Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 539

Оптимална актуална компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #361

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    BIOS обновен ли е до последна версия? С каква ОС се ползва системата? Всичко инсталирано ли е както трябва от официалния сайт? В event viewer/windows logs/system какви грешки има? Възможно е и RAM паметта да прави проблеми. Виж тук примерно и пробвай някоя от идеите, като се тества със забраняване на някои ядра и махане/местене на плочки памет:
    https://community.amd.com/thread/237108
    За gigabyte дъната принципно не съм чувал много хубави работи, но кой знае. Може да сте попаднали на някой дефектен компонент, никой не е застрахован.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #362

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Ще къртя компа си , че остаря и приемам мнения за дъно . Процесора ще бъде райзен 7 2700 Х или 3 3600 , още се колебая. Да взимам ли евтино В450 или да се мятам над 300 лв на 470-570 чипсета ? И съвет не само за чипсета , а и за марка моля . Че всички си хвалят боклуците ... Вградено видео не ме интересува и на аудиото не държа много / не слушам музика от компа , освен като прослушвам нови неща/.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #363

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    навсякъде в нета се правят тестове с 450, като никой не е казал, че не си струват

    ако нямаш какво да си правиш парите, твоя воля

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #364

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Всеки момент уж се чака B550. По-добре да се изчака 1 месец. 570 само ако ще се слага PCIe 4.0 SSD. Има много високо TDP--->15W. Почти сигурно е ,че ще е окомплектован с вентилатор.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #365

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    За райзен 7 2700 Х или Ryzen 5 3600 B450 е напълно достатъчно, дори и за overclock. Само гледай да не е много постно дъното откъм vrm охладители. Дори и по-стария чипсет да вземеш, пак няма да имаш проблеми. Добре ще е да си помислиш дали ще ти трябват повече ядра или по-висока single core производителност, каквато е на 3 поколение. Новите 4 поколение ryzen може и да са на нов сокет, така че да не може да се ъпгрейдва дори с 5 серия чипсет, но ако не ти трябва супер производителност, може спокойно да си караш и с 1 поколение 4/8 или 6/12 процесор, с малко overclock са перфектни.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #366

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    навсякъде в нета се правят тестове с 450, като никой не е казал, че не си струват

    ако нямаш какво да си правиш парите, твоя воля
    Няма нужда да ми броиш парите, друго питах.
    Не отива на добър процесор да слагам посредствено дъно. Имам нужда от повече вентилатори , макар че ще има водно охлаждане. Само на кутията ми има 5 вентилатора, евтините дъна са с по 3 - 4 макс. Разни преходници няма да слагам.
    4/8 ми е сегашния процесор ...
    Не копая койни, за игри ми е компа и 4к видео, затова не мога да избера процесора. На другия комп е Райзен 7/ 2700 х с дъно Асрок Тайчи х570, мисля тоя да го направя 5/3600 с дъно MSI х570 , но още мисля .....
    Този пост е редактиран от Slusatel; 24-12-19 в 19:25.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #367

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    С Ryzen 3700 ще имаш по-добра производителност в игрите, съответно комбинирано с подходяща видеокарта и бърза памет (3000+ MHz). Още по-добре ще е, ако направиш overclock до 4.2+ GHz, зависи колко ще ти позволи процесора и охлаждането.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #368

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Паметта е 3200, но Райзен 3700 ми идва неразумно по-скъп.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #369

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Дъното ми MSI Gaming plus 450 се справя чудесно с Ryzen 3600 и с пуснат PBO. Нямаше наличност на Тomahauk max лятото и за това взех него. По принцип и аз винаги съм ползвал "флагмански" модел чипсет и дъно, но отдавна съм се отказал от модели с активно охлаждане с малка перка. Има добри дъна с 450 или 470, с много добре реализирана захранваща схема за процесора и охлаждане на vrm. И не е чипсетът този, който определя колко конектора за перки ще има дъното.
    Паметта съм я пускал и на 3600 с разхлабени тайминги и на 3200 с доста намалени. Смятам с Рам калкулатора. Имаше няколко ревюта, за съотношението в производителността спрямо по-висока честота или по-добри тайминги.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #370

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Повечето от дъната 450 не тръгват с монтажа на Райзена , а искат флашване на биос и т.н. / някои искат да се закачи стар процесор , за да флашнат биоса/. На 570 биоса идва готов за работа с райзен. Слотовете за вентилатори са на дъното и евтинките дъна не са много богати на конектори. В общи линии къртя компа си през 3-4 години и дали ще подаря на някого дъно за 300 лв или 400 - все ми е тая.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #371

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Ако не е някое залежало дъно, идва с последния наличен BIOS. Преди около месец си взех Asrock b450 gaming k4 и беше с последния наличен BIOS, въпреки че го ползвам с първо поколение Ryzen и няма никакви проблеми. Друг вариант е да се говори с търговеца да обнови BIOS, ако е стар.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #372

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Това с биосите беше юли месец при излизането на процесорите и старите партиди дъна. Сега даже има ъпдейтнати модели с увеличен размер на биоса. Но няма нищо лошо да се вземе дъно с 570. Просто малката перка рано или късно ще се разтрака.
    И наличието на 570, сам по себе си не гарантира, че дъното е топ модел. Трябва да се избира по конкретен модел. Просто топ модел на 570 е неоправдано (лично за мен) скъп, спрямо това, което получаваш в сравнение с топ модел на 450 или 470.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #373

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    X570 е направен от AMD, докато другите са направени от дъщерната на ASUS - ASMedia. ASMedia е получила задача от AMD да направи B550 и A520 и те са готови.Готови са дънните платки с тези 2 чипсета. Просто ще бъдат представени с фанфари примерно на CES2020 в Лас Вегас.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #374

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Търговеца нищо няма да ми обнови , той е търговец , а не ай-ти спец. Серията к4 някак си не е много тачена. Доста проблеми има с нея.
    Малката перка е вентилатор. Струва от 9 до 15 лв , освен ако не е нещо специално и не може да се демонтира. Досега не съм чул някой да я е сменил. Не съм чувал и за несменяем вентилатор. Всички се разтракват по някое време, но все пак с изключение на служебните боклуци , шанса да стигна до смяна на вентилатор лично за мен клони към нула.
    В Лас Вегас ще са дъната за 3-та серия Райзен. Ние още 2-ра търсим ...
    В крайна сметка ще е на късмет май ...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #375

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Не искам да правя рекламa, но Варио юли месец по данни на клиенти в друг хардуерен форум са обновявали биоси на закупувани в момента стари бройки дъна от тях ако отбележиш, че става въпрос за монтиране на Райзен 3. Между другото една от причините да избера тогава моя модел дъно, беше че може да се обнови биоса от флашка без монтиран процесор на дъното. Но това са "болежки" на началното излизане на пазара. В момента не е актуална тема.
    Повечето дъна с охладител на чипсета използват специфични решения и не става само да смениш една 40мм шумна перка. Някои сме минали още преди години през такива перипетии с дънни платки с активно охлаждане. Но все пак това е само един аспект, който няма наистина голямо значение. Добрата дънна платка е отлична основа за всяка система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 18:26
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 14:17
  3. компютърна конфигурация с монитор
    От chamelioncho във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-13, 19:07
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 01:15
  5. Продавам компютърна конфигурация HP
    От Boskorp във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 28-10-11, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе