Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 63 от 188 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #931

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nestorbg55
    @ivanb Има си специална тема за 3D филми фoрмати и плеъри
    А точно това ме интересуваше , благодаря ти много .

    МОД: А нещо да кажеш какво стана с флашването на фирма ?

    Ами тръгна с playonx_r4824_rev5_1_safe както писах на предишната страница , подкарах всички екстри и си останах с него докато излезе нещо по ново .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    47
    #932

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    Здравейте, мой познат на скоро си закупи Дивата. За сега е доволен от покупката. Вързана е към рутер. Дивата се вижда на компа и като сваля торенти ги сваля на Дивата и оттам идват проблемите. Много често се случва да не може да сваля, защото му изписва някаква грешка, ако пък успее да свали някой филм, след време мторента пак му изсписва грешка!

    МОД: Доколкото разбрах, Дивата се ползва като мрежови хард диск (NAS) за да сваляте филмите от компа на нея и това ви е проблема - нестабилна мрежова комуникация, особено ако сте я свързали по WiFi. Ако и се опитвате да гледате филми по това време и ето ви резултата. Моя съвет е да теглите филмите директно с плеъра (Transmission) или ги теглете на компа, а после ги прехвърляйте на плеъра. Също е препоръчително да си смените версията на фирмуера поне с v9.5.0 r5992 - описания в 1-ви пост на темата.

    Благодаря много за изчерпателния отговор !!!!!!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    59
    #933

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    Не става! С ъпдейт от сетъпа се рестартира, флашна, изписа "Install Completed", рестартира се пак и изписа "The software dismatch the firmware" и замръзна там.

    МОД: Хм, нещо не става както трябва. Имам съмнения, че нещата са свързани със служебния софт, който фирма слага на хард диска. Има 2 начина да провериш. Първо - откачи харда и пробвай инсталацията без него, а после го закачи и виж дали всичко е наред. Ако и така не стане, втория начин е да се форматира харда отново, но това зависи дали без него ще можеш успешно да сложиш v9.5.56.r6230 или ще трябва да го форматираш с 5992. Ако не ти се занимава, остани засега на v9.5.0 r5992 - разликите са нищожни, но така или иначе по-нататък пак ще се наложи да се ъпдейтва и ще се случи същото, но тогава харда ти ще е по-пълен и как ще прежалиш изтеглените филми не знам ...

    Започва голямото източване...

    800 GB!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    59
    #934

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    Не става и не става!!! Пробвах без харддиск, пробвах и с хадрдиска като го форматирах на v9.5.0 r5992 - същия резултат: "The software dismatch the firmware". Да не би бутлоудера да има нещо общо? При мен е KIKG.0303.0017. При вас какъв е?

  6. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #935

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    Ето, май открихме проблема, само да видим как ще го решим. Аз съм с буутлоудър 0000.0303.0015 и мисля, че съм с този от началото и не се е променил, защото аз съм правил ъпдейтите само от сетъпа - при мен оттам си тръгват без проблем. Може да се пробва да върнеш v9.5.42 r3758, да видиш дали е променен буутлоудъра и от сетъпа да направиш опит да флашнеш с v9.5.56.r6230, даже е по-добре да пробваш с v9.5.45 r6230, а ако пак не стане, слагаш v9.5.0 r5992 и чакаш да измислим нещо по въпроса. Това е, друго не се сещам засега. Прилагам и снимка, за да открием 9-те разлики
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    59
    #936

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    Аз съм с KIKG.0303.0017 от самото начало, не се е променял. Даже смених 2 плейъра, и двата бяха с този лоудър. Сега връщам 800-те GB обратно на харда и ще пробвам 3758. Между другото в 5992 се появи Online upgrade и от там свалих v9.5.3 r 3979, който не съм пробвал.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #937

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    Не бързай за всеки случай с връщането на информацията на харда. Направи експериментите и ако си сигурен, че повече няма какво да се изпробва тогава си върни информацията. Аз мисля, че не би трябвало да се преформатира харда заради смяната на фирма, но това беше последното, което можеше да е причината. Моят съвет е да останеш на 5992, той е стабилен, работи добре и не виждам разлика в основните функции от 6230 (то основно разликата между тях е в нещо, което аз не ползвам -> имало е проблеми с DTV EPG & Time shift и в по-новата версия уж е оправено, но като чета чуждите форуми май пак не е наред, така че няма нищо за губене).

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #938

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    Само при мен ли е така или нещо бъркам
    v9.5.42 r3758 - 31.05.2011 работи нормално като изключим бъгавините във wifi и web приложенията

    v9.5.0 r5992 - 30.09.2011 работи уж нормално но wifi дисконектва постоянно за разлика от предния (вече и USB-wifi клавиатурата не работи бърка се с вградения wifi )

    v9.5.45 r6230 - 21.10.2011 пише (в ляво горе USB WiFi Plug-in) (посредата The Software dismatch with the firmware) hdmi работи

    v9.5.56.r6230 - 17.11.2011 показва boot логото на diva и от там нататък hdmi не работи през s-video-то гледам пак си пише (в ляво горе USB WiFi Plug-in) (посредата The Software dismatch with the firmware)

    Ъпдеитите ги карам последователно (макар че не намирам смисъл при 120-130мб img би трябвало цялата OS да е на него)
    Между другото тая дива има ли официален сайт в който да са изнесени ъпдеитите?
    Кое е SDK-то за този плеър?

  11. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #939

    Re:Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    @KirilVIAS & @the_feeling & @All - фирмуерите са оригинални, такива взети от други клонинги или отключени / моднати (ситуации, както и при други плеъри). Понеже нашите оригиналните изостават доста във времето (и при други марки е подобно положението), единствения засега начин да бъдем в крак с модата е да използваме тези от клонингите или моднати (засега не съм тествал от последния вид). За улеснение в секцията за фирмуерите в 1-ви пост съм указал кой какъв е (засега само 1 от официалния ъпдейт, 3 от клонинги и 0 моднати). Проблемът е, че моят плеър изглежда е една от първите бройки и за добро или лошо всички сложени от мен фирмове в 1-ви пост се инсталират без проблем и затова съм ги сложил там (аз първо пробвам при мен, тогава ги предлагам и на вас). Проблемът започва, когато фирмът е заключен само за определената марка плеър и не може да се сложи на друг без интервенция в него (модване) или смяна на буутлоудъра. Предполагам, че е такава и ситуацията за клонинг фирмовете след 5992 (който е отключен). В 1-ви пост има линк към сайта на Дигитален свят, където са оригиналните ъпдейти. Засега ви съветвам да сложите 5992, който е достатъчно нов и стабилен и до там. Това е засега.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    17
    #940

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Днес си инсталирах новия фирм на Raidsonic v7.3.45.r5444 от 17.11.2011г. от тук http://www.raidsonic.de/de/products/..._objectID=7242
    Устройството е съвместимо с DIVA. Софтуера като визия прилича на Acrayn. Не видях да описвате Raidsonic във форума никъде, но продуктите им са страхотни, а качеството на изработка великолепно. Изцяло алуминиева кутия без грам китайска пластмаса.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #941

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте!
    Имам DIVA плеъра от около година и до скоро не бях бутал нищо по него. След като намерих тази тема се зарибих да пробвам различните фърмуери, най-вече заради подобрения интерфейс и естествено заради торент-клиента. Най-много положителни отзиви срещнах за playonx_r4824_rev5_1, пък и най-ми допадна.
    Явно обаче съм много тъп, защото въпреки подробните обяснения на първата страница и въпреки че изчетох целите теми… по два пъти… срещам проблем при подкарването на трансмишъна.
    Първо да обясня какво правя:
    1. Закачам ДИВА-та към лаптопа и форматирам харддиска през Уиндоус.
    2. Инсталирам фърмуера.
    3. Форматирам отново харддиска през ДИВА-та.
    4. Закачам отново ДИВА-та за лаптопа и слагам ОРТ-пака и RSS в основната директория на харда.
    5. Разкачам ги и стартирам плеъра.
    6. Инсталирам ОРТ и RSS през телнет /не става през инфосайта/. Инсталациите, според мен протичат успешно.
    7. Отварям инфосайт и виждам много Services, които са спрени. Една от тях е “Start transmission-daemon“. Стартирам я и ми излиза прозорец със съобщението Starting transmission-daemon… и си стои така. По никакъв начин не ме уведомява, че услугата е успешно стартирана. Връщам се на Services и виждам, че вече вместо Start transmission-daemon пише Stop transmission-daemon, което ме кара да мисля, че все пак услугата е стартирана. /Прилагам снимка/.
    8. Отварям Transmission remote GUI и добавям торент. Дава ми съобщение за грешка Could not convert variant of type (Null) into type (Int64) и програмата се Disconnect-ва.
    9. Отивам през инфосайта в Transmission и виждам, че все пак торента се тегли. Изтегля около 3-4 МБ и изписва Error: No such file or directory /Прилагам снимка/.

    Явно нещо не правя както трябва или не настройвам правилно. Моля за помощ!

    ПС: Забравих да кажа, че ДИВА-та и лаптопа са свързани с интернет по wireless директно към безжичен модем на АДСЛ, т.е. няма рутери, които допълнително да усложняват положението.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #942

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от sathv
    Днес си инсталирах новия фирм на Raidsonic v7.3.45.r5444 от 17.11.2011г. от тук http://www.raidsonic.de/de/products/..._objectID=7242
    Устройството е съвместимо с DIVA. Софтуера като визия прилича на Acrayn. Не видях да описвате Raidsonic във форума никъде, но продуктите им са страхотни, а качеството на изработка великолепно. Изцяло алуминиева кутия без грам китайска пластмаса.
    А ти как го инсталира това ? Защото аз пробвах върху AC Ryan и ми казва "грешна платформа" и не може да се инсталира. С какъв бутлоудър си ?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #943

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от p.petrov_dr
    ПС: Забравих да кажа, че ДИВА-та и лаптопа са свързани с интернет по wireless директно към безжичен модем на АДСЛ, т.е. няма рутери, които допълнително да усложняват положението.
    Това последното което бе забравил да кажеш е важна подробност, по WiFi комуникацията с Diva-та не е стабилна. Безжичния АДСЛ модем си има и рутер все пак ти прави NAT при който от вън ти виждат адреса който ти е асоциран от БТК ако те са ти доставчик (било то статичен или динамичен в зависимост от програмата на интернет доставчика) така в популярния сайт за мерене на скоростта на интернета http://speedtest.net/ ще ти покаже външния ти IP адрес с който те виждат останалите от типа 213.16.27.123. А от зад зад ADSL-ла вече си "NAT-нат" и на компютъра и на Divata си с друг вътрешен адрес например от типа 192.168.120.02 Така че и ADSL модема си е и рутер и ако е БТК-айски обикновено не е най-доброто възможно особено когато се отнасят нещата до теглене през WiFi комуникация на торенти с RealTek RTD1073 базиран плеър какъвто e Дивата. За по-новите чипове на RealTek които излязоха в последно време нямам наблюдение. Ако подкараш Дива-та на кабел нещата донякъде се пооправят но прекъсванията си ги има макар и малко по-малко дори и с Transmission. За някои по малки файлове става, но когато задърпаш нещо сериозно вероятността да е спряло с грешка от прекъсване по някое време е голяма . Може да опиташ да ограничиш броя на връзките и скоростта от настройките но много много не помага поне при мен. Аз съм се предал и дърпам от компютъра и тогава мятам на Diva-та по FTP (за по малки) или със slave USB кабела (за по-големи файлове) така си остава най-стабилно и не оставам разочарован че съм го оставил да тегли много време и когато се върна - умрял на 30%. Успех.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    44
    #944

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Благодаря за отговора. Проблемът при мен е, че всъщност Трансмишъна въобще не желае да се стартира и започне да тегли нормално. За това си мислех, че просто нещо забравям или не правя както трябва. Трансмишъна сам ли трябва да си направи папка, където да тегли или аз трябва да му я създам?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #945

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от p.petrov_dr
    Благодаря за отговора. Проблемът при мен е, че всъщност Трансмишъна въобще не желае да се стартира и започне да тегли нормално. За това си мислех, че просто нещо забравям или не правя както трябва. Трансмишъна сам ли трябва да си направи папка, където да тегли или аз трябва да му я създам?
    Оправи си пътя за download dir на: /tmp/hdd/volumes/HDD1/BT
    За incomplete ако ползваш (Web Gui) например на: /tmp/hdd/volumes/HDD1/BT/inc
    Като предварително за всеки случай си ги създай на харда на Diva-та - Аз ползвам готовата папка за стандартния BT клиент в случая и си правя само подпапка inc.
    Мернах в screenshota ти на предишната страница че ползваш нещо от сорта /home/transsmision/ което не е правилно и няма как да ти тръгне
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Добри новини.
    А.C.Ryan са изкарали нова BETA версия на фърмуера за Playon!HD2 и за Mini2
    Model: AC Ryan ACR-PV73700 Playon!HD2
    Version: v9.5.3.r6629
    Release: 2011-11-25

    За сега отзивите са че е по-пъргава в менютата. Дано скоро пуснат и за Playon!HD (която да става за Дивата) че да имаме нещо ново около празниците. А тая дали няма да стане ?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе