсталация. Инсталацията трае няколко секунди, след което плеъра се рестартира - тогава вадиш флашката, и слагаш на нея install.img от папката iNext HD1 9988 (или както се казва). За да се инсталира фърмуера, плеъра трябва да е в изходно състояние - изключен, слагаш флашката с фърмуера и отново натискаш U-бутона на задния панел. Щом се появи екрана, че е започнала инсталацията го отпускаш. Този път инсталацията трае около 5 мин. В момента на рестартиране, вадиш флашката и щом се появи началния екран си правиш настройките. Направи поне един рестарт преди да започнеш да гледаш филми.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #2625

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от ra6o74 Виж публикацията
    Правилно си разбрал!
    Първо се слага на празна флашка install.img от папката bootloader, но без папката. Инсталираш като плеъра трябва да е изключен, слагаш флашката в един от страничните USB-входове и натискаш бутона U на задния панел (малко кръгло бутонче), отпускаш го, когато се появи екрана показващ, че тече инсталация. Инсталацията трае няколко секунди, след което плеъра се рестартира - тогава вадиш флашката, и слагаш на нея install.img от папката iNext HD1 9988 (или както се казва). За да се инсталира фърмуера, плеъра трябва да е в изходно състояние - изключен, слагаш флашката с фърмуера и отново натискаш U-бутона на задния панел. Щом се появи екрана, че е започнала инсталацията го отпускаш. Този път инсталацията трае около 5 мин. В момента на рестартиране, вадиш флашката и щом се появи началния екран си правиш настройките. Направи поне един рестарт преди да започнеш да гледаш филми.

    Здравей,

    всичко мина както трябва, наистина е значително по-добър firmware. Благодаря за всичко !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе