Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

колко ток харчи компътър с захранване 300W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    20
    #1

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    интересува ме на месец по колко киловата ще харчи , и по колко пари горе- долу ще е това, ако този компютър стои нон-стоп включен един месец

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    1. Има голяма тема по въпроса.

    2. Така или иначе компютъра ти не харчи повече като е с по-голямо захранване, или по-точно харченето зависи само от модулите в РС-то, а захранването просто трябва да дава исканата от него консумация.

    3. Най-точно става с прибор да измериш консумацията при натоварено РС,после при нормалната му работа, и накрая смяташ колко часа в какъв режим е работил.

    Успех!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    максимума е 300 вата - тоест колкото полилей с 3

    100 ватови крушки

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #4

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">максимума е 300 вата - тоест колкото полилей с 3

    100 ватови крушки



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*01/06/2004*:* 10:06:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Максимума, който може да подаде съответното захранване е 300W. А максимума на консумацията на РС-то зависи от сбора на максималните консумации на на компонентите, както много точно го е обяснил breiii.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    Повече от 150W не харчи че даже и по малко. НА една руска траница имаше написано кое колко горедолу харчи. Аз се опитвах да меря консумацията с ампер клещи но дава много голяма грешка при толкова малки токове.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    Темата, в която се разискваше подробно този въпрос е тук:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=13346

    А ако някой иска да разбере колко му харчи компютъра или цялата конфигурация (компютър, монитор, печатарка, скенер, модем и каквото още там има включено) може да направи следния прост експеримент:

    Свързва конфигурацията през един разклонител, а него захранва през един електромер. Записва си показанията на определена дата и след 1 месец вижда какво е похарчил. Ако държи да е съвсем точен може да сложи и тарифен часовник, който да му превключва електромера от дневна на нощна тарифа и обратно.[:D]

    @Julian,

    С токови клещи не става. За такива токове само амперметър за променлив ток с обхват до 10А.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #7

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    Мога да кажа колко плащам на работа за 22(приблизително) работни дни,като работя по 8-10 часа на работен ден.С отделен електромер съм и нямам други консуматори освен компютърната конфигурация (компютър с 300W захранване,монитор,принтер).За изтеклия месец сметката ми е около 3 лева(но плащам промишлен ток,който мисля,че е по-евтин от този за бита).Нещата според мен са относителни,защото консумацията зависи от всички компоненти,изграждащи конфигурацията и от тяхното натоварване.Най-лесно ще се измери тя с отделен електромер,както е написал Lupus.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #8

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    pland, адски си прав,но бъркаш само едно нещо. Промишления ток е малко по-скъп от този за бита. Стига с тия спекулации, където РСто харчи колкото 1 климатик.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    @Pland,

    Нещо не ми се връзва в твоята сметка. Ако греша, моля те поправи ме:

    Цената на пром. ток е: 0.1488лв/KWh (с ДДС)

    При платени 3лв това прави 3/0.1448=20.7KWh

    Както пишеш - 22раб.дни х 8ч = 176раб.часа

    Или на час имаме 20.7/176=118W

    Не зная каква точно ти е системата, но при тази консумирана мощност излиза, че тя само краси бюрото ти и е почти винаги "заспала" или електромера е леко пре.....н.

    Ей, и да не вземеш сега да викаш тия от енергото да ти го проверяват.[:D]

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Повече от 150W не харчи че даже и по малко. НА една руска траница имаше написано кое колко горедолу харчи. Аз се опитвах да меря консумацията с ампер клещи но дава много голяма грешка при толкова малки токове.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*01/06/2004*:* 16:46:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Изключваш ПС то свързваш променливо токов амперметър на обхват по голям от 2А за да не се повреди от пусковите токови/макар и кратковременни/ последователно / 1я извод на щепсела се свързва с амперметъра с крокодилче ,а другия в контакта , използваш 1 допълнителен кабел от мултицет с щекери и крокодилче за свързване към другия извод на щепсела.Ако не си опитен използвай разклонител с монтиран на него ключ.Направи свързването преди да включиш ключа на разклонителя, като вземеш мерки да не се допрат двете крокодилчета.Пускаш изчакваш да зареди системата и мериш тока,после можеш да приспиш монитора и пак да мериш консумацията. Измерения ток х 220В и получаваш VA .Успех

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #11

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    Една нормална система рядко харчи повече от 100-120W, както и да го смятате. Така че,

    "Или на час имаме 20.7/176=118W"

    е съвсем нормално.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #12

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    @ Lupus

    Конфигурацията,с коята работя е с процесор Celeron 1.2GHz(Tualatin),видеокарта Nvidia Riva TNT2 M64,HDD Maxtor 40 GB/5400 rpm,LAN карта Realtek,256 MB SDRAM PC133,монитор CTX 15'' и принтер(матричен) Panasonic KXP 2130.Захранването е Codegen 300W (ако може да се вярва,че е толкова,но работи добре).Не съм казал,че компютърът ми е натоварен постоянно на 100% - работя с една медицинска програма,която използвам постоянно,но тя не натоварва толкова.Не играя игри на работа![]

    Електромера го купих нов,преди 2 години и както си му е реда,го занесох в енергото,където го тестваха и одобриха.Аз не го отчитам всеки месец - това правят други,а на мен ми връчват документ за заплащане(а не вярвам те да се прекарат и да пишат по-малко).Компютърът ми е включен постоянно,докато съм на работа.

    Смятай го,както си искаш,аз плащам толкова.Днес питах колегите колко плащат на месец и се оказа,че плащат приблизително колкото мен.Е,не може всички електромери да въртят по-бавно и да отчитат по-малко,нали?[:P]

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    @Pland,

    Да, при тази система, софтуера, който ползваш и режима ти на работа с компютъра очевидно тази ниска консумация е нормална.

    Не мога да не приема фактите, щом са такива.[^]

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #14

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    В последния брой на в-к"Компютри" има статия на тази тема,ако искате си го намерете и я прочетете.Някой ако я иска и не може да си я намери мога да му я сканирам.

  18. xas
    xas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    53
    #15

    колко ток харчи компътър с захранване 300W

    Интересуваме статията DIMI. Вярвам, че не съм единствен.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатика...?
    От TazmaniaK във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2759
    Последно: 18-02-17, 10:16
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе