Резултати от 1 до 13 от общо 13

Захранване за рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #1

    Захранване за рутер

    Извинявам се предварително, ако темата не е за тук.
    Донесоха ми рутер BELKIN от Щатите и без да погледна , че е на 110В го включих в мрежата. И както можеше да се очаква, гръмна захранването. След като го отворих, видях гръмнал кондензатор, керамичен. Други видими повреди не се виждат. Изходното напрежение е 5В 2А.
    Та въпроса ми е, може ли да се оправи и може ли да се направи на 220В. Ако не, намират ли се тука такива захранвания и къде да търся.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Захранване за рутер

    За оправяне може но не си струва.Вземи си импулсно от АТ(стар компютър) кутия,прекъсни изгорялото захранване,подай 5В и виж дали ще тръгне.Предполагам че е заминало само импулсното.
    След това ако тръгне рутера дори от свободен конектор на захранването на пц-то можеш да вземеш 5в
    .Успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #3

    Re: Захранване за рутер

    Захранването е отделно от рутера. Мисля даже, че когато го включих, не беше свързано с рутера. На захранването за компа нали има +5 и -5В ( не ми е много ясно това ), как да позная кои изводи ми трябват.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re: Захранване за рутер

    На куплунга за захранване на хард или cd има 4 проводника +5в(червен) 2бр.маса(черен) +12v(жълт)
    На теб ти трябва червения и черния.
    Обаче освен импулсното може да има повреда и в рутера затова в 1-вия пост ти писах да го включиш към импулсно от старо пц и едва тогава да го закачиш към действащото пц за да избегнеш нови проблеми.Въпреки както казах и по горе най-вероятно е само импулсното

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #5

    Re: Захранване за рутер

    Нямаше ли да стане проблем ако включа захранването без товар. Май бях чувал такова нещо. Слад малко тичам да пазара да си потърся жак за рутера

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re: Захранване за рутер

    Няма такова нещо.Може да не тргне но не и други проблеми.А тук устройството ти е товар.Но това касае АТ захранванията.За АТХ е друго.Затова ти казах старо захранване да не се мъчиш и чудиш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #7

    Re: Захранване за рутер

    Благодаря! Тичам за жак и ще докладвам като стане.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #8

    Re: Захранване за рутер

    Работата май се оказва доста по-дебела. Включих го, ама лампата за включено не свети. И не знам оттук на татък какво да правя. За нов е ясно - трябват пари. Този дали може да се оправи? Дайте идея, или къде да го нося. Рутера е БЕЛКИН. Има фирма която е дистрибутор, ама дали имат сервиз, ще питам в понеделник. Ако някой има идея, да споделя.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re: Захранване за рутер

    Виж да не си сгрешил местата на кабелите на жака.Ще провериш по старото захранване

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #10

    Re: Захранване за рутер

    Да му се невиди Прав излезе, обърнал съм + и -. Поправих се, ама пак нищо. Успял ли съм да го доуморя тоя рутер? Днес не остана време да звънна на дистрибутора да питам за сервиз.Ей като не върви, не върви. А така му се зарадвах. Дали все пак може да се направи нещо да живне?

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Re: Захранване за рутер

    Закачи го на оргиналния куплунг.
    Мисля* че въпреки твоите усилия има живот в него
    Малко трудно се прецаква с обратно напрежение
    Можеш ли да мериш с цифров уред

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #12

    Re: Захранване за рутер

    Имам цифров уред и мога да меря ( поне така си мисля) напрежения. за ток, трябва да ме се обясни. Направих преходник за захранване от компютър и с него пробвах. Из платката тук таме има напрежения. Но не знам къде да меря и колко трябва да показва. Ако искаш, мода да направя снимки на платката и да ги прикача.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #13

    Re: Захранване за рутер

    Направи снимки и ще видим

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  2. рутер след рутер
    От rymbym във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-12, 10:39
  3. Отговори: 5
    Последно: 06-09-11, 16:04
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  5. Захранване
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 02-03-04, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе