Резултати от 1 до 13 от общо 13

Windows XP SP2 Проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    Windows XP SP2 Проблем

    Както си работеше РСто и се успа... Единствения начин да го сабудя беше крайната мярка натискането на бутона РЕСЕТ.
    Да ама не.... След ресета вече не поиска да зареди... Изобщо не тръгна. Индикатора на диска светва за малко и изгасва и не се чува характерния звук на диска когато чете....Проверих му кабелите... Дисковете са САТА. Дори откачих само захранването на диска като се надявах поне да даде някакъв признак на живот , но дори и монитора не поика да светне. Вентилатори всички се въртят... Вярно,че радиатора на процесора е много замърсен,но го изключихме от захранването и го оставихме да изстине,но ефект нямаше..... Имам чувството,че диска не иска да завърти. Възможно ли е с натискането на РЕСЕТА да замине диска ?

    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #2

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    1. случвало ми се е да задържи бутона Ресет ... много гадно

    2. трябва да се провери за надути кондензатори, т.е. хардуерен проблем
    тук има писано по темата - пусни търсене на надути кондензатори
    може да погледнеш тук (англ.): http://en.wikipedia.org/w/index.php?...oldid=64870898

    3. проблем със захранването - проверка с друго такова

    4. друг хардуерен проблем с дъно, памет, процесор - най-добре да се извадят паметите и процесора, също и другите накачени платки
    да се почистят контактите на паметите с гумичка за триене на молив - би трябвало от тъмно-оранжево да светнат като златни
    да се пробва само със сложен процесор+вентилатор и памет

    ако не тръгва само с проц. и памет - смяна едно по едно, докато се разбере кое не работи - захранване, дъно, памет, процесор

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #3

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    Мен ме интерисува дали натискането на ресета може да предизвика изгарянето на каквото и да е от хардуера... Иначе утре заминава на сервиз. Ресета след това го натисках няколко пъти при изваден кабел на захранването , но не помогна

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #4

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    не ми се е случвало, а и не съм чул/чел да изгори нещо при натискане на ресет-а
    обикновенно нещата изгарят по време на работа, или при включване

    п.с., ако не си от Добрич, едва ли ще мога да ти помогна с писане

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    сам казваш че
    Цитат Първоначално публикувано от milenk
    Както си работеше РСто и се успа...
    т.е - успиването е предшествало натискането на ресет-а, така че проблема е другаде - памет, дъно, видео. Дали си щял да натиснеш ресета или да дръпнеш кабела - все тая.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #6

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    може да пробваш да закачиш харда на друг комп, ако не ти се занимава - на сервиз

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    ако компютъра няма гаранционни лепенки :

    1. намираме книжката(User Manual) на дънната платка и прочитаме внимателно как и от къде се прави "Clear CMOS"(Clear/Reset RTC).

    2. правим това, дето го пише в книжката(на изключен кабел на захранването(220 V)).

    3. палим компа - преди това пак проверяваме дали всички кабели са си на мястото и включени.

    4 . ако пак няма признаци на живот(поне пискане на говорители, или поне някакъв надпис на монитора) ... - заебваме и го оставяме за утре и да го видят хората в най-близкият сервиз/фирма.


  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #8

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    На всички които се отзоваха да кажя какво се получи в крайна сметка. Занесохме РСто ж сервиза откъдето го бяхме купили. Обяснихме какво се е случило и те го отвориха пред нас... Поогледаха това онова побутнаха кабелите пуснаха го и видяха ,че не тръгва. Казаха да се поразходим и да отидем след време те щели да го видят. Отидохме да изпием по кафе и като се вирнахме те го бяха разколачили и казаха,че дъното е изгоряло и трябва да се смени... Понеже бяхме на зор се съгласихме.... Пак ни отпратиха и казаха,че като са готови ще се обадят. След обаждането им отидохме платихме и си взехме РСто. Като се прибрахме и огледах старата дънна платка ми направи впечетление,че един чип липсва и личи как е пипано с нещо за да се свали..... Поне аз мисля,че би трябвало да ни кайят,че са свалили нещо... Така сега остава едно съмнение дали дъното наистина е било изгоряло или е имало нещо друго. Чипа е около PCI слотовете ако това Ви говори нещо. Та така.... Сега РСто си работи.

    Успехи на Всички и да нямате нашите проблеми.

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    ако можеш снимай дъното да се види кой чип са свалили може би ще ти кажем за какво е

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    Цитат Първоначално публикувано от milenk
    ......Като се прибрахме и огледах старата дънна платка ми направи впечетление,че един чип липсва и личи как е пипано с нещо за да се свали..... ... Така сега остава едно съмнение дали дъното наистина е било изгоряло или е имало нещо друго. Чипа е около PCI слотовете ако това Ви говори нещо.....
    различните ревизии дъна имат различни брой чипове по тях ...

    обикновено - по-новите имат ПО-малко по тях !(логично е дори и само ако проследим ценовите тенденции - По-малко чипове, По-ниска цена..) ...

    ама,

    може и да са те преебали ...




    добавено


    Цитат Първоначално публикувано от milenk
    ....Като се прибрахме и огледах старата дънна платка ми направи впечетление...
    старата "стара" или новата "нова" .. ?????

    коя от двете дънни платки "огледа" ?

    "старата" върнаха ли ти я или ти дадоха заедно с тази на вече работещият компютър и една "нова" .. - ей така да си я гледаш и да можеш да си ги сравняваш ...


  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #11

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    Дъното беше GA8iPE 1000-G - Това е старото дъно. Свалили са този чип и са пипали на отбелязаното място


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #12

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    Грешка,за триене.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #13

    Re: Windows XP SP2 Проблем

    според User Manual на GA-8IPE1000-G (Rev 3.x) - този чип е Marvell Gigabit Ethernet Controller.

    т.е. - вградената 10-100-1000 LAN/мрежова карта.

    добавено

    та нищо чудно някоя гръмотевица да го е треснала дънцето през лан-интернет-а...




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Windows XP SP3 проблем
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 12-01-10, 14:05
  3. Проблем с Windows 7
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-09, 16:06
  4. Проблем с Windows XP
    От P_o_l_i_c_E във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-04, 04:00
  5. Проблем с Windows ME
    От Pitar K във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-01, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе