Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Коригиране на снимка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #16

    Re: Коригиране на снимка

    Към сканирането на "парче" с плосък скенер имам само една забележка, която може да оцени ViK по резултата на това, което предлагаш - става въпрос за фокусирането. Скенерът е настовен да фокусира върху външната повърхност на стъклото, а не на 1mm над нея. Когато аз съм сканирал по-големи неща от повърхността мъ, винаги има замазване, като оставим настрана цилиндричното изкривяване. Отделно, ако под тежестта си оригиналът не е равнина по време на сканирането... пак хурка!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Re: Коригиране на снимка

    Принципно е така, но имайки предвид това, че въпросния обект ще се импортира в КАД програма, което предполага, че ще бъде използван като шаблон за векторизиране ( преизчертаване ) на чертеж или схема, след което вероятно сканираното ще се изтрие, не мисля, че визираните дефекти на сканирането на парче представляват някаква сериозна пречка за това. Целта на подобна операция е да се спестят много замервания за пропорции и загуба на време.

  4. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #18

    Re: Коригиране на снимка

    Като се има в предвид, че мащаба на картата е 1:1000 грешка от 1мм на картата означава реална грешка от 1м. При тези условия предпочитам да предприема едно пътуване до София и да направя сканиране на целия документ наведнъж, още повече че при векторизиране на графичен файл качеството рязко се влошава при лош оригинал. TIFF формата дава някои предимства с които може да се избегне векторизирането, но отново е необходимо добро качество(импортва се в CAD програми и приема качествата на слоя в който е сложен).
    Благодаря на всички за помоща. Намерено е най-доброто решение на проблема за мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. как се обръща снимка с ...........
    От aHuY във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-06, 22:51
  2. Как да побликувам снимка
    От midjis във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-06, 08:52
  3. Коригиране на ping до ROUTER
    От Ekzodia във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 01-05-05, 11:06
  4. Снимка на Windows
    От Tores във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 04-04-05, 19:26
  5. Снимка
    От Brrrr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-09-03, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе