Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Мнение за външен хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #31

    Re:Мнение за външен хард диск

    поръчах си този модел: (Някъде бях чел че WD са най добрите в случая, а и едно прителче ми каза че няма какво да го мисля WD е истината)
    2 ТВ WD My Book™ Essential, външен, 3.5", USB3.0

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #32

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    поръчах си този модел: (Някъде бях чел че WD са най добрите в случая, а и едно прителче ми каза че няма какво да го мисля WD е истината)
    2 ТВ WD My Book™ Essential, външен, 3.5", USB3.0
    Би ли споделил, откъде и за колко си го взел. И как мислиш да ползваш USB 3.0, т.е. с други кабели, сменял си портове на ПС и т.н

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #33

    Re:Мнение за външен хард диск

    нищо не съм сменял на ПС-то по добре е да има подръжка на USB 3.0 за по нататъчен ъпгрейд !
    Ами вуйчо ми се занимава с ПС-та продажби зглобявания и каза че ми го е намерил за 192 лева до колкото разбрах и го поръчах !

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #34

    Re:Мнение за външен хард диск

    Такaaа...да споделя. Въпреки мненията и разумните препоръки, взех си WD My book Essential - 3TB. Поблазних се от големия обем и новия порт USB 3.0, който в незнам кое бъдеще щял да постигне не знам какви светлинни скорости при пренасянето на данни. Чудех се дали да инсталирам съпътстващия към диска софтуер (разни пароли, бекъп и т.н.) и реших да не го правя към момента.
    И така направих една проба: с Copy/Paste прехвърлих една папка тип lossless - около 4.5гб за около 4.5 мин. Грубо 1000 Мб/мин. или 16 Мб/сек. Според мен това е скоростта за USB 1.1, защото по спесификациите за USB 2.0 - може да се достигне скорост до 450 Мб/сек.
    После копирах съдържанието на единия ми вътрешен хард - 1.5ТБ (предимно mkv и подобни) на новото WD и това е станало за цяла нощ...може би 6-7 часа. Прекалено бавно ми идва
    Излиза, че или портовете на ПС-то ми са 1.1 или WD нещо е дефектен. Как мислите?
    Аз досега изобщо не съм се и замислял за вида на портовете ми - ПС вече е на 2 години, но беше върхова конфигурация и още не се затруднява с нищо, освен с най-новите игри. Да пробвам с някакви драйвери за USB? Как да разбера WD в ред ли е или проблема е при мен?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #35

    Re:Мнение за външен хард диск

    Грубо имаш 3 елемента при копирането на файл от един носител на друг - двата носителя и интерфейсът между тях. Скоростта се определя от най-бавния елемент - в твоя случай най-вероятно вътрешния ти хард.
    USB 1.1 по спецификация е 1,5 мегабайта в секунда, което е 12 мегабита.
    USB 2.0 e 60 мегабайта = 480 мегабита в секунда.
    USB 3.0 е 625 мегабайта = 5 гигабита в секунда.
    С този хард могат да се развият около 30 мегабайта в секунда на USB 2.0 и около 60 на USB 3.0 - тест

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #36

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от dmitankin
    Грубо имаш 3 елемента при копирането на файл от един носител на друг - двата носителя и интерфейсът между тях. Скоростта се определя от най-бавния елемент - в твоя случай най-вероятно вътрешния ти хард.
    USB 1.1 по спецификация е 1,5 мегабайта в секунда, което е 12 мегабита.
    USB 2.0 e 60 мегабайта = 480 мегабита в секунда.
    USB 3.0 е 625 мегабайта = 5 гигабита в секунда.
    С този хард могат да се развият около 30 мегабайта в секунда на USB 2.0 и около 60 на USB 3.0 - тест
    Искаш да кажеш, че описаното по-горе е нормално и че WD е читав? Просто се притесних да не е дефектен

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #37

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от dmitankin
    С този хард могат да се развият около 30 мегабайта в секунда на USB 2.0 и около 60 на USB 3.0
    точно така, при USB 2 реалната максимална скорост варира между 27 и 30 мегабайта секунда, но всичко зависи и от данните, които се прехвърлят, при някой данни може да се отбележи забавяне.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #38

    Re:Мнение за външен хард диск

    Мерси, пичове. Изглежда нещата са съвсем нормални.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #39

    Re:Мнение за външен хард диск

    ако в БГ се продават LaCie Network Space 1/2TB NAS няма сгрешиш.аз си купих такъв за 114$ и не съжалявам. даве сум го вързал към тв като мултимедиен диск DLNA.

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #40

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Искаш да кажеш, че описаното по-горе е нормално и че WD е читав? Просто се притесних да не е дефектен
    Честит!
    Не си сгрешил, напротив взел си най-доброто.
    Само не разбирам защо така лъжат с тая скорост от 5 гигабита, като реално е 10 пъти по-малка ?!!??

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #41

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Честит!
    Не си сгрешил, напротив взел си най-доброто.
    Само не разбирам защо така лъжат с тая скорост от 5 гигабита, като реално е 10 пъти по-малка ?!!??
    То е ясно защо - търговски трик, "едни гърди" пред конкуренцията и т.н. Аз за себе си мисля, че близки до такива скорости са възможни при трансфер между нови сървременни дискове с еднаква спесификация и USB портове 3.0

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    1
    #42

    Re:Мнение за външен хард диск

    Здравейте ,искам да си взема външен хард диск ,но много не разбирам от тези работи нито от марки ,неми трябва нещо скъпо ,гледах едини модели APACER AS203,и Transcend ,имали някои някаква информация дали стават ,или някакво друго предложение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #43

    Re:Мнение за външен хард диск

    онзи ден пратих на едно приятелче 1TB Buffalo LS-CH1.0TL ima си всичко и торент клиент, и NAS /мержови е/ отдалечен достъп, собствен браузър и т.н. предполагам, че и в България ги продават цената ориентировъчно е 100$ /140лв/ т.е до към 200 кинта си е оферта, оттам нагоре - чисто обирджийство
    забравих да кажа - охлаждането е с вентилатор

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #44

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от sonq
    Здравейте ,искам да си взема външен хард диск ,но много не разбирам от тези работи нито от марки ,неми трябва нещо скъпо ,гледах едини модели APACER AS203,и Transcend ,имали някои някаква информация дали стават ,или някакво друго предложение.
    Ако все още не си купил, кажи с колко $ разполагаш и с какъв капацитет да бъде диска?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #45

    Re:Мнение за външен хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ако все още не си купил, кажи с колко $ разполагаш и с какъв капацитет да бъде диска?
    Той човека сигурно отдавна си е купил,но същия въпрос стои и пред мен,така че ако можеш да предложиш нещо 1TB на добра цена ще се радвам да го видя!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продам АМ3 дъно, 2х5830, 6950, хард, памет, захранване
    От DeepBlue във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 30-01-12, 19:34
  2. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 01:01
  3. Хакнаха Министерството на земеделието
    От wiseacre във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 02-09-07, 18:26
  4. Търся една песен на Франк Синатра
    От Cko във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-07, 11:18
  5. Разделяне на външен хард диск на дялове?
    От shveb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-06, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе