Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Мнение за външен хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #16

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от playdeni
    здравейте,днес утидох да си купя въпросния WD my book word edition 1T,oказа се че го има само в JAR когато казах на продавачите за какво ми трява(освен за лан връзка с 2 та ми домашни компютъра и PS3) искам и това е 90% за което най-много ще го използвам е за връзка с WD TV HD,те казаха;НЯМА КАК ДА СТАНЕ!!!

    моля дайте съвет,за този,за друг диск или да си взема 1 обикновен,но хич не ми се иска постоянно да го местя......
    Най-добре си го скови сам от подръчни средства.

    За да не се повтарям:

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg338309
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg339809

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    42
    #17

    Re:Мнение за външен хард диск

    Това също е вариант http://www.buffalo-bg.com/category/linkstation_live

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #18

    Re:Мнение за външен хард диск

    това найстина е мн.добро,но прегледах характеристиката и USB-то е тип А,какъвто е и на wdhdtv,което май означава,че има напрежение в него и е само за възка с допълнителни hdd-та и др.подобни?

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #19

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от G-Point
    Това също е вариант http://www.buffalo-bg.com/category/linkstation_live
    Това е може би най-добрият единичен диск на българския пазар. Гледам, даже са намалили цените - 1ТБ преди месец беше 535 лева, сега е 456.

    Но! Дали е най-доброто за целите на един обикновен медиен сторидж? Една mATX кутия е 50-60 лева. Една iATX combo платка барабар с Celeron процесора и 1G мрежа е 100 лева. Памет - 50-60 лева. Топтанлъ - 200-220 лева (без дисковете) - чисто ново с гаранции и прочее, а можеш да си инсталираш каквото ти и когато ти душа иска, а не да се молиш богу, че ще си пасне с това което имаш и да чакаш следващият ъпдейт на firmware-то. А ако потърсиш нещо на старо, ще ти излезе още по-евтино.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #20

    Re:Мнение за външен хард диск

    със сигурност си прав,но лошото е,че и идея си нямам как мога да си го направя И какво ми трябва-ЗА КОЕТО АЗ САМ СИ ВИНОВЕН!за това предпочитах;
    влизам в магазина казвам искам нещо което да ми.....това,това и това и да прави това,купувам го прибирам се пускам и ..
    Но след като това което исках не става и няма да ми върши работа,реших да мина на този вариянт-да си сглобя-и днес влязох в 3 големи магазина с тази задача и се оказа,че там хората са по-некомпетентни и от мен?!?!?и аз пак в задънена улица
    ако някой може да съдейства и каже какво ми трябва и от каде,за да си го направя сам...ще съм мн.благодарен-Tougi

  7. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #21

    Re:Мнение за външен хард диск

    Малко по- нагоре, в този пост съм описал проблема си. По съвет на glarus си купих този превключвател(на снимката е четворен, а моя е двойка). Работи си устройството, обаче..... при опит за трансфер на голям файл от ПС към външен хард, даде грешката "Windows delayed write failing". Според скромният ми опит с външни кутии един от проблемите за подобна грешка е недостиг на ток, поразгледах дивайс мениджъра и видях следнота ситуация- при включване на USB flash към превключвателя, ПС то отдава 100mA ток през USB и няма проблем с трансфера на големи файлове, когато обаче включа включа външния хард диск, който е със собствено захранване, USB отдава 2mA ток и се получава съответната грешка. Някакви идеи как може да се разреши този проблем?

    P.S. При включване на диска директно, работи идеално, а USB отново отдава 2mA!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #22

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от playdeni
    ако някой може да съдейства и каже какво ми трябва и от каде,за да си го направя сам...ще съм мн.благодарен-Tougi
    Трябва ти един евтин компютър (нов или на старо) с мнооого голям диск (или дискове)
    Слагаш му операционна система по желание (максимално орязана от към излишни неща) и го връзваш в мрежата. Шерваш диска (дисковете) и си готов. Гигабитовата мрежа е силно пожелателна. Препоръчвам ти да има поне два диска - един системен (~40-60 ГБ) и един за данни, който може да бъде външен с USB или в чекмедже за лесно разнасяне насам-натам.

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg338309
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg339809



  10. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #23

    Re:Мнение за външен хард диск

    Някой ще си каже ли мнението за следните външни хардове по 2000 ГБ:
    2000GB Seagate External Desktop Drive, 3.5" (8.89 cm), външен, USB2.0, 7200rpm, 16MB
    http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541682
    2000GB Samsung G3 Station, външен, черен, 3.5" (8.89 cm), USB 2.0
    http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541212
    2000GB Samsung Story Station 3.0, външен, черен, 3.5" (8.89 cm), USB 3.0
    http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541214

    Лично аз кноля към Самсунга защото подържа и УСБ 3.0 което със сигорност ще ми е от полза завбъдеще

    Иначе ще имам ли някакви проблеми със засичането на харда с какъвто и да е било ХД плеяр ?

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #24

    Re:Мнение за външен хард диск

    Моето мнение е също за едно малко компютърче с голям хард! Слагаш му монитора само докато му инсталираш ОС и оттам нататаче го хвърляш някъде и го управляваш под ремоут десктоп. Има ги доста такива за около 100-тина лева втора употреба маркови, дето само един нов хард ще му добавиш. Аз имах такъв който ползвах за фалов сървър. Като го включиш, дори и без да си се логнал, всички сървиси се стартират и дори и SQL база да имаш на него си работи!

    П.С. До като си ровех по моите си работи, ми попадна това http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=540964 дънце, дето като го сложиш в тази http://www.adsysgroup.com/masterlist...634.300PUHAD.B кутиика и става перфектния NAS сървър!

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #25

    Re:Мнение за външен хард диск

    Имам този втория от линковете (много съм доволен, дори през нощта когато няма странични шумове е трудно да се разбере дали работи, и няма никакво греене), а бях поръчал този от третия линк - бях чел някъде ревю с доста добри отзиви за него, но от магазина от където в крайна сметка купих G3 Station стана недоразумение и не можах да се сдобия със Story Station 3.0. Ако не са ти проблем 23лв. разлика за по-скъпия вземай го, заслужава си заради USB 3.0. По-добре да го има без да го ползваш, отколкото да го няма и да ти потрябва.
    И на двата модела цената им е паднала с около 20-25лв. от Януари насам.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #26

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    Някой ще си каже ли мнението за следните външни хардове по 2000 ГБ:
    2000GB Seagate External Desktop Drive, 3.5" (8.89 cm), външен, USB2.0, 7200rpm, 16MB
    2000GB Samsung G3 Station, външен, черен, 3.5" (8.89 cm), USB 2.0
    Иначе ще имам ли някакви проблеми със засичането на харда с какъвто и да е било ХД плеяр ?
    Аз имам и двата модела вкъщи - Seagate обаче е 1 TB, а Самсунга е 2 TB.
    Самсунг-а е много тих и само по индикатора му познаваш, че работи. Но се "събужда" малко бавно, имам чуство че са му нужни 10-15 секунди.
    Seagate е една идея по-шумен от Самсунг, но пък реагира на 4-5 секунда от пускането на HD плеъра.
    Seagate е на 18 месеца, а Самсунга на 7-8 месеца и нямам никакви проблеми. Пускани са на няколко HD плеъра и си работят прекрасно. Тези два диска с още един 2.5 инчов преносим диск са идеалната комбинация за домашно забавление.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #27

    Re:Мнение за външен хард диск

    Здравейте, както обикновено се случва ПС-то ми (с налично около 2ТБ дисково пространство се напълни за пореден път и се нуждая отново от нов хард диск. Само за информация - имам изградена система за домашно кино, базирана на 46" плазма, ресийвър, ПС, ХД плеар и озвучителни тела 7.1. Както се сещате, гледам филми (предимно 720р и 1080р, при възможно най-добрия многоканален звук) и музика. Идеята ми е наличните 2ТБ от настолния ПС да си ги оставя само за музика (флак), а филмите да ги "поверя" на други 2-3 ТБ външен хард диск, който ще има възможност да нося някъде.
    Във връзка с горното, моля за мнението ви за този диск:http://plesio.bg/vanshni-tvardi-disk...?filter&filter[chr][2]=Western+Digital&filter[chr][1787]=3+TB Разбира се, ако имате по-добри предложения, също ще се радвам да чуя компетнтни мнения

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #28

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    ......... Идеята ми е наличните 2ТБ от настолния ПС да си ги оставя само за музика (флак), а филмите да ги "поверя" на други 2-3 ТБ външен хард диск, който ще има възможност да нося някъде.
    Във връзка с горното, моля за мнението ви за този диск:http://plesio.bg/vanshni-tvardi-disk...?filter&filter[chr][2]=Western+Digital&filter[chr][1787]=3+TB Разбира се, ако имате по-добри предложения, също ще се радвам да чуя компетнтни мнения
    След като този диск ще го ползваш предимно с HD плеъра - можеш всеки външен диск да вземеш. Дисковете от 3 ТБ са доста надценени като съотношение цена-обем. За премер можеш да вземеш 2 диска по 2 ТБ за цената на 1 диск от 3 ТБ.
    По-доброто решение е да вземеш сега за 170 лева един Самсунг 2 ТБ (с 3 години гаранция), а като го напълниш да търсиш решение в бъдещето.

    Дължа да отбележа, че 3.5 инчовите дискове не са най-добрия начин за преместване между устройствата!!! Мен лично ми е диста "тегаво" като ги разнасям из къщи, с техните кабели и адаптери. От друга страната жена ми и детето - не искат да местят големите дискове и за тях е идеално да има един 2.5 инчов. Какво остава да ги носиш до приятели...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #29

    Re:Мнение за външен хард диск

    Както винаги компетентен отговор от г-н Ботев за което благодаря. Принципно съм съгласен. Не знам защо ми харесват дисковете на WD, все пак марков и доказан производител именно на хард дискове и ограничен брой други устройства. При тях, грубо казано 1ТБ е около 100 лв. Специално за Essensial 3TB гледам, че вече е под 300 лв. Оня ден беше 320 лв. След 4ТБ "нещата" стават необосновано скъпи. Очевидно е, че в момента може би е най-добро съотношението обем/цена при 2ТБ дискове. Ще си помисля още няколко дни между 2ТБ или 3 ТБ вариант на WD. Поне някой да каже серията Essential свестни ли са?

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #30

    Re:Мнение за външен хард диск

    Въпреки всички мнения против NAS, нека да ти опиша как аз съм си решил проблема в последните две години.
    Първо си купих DLINK DNS-323 с 1TB хард, а наскоро го замених с DNS-320 на който сложих 2TB Seagate 5900rpm.
    Торент клиента който съм си инсталирам работи чудесно, през уеб-интерфейс мога да го достъпвам от работа, от телефона си докато съм в някое задръстване. Има FTP сървър до който също имам достъп от всеки компютър с интернет.
    Имам мултимедиен плеър който е вързан в мрежата и гледам всичко без 1080p директно от DLink-a.
    Всичко заедно с компа ми е вързано в гигабитова мрежа.
    Торент-клиента си работи 24/7, а скоростите по мрежата между NAS и PC-то са между 10 и 20 MB/s и дори не се налага да спирам торент клиента.
    Предимството му е, че е малък по размери и съм го бутнал зад бюрото и почти не се чува.
    В момента струва около 170 лева, заедно с харда 2TB ще ти излезе около 320~330 лева.
    Ако не ти стига мястото винаги можеш да добавиш още един хард.
    Разбира се, и мен ме блазни да си сглобя сам един компютър със двуядрен Atom и 2 GB рам, и такъв ще е следващият ми NAS.
    Но ще излезе по-скъпо, и няма да е с толкова малък размер.
    Има си и специализиран софтуер за NAS - FreeNAS.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продам АМ3 дъно, 2х5830, 6950, хард, памет, захранване
    От DeepBlue във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 30-01-12, 20:34
  2. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 02:01
  3. Хакнаха Министерството на земеделието
    От wiseacre във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 02-09-07, 19:26
  4. Търся една песен на Франк Синатра
    От Cko във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-07, 12:18
  5. Разделяне на външен хард диск на дялове?
    От shveb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-06, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе