Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

"Син екран" по време на инсталация на WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Съжалявам, че кръстих така темата, по просто не ми идва наум как да я формулирам по-точно.

    Преди около година (а може и повече да е било), постнах една подобна тема, но тъй като проблема беше в дефектната памет, след смяната на чиято всичко се оправи, сега нещата изглеждат далеч по-сложни...

    Та значи, преди няколко дни един мой познат ми донесе компютъра си, с оплакването, че откакто си е сменил харда (от 80 GB "някакъв-си-там" на 200 GB Seagate Barracuda 7200.7), компа му е започнал постоянно да се рестартира, и не може да си инсталира Windows. Викам си, чакай да я видим тая работа. Пускам го - рестартира се! Брех, викам си. Работата ще е по-дебела... И така, познатия ми си остави компа, а аз му казах, че ще го погледна по-обстойно когато имам повечко време. Снощи и днес разполагах с това време. Диска му е разбит на 3 части, всички на NTFS. Започнах да му инсталирам WinXP, но по време на инсталацията... син екран! Той е долу-горе следният:


    A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to you computer.

    MACHINE_CHECK_EXCEPTION

    ...
    ...

    Technical information:

    *** STOP: 0x0000009C (0x00000003, 0x804675F0, 0xBE000000, 0x00200100)



    Ще отбележа, че горното съобщение е винаги едно и също и се проявява всеки път, когато сменям компонентите, за да открия кое го предизвиква. Естествено, първо реших да пробвам със смяна на паметта, обаче - дръвце. Отделно от това пуснах тестове на паметта (неговата) - всичко излезе ОК. И после като се почна... Махнах мрежовата карта и изключих флопито (за да не ми се пречкат). Смених видеокартата - пак дръвце. Смених захранването - пак дръвце. Смених CD-то - пак дръвце. Взех харда, закачих го на моя комп - инсталира си WinXP без дори да трепне! Върнах харда, пуснах компа - пак се рестартира. След инсталирането на моя комп и връщането на харда на неговия комп, ми дава ми възможност да вляза в Safe Mode, но по време на зареждането на драйверите, при опит да прочете agp440.sys - се рестартира.

    Подозрението ми падна върху дъното и процесора, които за съжаление няма как да сменя/пробвам.
    Затова реших да се допитам до специалистите тук - имали ли са подобен проблем?
    Дъното е QDI PlatniX 2PE/800.

    Дали е хардуерна несъвместимост (между диска и дъното) - незнам - поне на сайта на QDI не видях подобен проблем.

    Благодаря предварително на всеки отзовал се!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    А захранването пробва ли да смениш??? Може да е тъп въпроса, но има логика
    Новият диск може да смуче повечко, а старото захранване не издържа....

    Опа
    // видях, че си го сменял.......................

    освен за надути кондезатори на дъното - не се сещам за друго...........

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    А захранването пробва ли да смениш??? Може да е тъп въпроса, но има логика
    Новият диск може да смуче повечко, а старото захранване не издържа....
    Да, написал съм го.
    А и диска, вързан към моето старо захранване не направи проблем, въпреки че имах още един диск и CD-устройство вързани с него.

    P.S. Огледах и обстойно дъното за надути кондензатори, но не забелязах такива...

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #4

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    гледам половината дъна на QDI се нуждаят от смяна на биоса заради големите хардове,обаче не видях твоето,виж и ти че може да не съм догледал както требе

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Аз бих пробвал с друг хард на неговата машина за да съм сигурен че проблема идва от смяната на харда. А след това вече ще видим какво не се сработва.....дъно с хард или нещо друго.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Pat, пробвах с друг хард - съжалявам, че пропуснах да го спомена. Пак същото - рестарт!

    Mikk, BIOS-а си му е оригинален, не е "флашван". Но пък моят BIOS е от по-старо дъно и нямаше проблеми с него...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #7

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Пробва ли да смениш канала

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Пробва ли да смениш канала
    И канали сменях, и кабели - пак същото.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Ако има по нов биос смени го. То и не ти остава друго да пробваш.

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #10

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    намери опцията в BIOS PIC/APIC и промени на различна от текущата.

    след това install.

    успех!



    п.п.

    иначе съобщението съм го виждал само 1 път - когато се опитвах да сглобя компютър с чипсет ATI и видеокарта NV 6xxx.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Zaphod-е, тази функция има само две състояния: Enabled / Disabled. Беше включена, така че я изключих, но пак дава синият екран по време на инсталацията, само че сега е нещо от рода на MEMORY_PAGE_FAULT. Забравих да напиша, че компа е с 512 МВ DDR на един модул, но тъй като я сменях, грешката си остана. Както и да е, последната версия на BIOS-а, която открих, е от 2003 г. Ще го "флашна", но това ще стане утре сутринта, а междувременно очаквам и други пред(по)ложения.




    P.S. Всъщност, версията на BIOS-а е 1.1 SLCP от 19.06.2003 г. Незнам какво съм гледал, явно съм се заблудил, че е от 2002 г. Няма лошо да се изтъпява от време на време...


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Абе да не е оверклокван процесора?

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Ще предложа следното:
    Стартирай някое LiveCD с графична среда, просто за да изключиш (или потвърдиш) хардуерен проблем (подозирам прегряване или друг проблем с видеокартата).
    Провери следните настройки в BIOS: Video (EGA/VGA), FPU OPCODE (нищо не знам за тази функция), OS Select (No OS/2), Video BIOS cacheable (disabled), Video RAM cacheable (disabled), Delayed transaction (Enabled), AGP Aperture size (сложи го поне на 32), Auto detect PCI CLK (Enabled), Spread spectrum (не знам, пробвай), ACPI (Enabled), Pnp OS (Yes), Reset configuration data (Disabled), Resourcers controled by (auto), Reserved memory base (N/A), PCI/VGA Palette snoop (пробвай двете положения), Init display first (AGP). В скоби съм дал препоръчителните стойности.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    Black Adder - не е овърклокван. Накратко - проблемът се е появил след смяната на хардовете и си е останал така, дори при връщане на старият хард.

    Panevdd - ще погледна тези настройки още утре сутринта. Ще пробвам и LiveDVD Knoppix 4.0 - дистрибуцията на Linux.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #15

    Re: "Син екран" по време на инсталация на WinXP

    това, което ще ти предложа няма да отнеме много време
    просто махни батерийката на дъното за 5-10 минути /или пременсти джъмпера до нея/
    за да нулираш CMOS паметта

    ако е нулирана, ще видиш съобщение при следващо стартиране на машината

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DSE има ли лекуване на ефекта "МРЪСЕН ЕКРАН"
    От soon във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-14, 15:40
  2. Инсталация на "Cuneiform" под WINE
    От pepy_BG във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-12, 23:47
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  4. Отговори: 9
    Последно: 13-10-05, 22:24
  5. Отговори: 5
    Последно: 01-07-04, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе