Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #16

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Много помага регулацията оборотите на въртене на вентилаторите.

    Ето ти един линк: http://casemods.pointofnoreturn.org/vregtut/

    Схемата върши същата работа, като предложената от Penta, само че

    си мисля, че ще ти е по-лесно да направиш тази. Успех

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #17

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Извинявайте за тъпия въпрос, но въпросният регулатор не може ли да се направи само от един потенциометър??? И ако може то какъв да е той?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #18

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Моята схема е за автоматично регулиране на оборотите според температурата.При 30 градуса изобщо не се върти, при 50 градуса е на около 4000 об/мин. Това с потенциометъра може да изгори процесора ако не го усилиш при натоварване.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    236
    #19

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Такаа... въпросът ми беше, дали ще има някакъв проблем ако използвам само потенциометър за контрол на венилаторите, защото съм виждал и такива схеми... Например вентилаторите на кутията да са 50 омови, а този на процесора да е 20 омов например, за да не спира перката...



    Също така, освен омовете какво друго трябва да знам като ги копувам, какви други характеристики?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #20

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Ами доста важна е мощността! Ако не се лъжа средната мощност на вентилаторите е 3 вата ! Така че ти трябва поне 2 вата потенциометър!

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #21

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    http://xoxide.com

    Bah tez kutii, bah tva chudo... A i drugite raboti sa dobri ama mnogo pari be - pone 4-500 dolara she ti otidad samo za tuning...

    http://xoxide.com/lianlistealth.html po-tochno e tva e kutiata...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    2
    #22

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Здравейтер ето един линк н аедна фирма в Германия която предлага изключително "ТИХИ" продукти, някои от които сам притежавам, разликата е наистина значителна като сбора от шума на някои комплекти стига до 19 dB което на практика е границата на чуваемоста на човешкото ухо!!! Разбира се всеки мурафет си има и своятя цена: http://www.silentmaxx.de Поздрави! Saship

  10. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #23

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Penta

    Кажи моля те това Rt от схемата за регулиране на оборотите какво е, и с каква стойност?


  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #24

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Penta

    Кажи моля те това Rt от схемата за регулиране на оборотите какво е, и с каква стойност?

    <div align="right">Originally posted by lil*-*18/02/2004*:* 17:30:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Rt е терморезистор с отрицателен температурен коефициент. По схема е даден 10-40КоМ, но на практика намираш какъв да е и експериментираш с различни стойности на потенциометъра (4,7K)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #25

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Предлагам ти една проста схема за регулиране на оборотите на вентилаторите според температурата





    <div align="right">Originally posted by Penta*-*02/03/2003*:* 01:41:03</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Tи от центъра ли си? Не ти ли смениха IP вече на 10.10....

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #26

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    kris11 за картинката ли питаш? Тя показва ТВОИТЕ данни. При мен е ето така:


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    30
    #27

    Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(

    Ето едно решение, което прилагах преди време на Pentium системи:



    1. Купува се комплект радиатор и вентилатор за еквивалентния по мощност AMD-процесор. Преценява се радиатора да пасва на Pentium-процесора.



    2. На около 1 сантиметър от куплунга на вентилатора се прекъсва червения проводник (12V).



    3. На мястото на прекъсването се включва ръчно изработено блокче от 5-7 силициеви диода с ток 0.5 А или повече.



    Нормално малките вентилаторчета се въртят с над 5000 оборота и вдигат много шум. Силициевите диоди имат пад около 0.7 волта и променяйки бройката им, може да се регулира напрежението на вентилатора. При мен със 7 диода оборотите падат на около 2000, а температурата на процесора стои с около 1 градус по-ниска, отколкото с оригиналния вентилатор. Шум почти не се чува.



    Geo




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - проблем с шума от компресора
    От testboy във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 11
    Последно: 24-03-09, 19:10
  3. За шума в твърдите дискове
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-04-04, 10:29
  4. Намаляване шума от компютъра
    От ISB във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-03, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе