Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 55 от 188 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #811

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте! Имам един въпрос...ако включа дивата към ресийвър, който поддържа форматите Dolby® TrueHD, DTS-HD™ Master Audio, Dolby® Digital Plus, DTS-HD™, ще ги възпроизвежда ли нормално или пак ще са 2+1 ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #812

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @alphabeta - ще имаш само Стерео при DTS HD MA! Другите HD Audio формати не се поддържат от чипсета (RTD1073DD) на този модел Дива, но следващите модели имат тази възможност.

  4. VID
    VID е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    21
    #813

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Сложих AcRyan и v7.4.x. r.5440 но не ми хареса след това върнах стария PlayOn!HD r.4824.Сега не мога да вляза в плеара през компютъра.С windows 7 съм,виждам ДИВАТА във мрежата но не мога да вляза в нея,а преди ставаше.

    МОД:

    В сетъпа включи ли NAS функцията ?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1317332340[/time]_________________________________________________

    Да включен е

    МОД:

    Рестартирай последователно едно след друго рутера, плеъра, компа и пробвай отново. Сподели какво е станало за да знаят другите.

  5. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #814

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @alphabeta - ще имаш само Стерео при DTS HD MA! Другите HD Audio формати не се поддържат от чипсета (RTD1073DD) на този модел Дива, но следващите модели имат тази възможност.
    Благодаря! ...това и за "+" чипсета ли важи? Имам PlayonHD, но тъй като неговата тема е доста замряла, затова реших да питам тук...в сайта на a.c. ryan пише за PlayonHD :
    Dolby Digital AC3 5.1
    (passthrough & downmix to stereo)
    Dolby Digital Plus
    (passthrough)
    DTS
    (passthrough & downmix to stereo)
    Dolby TrueHD
    (passthrough & downmix to stereo)

    AAC 7.1
    (passthrough & downmix to stereo)

    FLAC
    а реално всичко излиза стерео...
    Извинявам се предварително, че пиша в тази тема! Мисля, че ще е полезно за всички, ако някой разбиращ обясни с простички думи...
    Благодаря предварително!

    п.п. Това го видях сега :Dolby TrueHD/DTS HD Master Audio Passthrough: (via HDMI/SPDIF) -> не се поддържа от RTD1073DD (това е нашата "Дива") и става само с новия чипсет RTD1073DD+ (новият PlayOn!HD, произведен след Май 2010 г.) !!! DTS HD MA се сваля до LPCM Stereo във фирмуерите след версия 2388. в пост 1. Значи...с подходящ ресийвър би трябвало да работи.

    МОД:

    Чипсет RTD1073DD+ поддържа всички формати, важното е да си с такъв на PlayOn-a ;-)

  6. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #815

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @brabusbg Направи следните неща:

    1. Смени кабела за връзка плеър-комп (това е USB кабел за принтер). Няма причина да не се открива плеъра от компа.
    2. Извади харда и го тествай на компютър. Ако всичко е наред, го форматирай отново чрез плеъра и то с фирм, който ще ползваш повече от 1 ден, защото някои фирмове изискват задължително форматиране (напр. този последния на Iconbit).
    3. Ако предходните действия не помогнат, изпрати плеъра в сервиза на Дейзи

    Успех !
    Определено проблемите излязоха няколко:
    1.Блягодаря за подсещането Hell за USB кабела - не че имаше проблем с него но просто използвам удължителен такъв 3м. Махнах го и го сложих до РС-то и веднага го откри! Оказа се обаче че и единия от четирите порта на USB-то създава проблеми - работи когато си иска! Тъй като ТВ-то ми е далече от РС-то, ако сложа 1,8м USB удължителен кабел дали ще създава пак такива проблеми??
    2.Пуснах харда да се проверява с CheckDisk и вече върви почти 24 часа, но от самото стартиране стои на 10%, както и не е мръднал от 1145-ти файл! Явно се е пооплескала работата нещо! Да го форматирам ли или да го пробвам с друг софтуер като го вържа към РС-то?
    3. Относно това накъсване на движенията - явно май няма да е от харда, защото пробвах вчера същия филм( и останалите на коити се вижда отчетливо това) да ги пусна от външния ми хард и положението беше същото!



    EDIT:
    Нещата със сканирането не станаха - така че го форматирах! След пускането на филма - положението е същото!
    Не знам вече - да не би аз да си въобразявам, макар че не мисля! Най-отчетливо се вижда на филма Set.Up.2011.720p.BluRay.x264.DTS-HDChina. Сцената в началото където бащата на главния "лош" герой е в затвора и се сбива с една чернилка - всичко зад тях е на бял фон и се вижда доста добре и отчетливо това накъсване! По скоро ефекта е все едно като на LCD телевизор от преди 5 години без функция за 100Hz. Ако някой има наличен този филм нека да сподели дали при него е така?!?

    МОД:

    Точно в тези настройки може да ти е проблема (100Hz). Поиграй си с тях, даже те съветвам да ги изключиш и да кажеш резултата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. VID
    VID е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    21
    #816

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Сложих моднат фирм ACR r.4824 - 09.01.2011 и всичко се оправи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    59
    #817

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer / FAQ в 1-ви пост

    Да добавя че има два торентклиента: BT Dоwnload и Transmission. Също, че можете да гледате два различни филма едновременно: единия по HDMI, втория по DLNA на друг телевизор (в друга стая) -без проблем.

  10. foa
    foa е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #818

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте!
    Трябва да правя презентация,но JPEG файловете излизат в несъизмерими пропорции,текста и графиките са нечетими.Как да се справя с проблема?
    Благодаря за вниманието!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #819

    Конкретни въпроси отновно Diva fullHD

    Та прочетох темата и като цена - качество това е най-доброто (ако бъркам ме поправете)

    Има огромна темма в която срещнах някви неща като проблеми , но като цяло не е обобщено и е объркващо за хора като мен (дето не са в час с нещата) та имам следните въпроси.

    1. Player-a има ли възможност за качване на програми , отностно youtube и полезни мултимедийни приложения.
    2. Кой е най-сполучливия firmware , оригиналния на diva или PlayON-a
    3. Има ли проблеми player-a да чете файловете от NAS Server (не стар компютър превърнат в НАС ами готово решение)
    4. Самия player-a мисля да го вържа в мрежата с кабел към рутер (който е 2ри рутер и получава нет от главния чрез Wi-fi) което значи че ме ограничава да гледам FullHD , но с DIVx и 720p ще имам ли проблем ? Насичане и тн ?
    5. Търсих в нета доста относно menu-to на player-a и не намерих нищо , докато за дргуите е пълно в youtube ,а също така и реални снимки на player-a всички снимки в нета са добре познатите и лицевата част изглежда прекалено Photoshop и power бутона сякаш е залепена ваденка , за дистанционното същото ... Ако някой има възможност бих се радвал да направи някво видео или снимки да презентира по-добре playera


    Благодаря предварително и се извинявам за некомпетентните ми въпроси (предполагам са такива )

    Vanquished - няма нужда да се пълни форума с нови теми , след като си има основна .

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #820

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @foa -> не е много ясно това каква презентация е и какво точно се случва ? Пробвахте ли да промените настройките в сетъпа на плеъра за слайдшоуто и настройките на изходния видео сигнал (това за пропорцията може да е и от ТВ-то) и т.н. ... Ако може го качете някъде (файла с презентацията в архивиран вид) и дайте линк (може и на ЛС) за да видя за какво става въпрос.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #821

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @Shizo Относно твоите въпроси Hell се грижи да ги систематизира на първа страница в 1-ви и 2-ри пост на темата и то доста добре като ги сравнявам с останалите теми. Относно видео презентациите има много и в YouTube но ги търси като AC Ryan PlayOn!HD т.е братчето абсолютен близнак на Diva HD (без надписа на фирмата). А относно избор на фърмуера всеки си има вкус но анкетата най-отгоре може да те ориентира донякъде.
    Не прави добро впечатление като се яви някой нов и започва да въдворява ред подобно на медиен и филмов критик, който още не е догледал филма, въпреки извиненията, може би професионално изкривяване или ...!?!

    Ето и поста отдолу потвърждава как се грижи Hell темата да е винаги актуална така че Shizo гледай по често и на 1-ва страница

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #822

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Има нова модификация на модфирм PlayOn!X - Optware friendly r4824 rev5.1. Има линкове във 2-ри пост за двата буута - на Дива и ПлейОн. Има добавени и променени доста неща. Дерзайте.

    Release notes

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #823

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте
    Имам Дивата от скоро , и от снощи имам кофти брум през HDMI кабела . Получи се докато пробвах различни фърмове , брума го има при HDMI Auto във видео настройките и се появи след като качих фирма PlayOn!X firmware (Optware friendly r4824) (by mikka)compatible woxter icube 750 mkv & emtec n200 като преди това бях с Е-boda , върнах E-boda но проблема си остана , брум има когато видео настройките са на HDMI Auto , 1080i 60 Hz и на 1080i 50 Hz в другите режими го няма . Дивата е в гаранция и незнам дали да я нося в сервиза , ако някой знае нещо моля да сподели .

    МОД:

    Пробвай да изключиш кабела за антената (сигнала от кабелния оператор, ако си на такъв) от телевизора и виж резултата. Ако спре брума, обаждаш им се и си купуваш от тях галваничен разделител (хубаво е да го имаш така или иначе заради гръмотевиците).

    Не е от това - току що пробвах , с Булсатком съм но не е от това , имам чуството че процесорчето не издържа на тия резолуций и от там омазва звука, май ще се носи в сервиз само не знам дали ще признаят гаранцията след като не е с оригиналния фирм?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #824

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Относно фърм PlayOn!X - Optware friendly r4824 rev5.1
    Много бърз -това ми хареса.
    Youtube намира клиповете но не ги плейва. При вас как е?
    Няколко блокирания докато съм в Feeds - нищо ново.
    Продължава тестването

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #825

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от ivanb
    Здравейте
    Имам Дивата от скоро , и от снощи имам кофти брум през HDMI кабела . Получи се докато пробвах различни фърмове , брума го има при HDMI Auto във видео настройките и се появи след като качих фирма PlayOn!X firmware (Optware friendly r4824) (by mikka)compatible woxter icube 750 mkv & emtec n200 като преди това бях с Е-boda , върнах E-boda но проблема си остана , брум има когато видео настройките са на HDMI Auto , 1080i 60 Hz и на 1080i 50 Hz в другите режими го няма . Дивата е в гаранция и незнам дали да я нося в сервиза , ако някой знае нещо моля да сподели .
    По скоро според мен може да е и от телевизора, нещо се получава при скалирането на изображението когато на ТВ-то му се подаде висока резолюция. Опитай и най-тъпото ако вече не си го правил завърти посоката на щепсела в контакта на телевизора, плеъра .... опитай различни комбинации. Пробвай ако имаш на друго ТВ. Сменял ли си и butloadera ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе