Страница 4 от 36 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 539
Like Tree53Одобрявам

Оптимална актуална компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #46

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    ми и тройка е по добро решение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #47

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    gnf, да направим анализ на това което си избрал. За твоите нужди въобще не ти трябва външна видеокарта. Photoshop има смешни хардуерни изисквания. Вградената видеокарта ще ти свърши работа. И все пак ако се чудиш защо G4500 защо е с 60 лв. по-скъпа от G4400, пък е със само 0.2 GHz по-висока честота ,то е защото има 2 пъти по-мощен видеочип. Поради тази причина не ти трябва и 520 W захранване.По-добре избери двуканална памет(например 2X8GB). Ако бях на твое място бих пропуснал DVD и твърд диск.Във близка перспектива бих потърсил външен твърд диск. Дънната платка ,която си избрал не видях да има M.2, а Intel 530 ако не се лъжа е с M.2. И все пак ,ако решиш да си купиш външна видеокарта, изчакай новите карти на Nvidia и AMD, които ще бъдат по 14-16 nm процес, за разлика от сегашните 28 nm процес.Това означава че при еднаква производителност ще имат 3-4 пъти по-малка консумация.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #48

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    @emil.vasilev, какво предлагаш до тази сума на конфигурацията, която съм нахвърлил?
    ДВД е задължително да има Захранването да е със 105*С японски кондензатори, модулирано, тихо и повече защити.

    @estqwerty, изтрих 10-ина писма. Пробвай сега ако искаш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #49

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Получава се нещо подобно:

    Дънни платки за INTEL
    ASROCK H170M Pro4, H170, DDR4 2133, VGA, DVI, HDMI, DP, M.2 Socket, LGA1151
    1 193,14
    Процесори INTEL INTEL PENTIUM DUAL CORE G4500, 3.50GHz, 3M, BOX, LGA1151, Skylake
    1 173,51
    RAM памети за настолни компютри GEIL 2X8GB DDR4 2133 EVO POTENZA CL15
    1 137,39
    Кутии и Захранвания DEEPCOOL Кутия SMARTER, mATX, Black, USB3.0, w/o PSU
    1 43,43
    Кутии и Захранвания SEASONIC Захранване SSR-350ST Bronze, 350W 1 80,60
    DVD / CD / RW Устройства ASUS DRW-24F1MT, SATA /BULK/ 1 28,19

    Малко над бюджета е:
    С калкулатора на Cooler Master ти трябва 160W захранване,а заедно с желаната от теб видеокарта-->220W.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #50

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    За още 60лв повече, направо да си вземе и3ка, както колегата по-горе предлага. Още 2 треда повече, в комбинация с хипер трейдинг-а при тази разлика, според мен, си заслужават.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #51

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Сега видях предварителни данни за новото поколение видеочипове на Nvidia (по 16nm процес). GeForce GTX 1070 има производителност от 6500 GFlops и има TDP от 150W, а GeForce GTX 1080 има производителност от 9000 GFlops и TDP от 180W. За сравнение гореспоменатата GeForce GTX 750 Ti (по 28nm процес ) е с производителност от 1306 GFlops и TDP от 60W.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #52

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Това захранване не е налично при небесните и липсва HDD. Захранването е възможно да го взема от друго място ако се наложи.
    Кутията ще е тази, която аз бях избрал, защото много ми допада визуално.
    Този процесор Г4400 с вграденото му видео няма ли да е достатъчно за плейване на 4К клипове без насичане от ютюб?
    Дали изобщо има смисъл от по-висок клас процесор и по-скъпо дъно, след като едва ли бих им ползвал възможностите, които предлагат в близко и малко по-далечно бъдеще.
    Този пост е редактиран от gnf; 11-05-16 в 16:52.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #53

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Youtube няма големи претенции към видеочипа. А колкото до дъното ,това има два M.2(едното е за SATA3, а другото е 4XPCIExpess 3.0) и изходи като HDMI,DisplayPort.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #54
    Всичко е много хубаво обаче и без това надвишавам първоначално заделения бюджет.
    Другия вариант е поетапно да купувам компонентите, но тогава ме притеснява сглобяването им в кутията. Не съм с 2 леви ръце, но ако има някои тънкости, които трябва да се спазват ще е добре поне да съм информиран. В тази връзка има ли подробен и подходящ клип в ютюб с тази дейност?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #55

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    gnf, сега видях,че intel 530 съществува не само в M.2 , но и в 2.5". Така,че твоето SSD ,ако е 2.5", дънната платка, която си избрал ще стане. Гледам я ,че има и HDMI. Вградената графика на Intel поддържа 4k на 60Hz.
    Естествено за да гледаш 4K видео ще трябва и монитора ти да го поддържа и да има HDMI вход. 4K видео през VGA и DVI не става. Celeron 39XX имат абсолютно същата графика.
    Колкото до захранването не е хубаво да е толкова голямо. Прекалено голямото захранване води до намаляване на ефикасноста. Намалена ефикасност се изразява в повече отделяна топлина.
    Като си вършил сглобяване на компютър,по-добре не се захващай. Дай ти я свършат тази работа. Ти може да се опиташ да сложиш в последствие HDD и DVD. Това е по-елементарна операция.
    Не вземай единична памет ,а готова двойка двуканална памет.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #56
    emil vasilev, Благодаря за разясненията.
    SSD-то беше на Леново Т500 на мястото на оптичното у-во, така че май няма нужда от m.2 на дъното. Захранването искам да е от реномиран и доказан производител и затова се насочих към SS-520GM2 на Seasonic.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #57

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    За мене най-реномирани производители са FSP Group и Thermaltake. Видях в сайта ,че по-малко от 350 W няма. По принцип най-голямо КПД има при 50% товар. По-малкото КПД водят до повече отделяна топлина и по-малка надеждност.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #58

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    За мене най-реномирани производители са FSP Group и Thermaltake.
    Баце, FPS е Фортрон. Те това го слагат главно на боклуците, за да не си срамят името. Аз на групата FSP, до сега нещо качествено не съм виждал. А тия Thermaltake захранванията и ги правеха HIPER, ама от както се разориха, минаха на правач фортрон....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #59

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Има проектанти със собствени фабрики,проектанти без фабрики и лепенки. Към първите спадат FSP, HEC, Seasonic, Topower и т.н., към вторите спадат Thermaltake, Silverstone, Corsair, Cooler Master, Gigabyte и т.н., към третите са Foxconn,Fractal Design,Chieftec и т.н.
    Захранванията на Thermaltake се произвеждат в заводите на Channel Well, HEC, Solytech, Enhance Electronics, Sirtec и прочие.
    Извън бизнеса със захранвания AMD и Nvidia са също fabless компании,но това не пречи на Intel да плаща по 1.5 млрд $ на година на Nvidia за ползване на патенти. Даже напоследък се чува ,че Intel търси и AMD за подобна сделка.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #60

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Между тези 2 дъна Asus H110M-Plus DDR4 и Asrock B150M-HDV кое да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 36 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 17:26
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 13:17
  3. компютърна конфигурация с монитор
    От chamelioncho във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-13, 18:07
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 00:15
  5. Продавам компютърна конфигурация HP
    От Boskorp във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 28-10-11, 13:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе