Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

И аз имам проблем !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #1

    И аз имам проблем !!!

    Здравеите, имам проблем с една мрежа от 21 машини/малка game зала/

    Всички машини са с WIN98SE само една с WINXP/пробно/.Та значи:

    1.Много бавно се браузват комповете

    2.През определено веме някои комп започва да варви с 3/три/ кадара ,след 1-2 минути всичко се оправя и след 15-20 минути всичко се повтаря,като всеки пат на различен комп

    3.Това стана откато се сложиха 2 суича 16порта 10/100 на SURECOM /докато бяха с един нямаха проблеми

    4.НЕ би трябвало суичовете да си пречат/нали са една марка/,иначе всичко е както трябва/корекно са варзани/

    Даите някакви предложения !!! Всичко може да послужи [:-banghead]




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    27
    #2

    И аз имам проблем !!!

    Дай малко повече инфо. Например подмяната на switch-овете съвпада ли по време със слагането на ХР-то. Какъв сървър имаш пуснат в мрежата, по специално имаш ли пусната samba.



    Ако имаш samba пусната за файлов сървър е възможно да се карат с ХР-то кой да е master browser в мрежата. За сега толкова

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #3

    И аз имам проблем !!!

    suglasen sum no shuffle toi si znae shto no vzemi si proveri dali nqmash nqkoe virus4e tuk tam i e dobre ad kajesh oshte nqkoi neshta kato konf na PC tata da kajem sushto

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    27
    #4

    И аз имам проблем !!!

    Време е и аз да почна да правя забележки тук Въпреки че съм "новак"

    Linux-е товя е БГ форум и се пише на български !!!

    И да не забравиш да ми донесеш CD-тата !!!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #5

    И аз имам проблем !!!

    Ами нямам Самба !/засега-не ме бива много с Линухса /

    Кофтито е че слагането на ХРто и Съичовете савпада /нали заради новите компи се сложи суича/.

    Имам с-нетски,сурекомски,репотекски лан карти и досега не са се карали.

    Машините са само АМД паломино на 1600-2200+

    АТИ 9100 и GF2TI ,Soltek ASROK ASUS GB доста неща сам пробвал но винаги сам ги купувал по 4-5 да не са единични броики.

    Преди бях с един 24портов на 3ком ,но вече не сам с него

    От Виросите имам samo FunLOve !!!!! i sega go iz4istvam

    Сега взех един 24портов С-нет и ще пробвам утре.

    Ще пиша утре по-касно

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #6

    И аз имам проблем !!!

    XP-то е виновно, имах същия проблем. Предполагам имаш някакъв рутер за интернета, точно с него се кара XP-то. Проблема при мен се решава (временно докато разкарах XP-тo) когато изключа всички компютри и първо пусна сървъра да се зареди и чак тогава пускам останалите. На win98 виж в network > prorerties > file & print sharing > browse master трябва да е disable. Друго не се сещам, успех

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #7

    И аз имам проблем !!!

    Ок No shuffle You are the boss за българския нямаш проблеми и дисковете ще ти донеса няма да забравя !!

    А за мрежата Vova защо не си поразгледаш настроиките на ХР и да кажеш как ти идва нета ти може да нямаш самба но интернет проваидера ти може да е пуснал нещо такова или някои негов клиент


  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    27
    #8

    И аз имам проблем !!!

    switch-овете едва ли правят някакъв проблем. Виж как се държи мрежата при спряно ХР. Ако всичко е ОК, значи ХР е виновно. Има станция в мрежата която е със същия OS level както ХР-то, и се получава конфликт между тях. Ако получаваш нет по-локална мрежа може доставчика ти да има пусната samba. Елементаро решение на проблема е .... не ползвай ХР

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #9

    И аз имам проблем !!!

    No shuffle само да те питам ти на какув ОС си мухахаххаха

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    27
    #10

    И аз имам проблем !!!

    мухахахаха Linux-e, ХР-то е само за работна станция. Иначе си имам цели два linux сървъра. Единия даже се прави на domain controler и е форсиран да бъде master browser в мрежата. Сам си прави изводите. И аз да те питам, като ник-а ти е LinuxLoader защо ония ден ми се хвали, че си минал на XP !!! Мухахахаха сега

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #11

    И аз имам проблем !!!

    А как се конфигурира Samba-та да не е master browser?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    27
    #12

    И аз имам проблем !!!

    Много лесно

    в smb.conf



    [global]

    domain master = no

    local master = no

    preferred master = no

    os level = 0



    по този начин го смъкваш до най-ниското възможно ниво и няма да е master browser

    OS level може да приема стойности от 0 до 255

    good luck

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #13

    И аз имам проблем !!!

    Лошото е че сега сам в Софиа и немога да си тествам сам нещата,но ще пробвам да махна ХРто и да видя какво ще стане Още не сам пробвал 24 портовия суич (( ----- УТРЕ ))

    Аз ще имам скоро нужда/другата седмица/ да ми се направи едно сърварче под линукс за ограничаване на определени ИП-та/да няма атаки от вън/ Някои може ли да поеме отговорност ????

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #14

    И аз имам проблем !!!

    NO SHUFFLE нета ми идва по лана ) и може би си прав ,че проваидара има някаква машина с която се карат -- ще пробвам -- 10х -- до утре !!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #15

    И аз имам проблем !!!

    no shuffle абе я стига се надува сега кат пусна оптиката и газе стана иначе си караше и ти на win98

    а сега ми викаш някакви си Linuxi а btw я ми кажи как да си пусна Autocad 2002 na linux така че тихо че няма да ти донеса дисковете .:))

    А сега VOva я кажи как ти идва нета за да знаем какво може да се направи по вапроса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  2. Имам проблем
    От p3ps1 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 02-03-06, 21:18
  3. Имам проблем с IP
    От Diva във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-05, 10:53
  4. Имам проблем с LAN...
    От rony във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 09-05-04, 19:34
  5. Имам проблем с HDD
    От heat_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-03, 19:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе