Резултати от 1 до 6 от общо 6

Хюстан имам проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    3
    #1

    Хюстан имам проблем

    !!!ПОМОЩ!!!от 8-9 месеца насам машината ми забива [!]. СТРАННОТО, е че направих какво ли не (поне по мое осмотрение) и нищо; смених видео, вентилотор, рам, хард, софтуер, само дъното остана. Ама може ли от него да е?!? Забива странно-когато я включвам, обикновенно, после всичко си е ОК.

    Като забива-студен рестарт зарежда, когато зареди и все едно нещо не се е случвало-нито проверява диска, нито има счупени файлове (за моя радост) - МИСТИКА!!!

    Случва се да забие на Bios или преди да прочете харда, без натоварване, ей тъка.

    Моля Ви дайте съвет кво да правя, къде да я нося ( или да наверя високо място и да я....)

    А-а-а щях да забравя CPU Athlon 1700+; MB Gigabyten 7VTXE

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    3
    #2

    Хюстан имам проблем

    Пропуснах да отбележа, че харда доста грее. На пипане е топъл... е непари, но е притеснително за мен. Той е Maxtor

    Знам, че цялата ми конфигурация смърди, ама тва е което мажах да си позволя...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #3

    Хюстан имам проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">СТРАННОТО, е че направих какво ли не (поне по мое осмотрение) и нищо; смених видео, вентилотор, рам, хард, софтуер, само дъното остана. Ама може ли от него да е?!? </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Добре си се ориентирал!

    Ако имап възможност пробвай и с друго захранване. Процесора поглеждал ли си го. Има ли паста и добре ли е сложен радиатора?

    Въпреки че не е логично да забива още в началото а след известно време все пак го погледни. Огледай и дъното за надути кондензатори. Специално тези около процесора ги огледай добре. Подуват се лекичко отгоре и/или изтичат отдолу...

    ЗА Хадра понеже пишеш че грее - максторите са така, малко по топлички са от другите. Имат в СМАРТ-а вграден мониторинг на температурата може да го видиш с АИДА(Everest) Hdd monitor... Ако нямаш допълнително охлаждане за диска или потока на въздуха в кутията не обдухва диска може д авдигне над 40-45С. Попринцип над 50 вече не е добре.

    П.П. Тези компоненти който си сменял накуп ли си ги сменял или по отделно? Т.е. Сменил си всичко и си инсталнал ОС-а наново?

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    3
    #4

    Хюстан имам проблем

    Компонентите не съмги сменял накуп, но от тогава доста пъти съм преинсталирал. А за кондензаторите... май са съвсем леко надути (аз и друг път съм ги гледал, ма мислех че всичко е в норма.... Значи е твърде вероятно да е от тях!?! (=> Да погледна темата за надуки и протекли конеднзатори) А да може някой да ме упъти къде ги сменят (качествено) в софия?

    Много благодаря за помоща, макарче "благодара" не става за пиене.

    Ма ако някой ден имам честа ше наваксам!!!

  6. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #5

    Хюстан имам проблем

    Еми разбира се-сигурно е от кондензаторите-те ти правят смущения на РАМ-паметта и на процесора-поне аз нямам,но има смущения и леко по някой път насича-и блокира почти всеки ден.Submit Reply

    И каква дънна платка ползваш?

    Защото и аз смених видео и РАМ-и пак блокира.

    Ако има смущения-то то е неизбежно ако не си смениш кондензаторите.-Можеш да отидеш на В СЕТКОМ-ПРОЦЕСОРИ И ДЪННИ ПЛАТКИ-НАДУТИ КОНДЕНЗАТОРИ ПО ДЪНОТО.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Хюстан имам проблем

    само да кажа :



    онзи ден ми докараха един компютър(забивал.., не зарежда Win).



    everest home показа температура на харда(Maxtor DiamondPlus 8 /ATA133 40GB - от тънките) ~50C





    монтирах един вентилатор под харда(както каза Samo/и не само той..) да го обдухва и проблема се реши...[:D]



    малко офтопик - просто лятото дойде [:D]










  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. имам проблем
    От m_banovskiM във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-11, 14:52
  2. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  3. Имам проблем с IP
    От Diva във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-05, 10:53
  4. Имам проблем с HDD
    От heat_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-03, 19:01
  5. И аз имам проблем !!!
    От Vova във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 28-02-03, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе