Страница 27 от 37 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #391

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Според мен нещо става с телевизора,но... Може да провериш дали си включил добре ( до край ) HDMI кабела и дали той е качествен, въпреки че изглежда много малко вероятно. Другото което може да направиш е да изпратиш тези снимки на търговеца от който си закупил телевизора или на оторизирания сервиз. Аз така направих с моя телевизор когато се беше появила една вертикална ивица. Когато го отнесох за ремонт в продължение на седмица не си показа дефекта, но благодарение на снимките ми смениха матрицата. Така че си ги пази. По лесно ще стане като временно използваш друг телевизор с HDMI порт и настоящата конфигурация. Така ще си напълно сигурен от къде идва проблема.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #392

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Или най-добре направо да активираш опцията си за връщане или замяна на стоката, ако все още не си изпуснал законовия срок в UK. Ако не си, не се бави, а прегледай тези същите проблемни филми на друг телевизор, ако имаш, или помоли приятел/познат с подходящ такъв, за да си сигурен дали телевизорът, кабелът или плеърът е дефектен и кое да връщаш. Ако си изпуснал сроковете и ти остава гаранцията, горният съвет е добър.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    13
    #393

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Оф само това ми трябваше а си мислех, че ще е нещо лесно ама май никога не е така. Тв си върви перфектно медa също само при 3Д понякога това се случва, постнах статия и във форума да МЕД и другата седмица ще отида да се разправям с продавача, нямам втори ТВ така че незнам меда ли е прцакан или ТВ

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #394

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Garud Виж публикацията
    Оф само това ми трябваше а си мислех, че ще е нещо лесно ама май никога не е така. Тв си върви перфектно медa също само при 3Д понякога това се случва, постнах статия и във форума да МЕД и другата седмица ще отида да се разправям с продавача, нямам втори ТВ така че незнам меда ли е прцакан или ТВ
    До колкото ми е известно имаш право на домашно посещение за телевизори над 45''. Този телевизор не се носи как-да е. 55'' е все пак. Та, ако плеъра и телевизора са от един търговец няма какво да се чудиш. Вдигай телефона и да идват на място. Ако искат да си вземат и плеър под мишница за проба тяхна си работа.
    Между другото, пробва ли с култовия за тест филм Аватар? Преди време почти всеки първо с него проверяваше как се справя техниката му.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    13
    #395

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Здравей, за съжаление ТВ е купено от голям дипартамент магазин, а МЕДА от локално магазинче, тай като не е популярен хардуер се продава само от малки доставчици. Незнам с кой филм да пробвам вече аз малко се отчаях, толкова време четох форуми и публикации за ТВ и после плеяри и звук уж взех нещо добро а немога едно 3д да си пусна, никой ли досега не се е сблъсквал с подобен проблем да сподели. Аз чесно да Ви кажа незнам къде да отида сега при магазина за ТВ или МЕДА тай като незнам откъде идва проблема. Благодаря Ви за помоща.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #396

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Пробвай да симулираш 3Д на тв (пусни примерно някой тв канал да го симулира в 3Д или с някой клип в YouTube) и виж дали прави същите номера .

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #397

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Mede8er е непопулярна марка у нас заради високата си цена. Като доста по-беднички от събратята си в Европа предпочитаме съответно Diva,WD ,Asus и други производни от Китай. Обаче софтуера ни е предпочитан от всички китайчета , Diva включително. Mede8er си има официален вносител и това е Vali . Продава се също освен от онлайн магазини и малки компютърни фирми - от Технополис. Това го писах на Garud. Всеки уред може да се развали, въпроса е да се намери най-прякото решение за проблема. Пробвай с друг източник на сигнал и ще се види откъде идват проблемите.
    Въпрос към колегите с Mede8er : Какво става с тази марка.На доизживяване ли е , фърмуерите се разредиха яко. Няма нови модели ?! Дали не са в дилема накъде да тръгнат . Може би към Android ? Аз мисля , че плеърите ще отстъпят място на вградения хардуер и софтуер на бъдещите модели телевзори. Външните приставки ще са само на онлайн платформите като Apple Tv,Netflix,Chromecast и IPTV като Fusion на Bulsatcom . Ако на някой му е интересна тази тема нека чуем мнението за бъдещето .

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #398

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пробвай да симулираш 3Д на тв (пусни примерно някой тв канал да го симулира в 3Д или с някой клип в YouTube) и виж дали прави същите номера .
    А, няма ли приложения в телевизора с 3D съдържание? Ако има пускай от там докато се убедиш, че има или няма проблем. Може да накараш и плеъра да ти пусне някой филм в 3D симулация. При мен този трик става и телевизора веднага разпознава съдържанието и превключва в 3D режим. В кой HDMI порт си включил плеъра?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    13
    #399

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Здравейте,
    Бях включил МЕД в порт 3 (общо 4 на брой), след това го преместих в порт 1 след като Frizera ме попита къде съм го включил и хоп нещата се оправиха, няма сенки, няма нищо и така няколко дена всичко е на 6, но докато съм ръчкал настойките явно съм объркал нещо, защото в началото и трите 3Д филма ми "пълнеха екрана" сега, Отмъстителите е на пълен екран, Прометеус е с "двете" черни ленити от горе и долу , а Мъже в черно пак с две лентички горе и долу, но мнооого манички. И реших да му дам рестор, за да се върне предишното положение, е не само ленитите си останаха, НО стария проблем със сенките с квадрачета се варна за мой ужас и съм пак в изходна позиция. Все си мисля че не е проблем в техниката, а аз нещо правя грешно. Съвети ?

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #400

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Garud Виж публикацията
    Здравейте,
    Бях включил МЕД в порт 3 (общо 4 на брой), след това го преместих в порт 1 след като Frizera ме попита къде съм го включил и хоп нещата се оправиха, няма сенки, няма нищо и така няколко дена всичко е на 6, но докато съм ръчкал настойките явно съм объркал нещо, защото в началото и трите 3Д филма ми "пълнеха екрана" сега, Отмъстителите е на пълен екран, Прометеус е с "двете" черни ленити от горе и долу , а Мъже в черно пак с две лентички горе и долу, но мнооого манички. И реших да му дам рестор, за да се върне предишното положение, е не само ленитите си останаха, НО стария проблем със сенките с квадрачета се варна за мой ужас и съм пак в изходна позиция. Все си мисля че не е проблем в техниката, а аз нещо правя грешно. Съвети ?
    Я си смени HDMI кабела. Иначе вече си уцелил правилния HDMI вход. В момента с какъв кабел си? От комплекта на плеъра ли е? За всеки случай го смени с друг по възможност клас 1.4 да видим какво ще стане тогава.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #401

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Точно и аз това си мислех, че е възможно да е от кабела, но за всеки случай изключи всичко от телевизора освен Mede8er.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    13
    #402

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Здравейте на всички, смених кабела и пак така в началото проблемите изчезнаха, но не след дълго се се появиха отново. Вече почвам да си мисля, че проблема е много по-сериозен, имам предвид или ТВ е проблемно или МЕДА, преди да се запътя към магазините за рекламация ще пробвам последно да оправя нещата с ваша помощ, да не се излагам там ако е нещо простичко .Външния хард не ми е форматиран и е NTFS, Мислители, че ако го форматирам exFAT, това би променило нещо, ако да ще си купя нов външен хард и ще пробвам с него, ако имате други идеи давайте, че другата седмица тръгвам по магазините.

    Весели празници

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #403

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Харда няма влияние , намери начин да пробваш плеъра на друг тв .
    От снимките имам съмнение за проблеми с подсветката на тв ...

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #404

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Garud, писал си, че си фърмуер 4.0.0, защо не опиташ с 4.0.2? Ако не си доволен, ще си върнеш предишния. Странна ситуация... Все си мислех, че като изключиш всичко, включително и мрежата, ако има подобна, всичко ще се оправи. Иначе външен хард също може да е причината, колкото и малка да е вероятността. Преди години имах проблем с един външен хард, понякога не палеше Windows-а и трябваше рестарт. Все си мисля, че нищо не е развалено, но знае ли човек. Дано всичко се оправи без излишни разправии с магазини.
    Пробвай и с по-стар модел кабел, HDMI 1.2 ако имаш.
    Този пост е редактиран от Liani; 20-12-15 в 19:33.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    13
    #405

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Здравей Светльо, напълно е възможно това което казваш. Мога ли по друг начин да разбера ако е такъв проблема, защото за сега имам проблеми само при 3D, другата седмица ще го пробвам при приятел и ако там е ок връщам ТВ и безтова е с 5 год. гараниця. Мерси много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 37 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе