Страница 5 от 37 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    18
    #61

    Отговор: Mede8er med800x3D

    В петък поръчах 600X3D заедно с клавиатурата. Надявам се в понеделник да ги получа. Ще пиша отзиви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #62

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Ще ти хареса Но наистина ако споделиш как се държи ще е полезно. Главно скоростите по кабел са ми интересни

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #63

    Wink Отговор: Mede8er med800x3D

    в петък и аз си взех 600X3D,но съм такъв "индианец"че не съм го връзвал към мрежата от незнание.Ще изчакам hellje да разучи неговия

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    18
    #64

    Отговор: Mede8er med800x3D

    О, недей да ме чакаш, че скоро няма да стигна до тази част. Евентуално в края на седмицата. Накупил съм техника, но още не мога да се прибера вкъщи (правя ремонт), за да я навържа.

    Иначе искам да споделя нещо за опцията за удължаване на гаранцията на продукт на Mede8er чрез регистрацията му в официалния сайт. Mede8er бяха много експедитивни и отзивчиви и удължиха гаранцията до 2018 г., но като питах Вали дали я признават, получих отговор, че те покриват първите 2 г., а след това, ако нещо се случи, трябва да работиш директно с Mede8er.

    Ето това е мейлът, който получих тази сутрин от Вали. Препратили са ми директно становището на Mede8er по въпроса:
    Код:
    Hi Dimitar
    
    Yes  it is but please note that due to EC law you as seller cover the First 2  years. The other 3 years users can claim warranty direct with us. 
    
    Regards
    Bas

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #65

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Здравейте ! В официалния форум мълчат като риби и не получавам отговор на никакъв въпрос ! Затова ще питам и тук - взех една безжична клавиатура за да тествам интернет приложенията изискващи мишка и клавиатура . Прави ми впечатление ,че прозорците на браузера са малко големички и не се побират в екрана на телевизора - табовете отгоре и отстрани са наполовина или напълно скрити. Същото съм забелязал и на NET TV -то на блурей плеъра ми Филипс . Ако някой е пробвал да сподели . Още една недомислица според мен е ,че при приложението YOUTUBE от началния екран на плеъра не може да се ползва външната клавиатура /заради която всъщност я взех / ,а само софтуерната с дистанционното.

    За скоростите да дам някои стойности :
    Постановката е :
    AV MED800X3D ->Yamaha RX-V371->Samsung 40D6500 HDMI
    LAN PC WIN XP / samba , nfs Hanewin server / 1 m ftp cat5e -> Edimax BR6574n gigabit -> 30 m utp cat5e MED800X3D
    HDD external 1 Tb WD My passport USB 3.0

    При използване на samba от компютъра към твърдия диск свързан към плеъра и обратно с TERRA COPY софтуера - стабилни 13 MB/s
    Допълнителния софтуер прави копирането по гладко и устойчиво като стойности.
    Стриймването на 3D bluray iso / битрейт около 60 Mb/s / върви гладко и през samba и nfs, ако не е от системния диск. Предполагам ,че от NAS нещата ще заспят . За мен стриймването от компютъра е малко дразнещо , защото като се включи някой процес отнемащ процесорно време /ъпдейт на антивирусната или някое друга приложение/,това веднага се усеща в накъсване на картината или звука. Най-добре върви стиймването от външния твърд диск свързан към компютъра. При добро стечение на обстоятелствата без нито едно насичане.

    Понеже мрежата ми е самоделка , я тествах с лаптопа вместо плеъра - скоростите на копиране са 26-27 MB/s - твърдия диск на лаптопа е доста бавен - тестван е с HDTune.

    За трансмишъна - работи ,но по-бавен от компютъра. Нета ми е на НЕТ1 45 Мб/с и при скорост на сваляне на компютъра от 5 МБ/с , трансмишъна прави 4.5 МБ/с , но самото сваляне е с много променлива скорост , с голяма амплитуда . На компютъра като залепи максимума няма спирка. Някъде в ръководството четох ,че управлението на трансмишъна през плеъра е нестабилно и не е гарантирано . Още споменават ,че отнема много системни ресурси и препоръчват да се спре при използването на други функции на плеъра. Затова след като ми трябва компютър за да заредя торентите просто оставям да си ги сваля компютъра ,но на диска свързан към плеъра - много по-бързо и надеждно според мен.

    Относно DLNA възможностите - за мен са никакви . Телевизора и блурея вижда плеъра като устройство ,но дава неподдържани файлове. Оплакваха се хора във форума - казват , ми то не може всичко . Като не може защо го дават като възможност ?

    NAS възможностите са ограничени до samba - няма nfs сървър - само клиент . Не съм ги тествал с друг плеър свързан в мрежата .
    Този пост е редактиран от pipchi; 27-11-13 в 20:18.

  7. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #66

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Здравейте ! В официалния форум мълчат като риби и не получавам отговор на никакъв въпрос ! Затова ще питам и тук - взех една безжична клавиатура за да тествам интернет приложенията изискващи мишка и клавиатура . Прави ми впечатление ,че прозорците на браузера са малко големички и не се побират в екрана на телевизора - табовете отгоре и отстрани са наполовина или напълно скрити. Същото съм забелязал и на NET TV -то на блурей плеъра ми Филипс . Ако някой е пробвал да сподели . Още една недомислица според мен е ,че при приложението YOUTUBE от началния екран на плеъра не може да се ползва външната клавиатура /заради която всъщност я взех / ,а само софтуерната с дистанционното.....
    Оригинална ли е клавиатурата с която се опитваш?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #67

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Не е оригиналната ! Когато разбрах ,че не работи с това приложение се разрових във техния форум и там имаше отговор на същото питане. Идеята е ,че това е самостоятелно приложение правено за смарт телевизори и те нямали право да пипат кода и т.н. Със сигурност обаче не работи и с оригиналната клавиатура.

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #68

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Не е оригиналната ! Когато разбрах ,че не работи с това приложение се разрових във техния форум и там имаше отговор на същото питане. Идеята е ,че това е самостоятелно приложение правено за смарт телевизори и те нямали право да пипат кода и т.н. Със сигурност обаче не работи и с оригиналната клавиатура.

    Когато през браузъра в плеъра избереш YouTube клавиатурата си работи абсолютно нормално. Що се отнася до размера на табовете - коригират се с клавиш Alt от оригиналната клавиатура. С всяко натискане се преоразмерява таба от 100% (излиза от екрана), 95% (стои почти перфектно),90% (перфектен изглед като оразмеряване) и 80% (доста е свит). По подразбиране плеъра съхранява последния избран размер за екрана. При следващо натискане се връща на 100%, което е познато как изглежда. С друга клавиатура не знам как е. Ползвам оригиналната, а дистанционното ми е в шкафа. Вградения YouTube не го използвам поради много причини, но ще отбележа че същата версия е инсталирана и на телевизора ми и на другия ми плеър... не ми допада.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #69

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Стана ! На 95% е перфектно ! Но с клавишна комбинация Ctrl+Z , както го дават за оригиналната клавиатура и последния фърмуеър на плеъра !

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #70

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Стана ! На 95% е перфектно ! Но с клавишна комбинация Ctrl+Z , както го дават за оригиналната клавиатура и последния фърмуеър на плеъра !
    Добре че си ти колега pipchi. Аз от сума и време ползвам MED2XKEY и все с Alt си бях свикнал, а сега трябва с друга комбинация да привиквам...
    Един друг въпрос - какъв ти беше предишния плеър? Говоря за плеър от този тип като Mede8er примерно, не за DVD или BluRay.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #71

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Ирония ли долавям ? При мен с Alt се спира звука....Philips BDP5200-12 , 3D bluray player с добра поддръжка на MKV през USB-то

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #72

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Здравейте.
    Взех MED600 и искам да го ъпдейтна понеже е с версия 1.0.5,но съм скаран с английския,трябва ли преди 3.0.1 да инсталирам нещо друго или направо този ъпдейт?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #73

    Отговор: Mede8er med800x3D

    STEP1 IF YOU ALREADY INSTALLED V2 YOU CAN SKIP STEP1
    Install X3D_Series_V2_Bootloader_17Jan2013
    Install using the Emergency Procedure - After Installing this Bootloader updater your Bootloader should read as foll under Info in Setup Menu - KIIE.0402.0065
    Warning: Do Not Unplug Power during the Bootloader updating process as this could result in a 'bricked' Mede8er.
    http://www.mede8er.org/Firmware_Fina..._17Jan2013.zip

    STEP2
    Install V3.0.1- 16Sept2013
    http://www.mede8er.org/Firmware_Fina...16Sept2013.zip
    Alternate Download
    http://www.mede8er.com/Firmware/X3D_...16Sept2013.zip

    Install using the Emergency Procedure

    Note: After a Firmware Update you need to add the JukeBox+ folder back to Favourites then Press Menu button and select ‘Aggregate JukeBox’ and then it should be exactly the way it was prior to the update.

    По-принцип за да инсталираш 3.0.1 от 16.09 2013 трябва да си инсталирал буутлоадера KIIE.0402.0065 ,което си е на практика да минеш през V2 фърмуеъра. Всичко обаче се прави не през ъпдейта от менюто на плеъра ,а с Emergency Procedure . На моя плеър ,когато го купих си беше инсталиран този буутлоадер но беше 1.0.5 фърмуера. Като отидеш в настройки подменю MISK / VERSION INFO ти пише версията на фърмуеъра и на буутлоадера - ако буутлоадера пише ,че е KIIE.0402.0065 може направо да инсталираш новия фърмуеър , ако не първо инсталираш буутлоадера и после фърмуеъра - И ВСИЧКО ТОВА С Emergency Procedure .
    benov одобрява това.

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #74

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Нова бета версия за X3D серията V3.0.2 - 14Dec 2013 XXX OPEN BETA XXX X3D Series

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #75

    Отговор: Mede8er med800x3D

    В тази версия имаме възможност за зареждане субтитри по желание - външни или вградени

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 37 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе