Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 51 от 188 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #751

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Инсталирай boot-a от AcRyan. За да се върнеш след това обратно на Iconbit, инсталираш техния фирмуер 4673, който включва и техния boot.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    59
    #752

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Hell, в аудиосетъпа има възможност за избор Passtrough и Downmix за HDMI output и за SPDIF output поптделно.
    Пробвах всички варианти, но без успех.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #753

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от KirilVIAS
    Hell, в аудиосетъпа има възможност за избор Passtrough и Downmix за HDMI output и за SPDIF output поптделно.
    Пробвах всички варианти, но без успех.
    То и колегата @civica и колегата @Hell те питат за аудио настройките и начина на свързване на аудио-то а ти даваш инфо на по малко. Така че конкретизирай:
    1. Оптичния кабел за аудиото директно от плеъра към аудио системата (Panasonica) ли ти отива (защото някои прехвърлят с HDMI и звук и аудио към TV и после опитват с оптичен да го метнат от TV към аудио системата което се оказва невъзможно или в по добрия случай излиза само стерео);
    2. За настройките на аудиото в плеъра разбрахме но са важни и настройките на аудиото в аудио системата (Panasonica), защото там в неговите настройки може да си забранил (или не разрешил) декодирането на DTS подадено сурово Passtruough през оптиката (зависи си от самия конкретен модел на аудио системата). Някои от системите за домашно кино декодират DTS когато се пуска от DVD на самите тях но през оптиката не поемат както го правят чистите ресивъри.
    Така че освен на плеъра разгледай и разпитай за настройките ти на домашното ти аудио (за последното в друга тема разбира се

    Ето и в долния пост колегата @Lazarus18 който има поглед върху повече аудио системи дава и ценен съвет, така че може би проблема може да се окаже не в плеъра а в аудио системата

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #754

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Почти всички системи на Panasonic НЕ декодират DTS звук, получен от външен източник през оптика - само DD.
    Провери дали не е това случая и при теб.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    59
    #755

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Точно такъв е случая - панасоника декодира само DD и PCM от оптиката :-(. Благодаря ви за отговорите!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #756

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    След една седмица и 45 гласували вече може би е време за първи анализ на резултатите от анкетата за фърмуерите:

    1.Въпреки оплакванията от фърмуера v7.4.x. r.5440 с SDK4 на PlayON че е бавен и бъгав e далеч най-предпочитания - 33.3%. Подобрения интерфейс и повечето екстри явно си казват думата. Заедно с последния с SDK3 r.4824 и др. базирани на PlayOn-ския фърмуер, A.C.Ryan фърмуерите се нареждат далеч пред останалите - общо почти 50%;

    2.Прави впечатление че доста малко потребители посещаващи форума остават с оригиналните фърмуери на Diva-та. Точно обратното, явно все повече се "престрашават" и слагат алтернативен. Остават "верни" на Diva оригинални фърмуери общо само около - 18%;

    3.Останалите алтернативи от Е-Boda, IconBit, Mede8er харесани заради определени уникални функции и стабилност от потребителите, резпределено почти по-равно заедно си поделят останалите 33%

    .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #757

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте и весели предстоящи празници! Питането ми вероятно е глупаво, ама... В момента я карам с оригиналния bootloader и модфирм PlayOn!HD r.4824. По принцип съм МНОГО ДОВОЛЕН, но ми се иска да пробвам SDK 4. Та на въпроса - ако си инсталирам boot на AcRyan и v7.4.x. r.5440 с SDK4 на PlayON, обаче не ми хареса (поради "лагването" за което прочетох някъде по-горе), ще мога ли да върна върху новоинсталирания boot предишната си версия (модфирм PlayOn!HD r.4824)? Или трябва да върна стария буут, та тогава стария модфирм?... И още - имам доста свалени неща на вградения хард - каква е вероятността да ми поиска форматиране (съответно - да загине всичко качено на него)?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #758

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Georgo
    Здравейте и весели предстоящи празници! Питането ми вероятно е глупаво, ама... В момента я карам с оригиналния bootloader и модфирм PlayOn!HD r.4824. По принцип съм МНОГО ДОВОЛЕН, но ми се иска да пробвам SDK 4. Та на въпроса - ако си инсталирам boot на AcRyan и v7.4.x. r.5440 с SDK4 на PlayON, обаче не ми хареса (поради "лагването" за което прочетох някъде по-горе), ще мога ли да върна върху новоинсталирания boot предишната си версия (модфирм PlayOn!HD r.4824)? Или трябва да върна стария буут, та тогава стария модфирм?... И още - имам доста свалени неща на вградения хард - каква е вероятността да ми поиска форматиране (съответно - да загине всичко качено на него)?
    Ще можеш, няма проблем. За форматирането е напълно възможно да ти поиска.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    160
    #759

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Поне при мен не е искал форматиране на диска. Качвай смело. Единствено Самбата и торента не са му е добра на този фирмуер, иначе е красив и работи стабилно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #760

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от litoff
    Поне при мен не е искал форматиране на диска. Качвай смело. Единствено Самбата и торента не са му е добра на този фирмуер, иначе е красив и работи стабилно.
    А може ли шрифта в менюто на Playon да стане по-голям, защото според мен е нелеоп дребен и не може да се разбере както гледаш...При Iconbit изобщо не е така, големината си е напълно комфортна...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #761

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kamelot
    А може ли шрифта в менюто на Playon да стане по-голям, защото според мен е нелеоп дребен и не може да се разбере както гледаш...При Iconbit изобщо не е така, големината си е напълно комфортна...
    Разбира се че може - на вградения хард диск в основната папка hdd1 си правиш папка със задължително име resource и в нея си копираш желания фонт (например: Ariana bold или Verdana bold). След това като отидеш в настройки/система/change system font си избираш желания, така освен на субтитрите се сменя и в менютата. Аз харесвам Calibri bold но с него незнайно защо не става излизат някакви странни йероглифи, така че може и с други шрифтове да се случи нещо подобно. Предишната бета на този фърм след рестарт забравяше новоизбрания фонт но последния официален го помни. Между другото в тази папка ако си сложиш и подходяща картинка за Wallpaper във формат (Portable Network Graphics) пример <ime na kartinkata>.png можеш да си я смениш от настройки Change Desktop.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    5
    #762

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте, видях ,че Дива -та има нов фирмуер от 22.08.2011 .Понеже бих искал да го пробвам, някои знае ли как да го инсталирам?
    Аз съм с последния фирм на PLAY ON, но не мога да буутна с официалния буутлодер на Дива, а не видях да има друг .

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #763

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Някави отзиви за новия фирм от Дигитален свят.

  17. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #764

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    "v.7.5.0 r.2285" - този го има от доста време и засега е последен (04.03.2011), но не гледайте само датите на качването на фирма, а и номера на версията му ... Нямам идея защо е качен отново в сайта на Дигитален свят с дата 22.08.2011. Справка -> 1-2 ри пост и анкетата най-отгоре на темата ;-)

  18. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #765

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Toва сигурно ли е че въобще е някакъв файл - (135 Byte(s)) ???? :rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе