Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #211

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Не се виждат иконки (х264,DVD,5.1,DTS и тн),защото използваш по-новия метод. Превключи на стария и ще е както си свкнал. Ако искаш използвай програмата за това на компютъра YAMJ_To_Mede8er_Peter_Butler_V2.0.5mod_Shizzl_yamj2.8-r3700 и с нея ще си по стария начин с иконките.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #212

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Може ли да качите снимка на обложката по новия метод(на мен нищо не ми говори) и изобщо как изглежда при Вас.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #213

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Не се виждат иконки (х264,DVD,5.1,DTS и тн),защото използваш по-новия метод. Превключи на стария и ще е както си свкнал. Ако искаш използвай програмата за това на компютъра YAMJ_To_Mede8er_Peter_Butler_V2.0.5mod_Shizzl_yamj2.8-r3700 и с нея ще си по стария начин с иконките.
    Благодаря колега,
    може ли да те помоля да обясниш за по-новия/стария метод и как се превкючва м/у тях (може би говориш за Джубокс-а) ,защото с Меда съм от 2 седмици и още го разучавам,до сега ползвах Popcorn Hour A-110.A програма за компютър не ми се ще да използвам....нали за това си взех плеър пък,даже и 2-ри

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #214

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Ето обяснение и разяснение на много от здадените въпроси свързани с джубокс, скрапър, edit и т.н.- http://www.mede8er.org/artwork/temp/...ust2013_v1.pdf
    Жалко, но не е на роден език.

    Към "ceco7" . Може ли да си по изчерпателен относно "новия и стария" метод, че ми се струва изпускам нещо интересно.

  6. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #215

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Общо казано скрапването на обложките се прави по два начина. С компютър и съответната програма или с плеъра. До преди около година и двата метода бяха еднакви като визия. С по-новите фърмове се появи и нова визия на обложките правени от плеъра. При нея липсват малките иконки на дъното на обложката и с незначителна разлика като цяло от стария вариант. Доколкото знам, но не съм използвал тази опция в настройките на плеъра може да се избира между двата вида. В Настройки - Други избираме Scrape Layout A или B .

  7. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #216

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Общо казано скрапването на обложките се прави по два начина. С компютър и съответната програма или с плеъра. До преди около година и двата метода бяха еднакви като визия. С по-новите фърмове се появи и нова визия на обложките правени от плеъра. При нея липсват малките иконки на дъното на обложката и с незначителна разлика като цяло от стария вариант. Доколкото знам, но не съм използвал тази опция в настройките на плеъра може да се избира между двата вида. В Настройки - Други избираме Scrape Layout A или B .
    Разбрах какво си имал в предвид. Според теб за Scrape Layout аз разбирам, че ако искам да използвам "стария метод" да избера "А" функционалност, но в ръководството на потребителя нещата противоречат. Разликата е само в размера на "плота" върху който се изобразява информацията. Справка в т.7 Mede8er - The greatest show on earth . Вижда се на снимките под споменатата точка 7. Разликата може би е от това дали ще се използва YAMJ или вградения Scraper. Иначе лично за мен тази допълнителна информация,която липсва не е от значение защото като се натисне бутона Info по време на възпроизвеждане плеъра показва текущата и най-необходима информация относно файла. По малък "плот" = повече видимост за постера и обложката! без значение колко е прозрачен.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #217

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Самата обложка си я викам с INFO преди да се плейва файла, извън папката му . Обикновено си правя обложката на компа и след като копирам филма на харда сканирам и с плеъра и ако не ми харесва резултата , просто излизам от тази функция. Предимството на сканирането с плеъра е че можем да избираме различни постери , основен или вторичен , когато са налични. Понякога избора е много голям.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #218

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Браво колеги,такива отговори харесвам...изчерпателни
    И сега нов въпрос:
    -При избора на субтитри,как става местенето надясно-->>размер-->>шрифт-->>цвят?При мен не се получава избирам субтитрите,но до там..?

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #219

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от playdeni Виж публикацията
    Браво колеги,такива отговори харесвам...изчерпателни
    И сега нов въпрос:
    -При избора на субтитри,как става местенето надясно-->>размер-->>шрифт-->>цвят?При мен не се получава избирам субтитрите,но до там..?
    Може да местиш на дясно и да коригираш само ако използваш ВЪНШНИ субтитри (srt;sub..). Вградените плеъра не може да коригира. Смятам че се досещаш защо.

  12. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #220

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Дали на някой му се е случвало да си пусне филм и да го изненада плеъра с маймунски знаци? С 3.06 фърм съм и се самопроменя настройката за кодиране на субовете, като става от кирилица в Unicode . Досега не съм имал такъв проблем при старите ми плеъри дива , особено с Mede8er. Това става не когато се гледат последователно няколко файла , а при стартиране на плеъра в произволен ден и час.

  13. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #221

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Дали на някой му се е случвало да си пусне филм и да го изненада плеъра с маймунски знаци? С 3.06 фърм съм и се самопроменя настройката за кодиране на субовете, като става от кирилица в Unicode . Досега не съм имал такъв проблем при старите ми плеъри дива , особено с Mede8er. Това става не когато се гледат последователно няколко файла , а при стартиране на плеъра в произволен ден и час.
    Лично на мен не ми се е случвало подобно нещо. Аз към момента съм с 3,07 версия от края на Септември и нямам никакви оплаквания.

  14.  
     
  15. pab
    pab е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    75
    #222

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Здравейте. На MED1000X3D на външен хард диск по какъв начин може да се провери оставащото свободно пространство на диска?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #223

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Имам следния проблем прехвърлям от компа на външен хард филм,после гледам филма от харда през Med8er 600 и след това закачам харда на компа и трия филма с делейт и записвам друг филм и пак гледам през Med8er,но по някое време се появява картина и звук от изтрития филм!?

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #224

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от vetrenec Виж публикацията
    Имам следния проблем прехвърлям от компа на външен хард филм,после гледам филма от харда през Med8er 600 и след това закачам харда на компа и трия филма с делейт и записвам друг филм и пак гледам през Med8er,но по някое време се появява картина и звук от изтрития филм!?
    Като го закачиш към компютъра какво виждаш в My Computer? Колко диска имаш след като включиш външния? Предлага ли ти да форматираш едикойси диск? Как е форматиран (NTFS; Ext2...) от плеъра или от компютъра? На въпросния диск имаш ли папка Found ?
    Доста въпроси, но не си написал нищо по-подробно, така че да стане по ясно как изглеждат нещата при теб.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #225

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Външния диск е форматиран(NTFS) от копютара преди година,на него има папки с любими филми които не с трият.Има и папка с "оборотни" филми,които се гледат после делийт и нов филм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе