Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 100
Like Tree15Одобрявам

Избор на рутер.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #76

    Отговор: Избор на рутер.

    Абе вие тия пари за нищо ги нямате. Какъв е тоя зор за домашен рутер за 300-400лв? Примерно коя ценна функционалност толкова ви трябва, че да вземете рутер за 400лв? И мислите, че като дадете толкова пари всичко ще е мед и масло ли?
    Единствено ще си купите успокоението, че проблемите ви не са заради това, че сте се стиснали за някой лев повече.

    А темата е "тема-феникс" - мине не мине някой месец, и хоп - нова тема: "Какъв рутер да си взема?". И почват всякакви съвети - "Аз съм с такъв, много е добър", "Аз имах такъв - ужасен е" ... Абсолютни лакардии, по няколко причини:
    1. Всеки рутер се ползва по различен начин:
    1.1. Потреблението е различно при всеки човек/семейство
    1.2. Съседските рутери/печки/телефони са различни и внасят смущения по различен начин, а доста често рутерът на съседа е по-близо до тебе от твоя.
    Така че индивидуално мнение не ти върши работа, дори и компетентно, ако се основава на опита с 2-3 рутера, а десет мнения едва ли ще се съберат. Да не говорим за що-годе компетентни.
    2. Партидите рутери са различни, дори и да са еднакъв модел. Партидите захранвания също са различни, а захранването понякога е по-важно от самия рутер. Версиите на модела/софтуера са различни.
    Пример: ползвах с години дадена марка рутери, и в момента много популярни (няма да ги споменавам), докато не започнах да попадам на кашони с проблемни. Кашони, не бройки. И то всички бройки в даден кашон са с проблеми. Един кашон проблемни, следващият не, после пак проблемни... И спрях да взимам от тая марка. Но не казвам, че са боклуци, или че други не са - просто таква е реалността. Може и повече никога да не са имали проблеми (поне същите).

    Като начало, човек трябва да си изясни (или поне да опита да си изясни) от какво има нужда, след това след това от технологията, с която да го постигне, и накрая от конкретната техника,която да го постигне.

    Да разгледаме конкретния случай.
    Изброени са 13 устройства. Обаче - колко от тях се ползват едновременно? Някой едновременно гледа телевизия, гледа клипове в тубата, работи (прехвърля файлове/принтира) на лаптопа, играе на таблета и чати на телефона ли? И така няколко човека? Само на мен ли не ми се вярва?
    От друга страна - телевизия безжично. Несериозно е. Не, че е невъзможно, но е несериозно, и в един момент стигаме до изнасилване на техниката. А когато нещо се търси, ще се намери и кой да го произведе. Въобще не гледайте тия (четирицифрени) числа по рекламите на рутерите - нищо на практика не е така, както изглежда.
    Принтер - също безжичен. От какъв зор? Разнасяте го по стаите ли? Заедно с IPTV приемниците и телевизорите?
    След като има толкова техника - вероятно и апартаментът е голям. Тогава какво правим със сигнала в далечните стаи? Слагаме външни антени за ползване на окрито ли?
    Да, най-лесно е да се метне един безжичен рутер и всичко да се връзва безжично към него, но след като човек има толкова техника - да си преправи апартамента, не да изнасилва техниката.

    В крайна сметка, мога да кажа следното:
    1. Не препоръчвам марки рутери. Безсмислено е.
    2. Изяснете си технологията (wi-fi, gsm, мед, оптика), която ще е най-удачна, след това техниката.
    3. Пуснете си кабел за всичко, за което може. Може и оптичен - не е толкова скъпо, размерът е 2-3мм, и едва ли има вече квартален доставчик без необходимата апаратура, така че има и кой да го направи.
    4. Не е задължително точката за безжичен достъп да е една. Може да са няколко, в различните стаи - при голям апартамент и наличие на кабели. Или в една стая, при наличие на много техника в нея, и настроени на незастъпващи се честоти. В такъв случай цялата мрежа може да има достъп до Интернет и през читав рутер без антени.

    P.S. При т.4 мога да наруша принципа си от т.1 и да препоръчам рутер Микротик. Или нещо подобно.
    Pat и Tommorow харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #77

    Отговор: Избор на рутер.

    И аз съм за Микротик,стига да можеш да си го настроиш.

    Изпратено от моят Nexus 6P с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #78

    Отговор: Избор на рутер.

    За неразбралите ще напиша още веднъж. Ползвам рутер Xiaomi 3G за 72 лева заедно с доставката. Включените устройства са над 30, като сред тях има и няколко телевизора, приставки за телевизия и месечно прави над 1.2 терабайта трафик. В момента е на близо 70 дни работа без рестартиране.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #79

    Отговор: Избор на рутер.

    Xiaomi 3G router с Padavan firmware също е много добър вариант,но според мен един Микротик е по добър вариант стига да си на "ТИ" с настройката им.Имам и двата рутера,Микротика е пуснат и настроен от преди 18-19 месеца и се рестартира само ако спре тока.Изобщо настройваш и забравяш,няма забивания,няма рязане на скорост по wifi.

    Изпратено от моят Nexus 6P с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #80

    Отговор: Избор на рутер.

    Аз също имам и рутер с MikroTik от няколко години, като нямам спомен някога да е спирал или забивал. Ползвам го обаче като точка за достъп.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #81

    Отговор: Избор на рутер.

    Аз съм се спрял на този - https://www.amazon.com/AmpliFi-Ubiqu...reative=165953 . Някой ползва ли такъв?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #82

    Отговор: Избор на рутер.

    550 долара? Май нещо си се притеснил с тази система. Ама ако имаш бол пари, купи си я.
    Цитат Първоначално публикувано от a.iliev Виж публикацията
    Аз съм се спрял на този - https://www.amazon.com/AmpliFi-Ubiqu...reative=165953 . Някой ползва ли такъв?
    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #83

    Отговор: Избор на рутер.

    Само рутера ме интересува, без другите глупости... Околко 270 лв е тук.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #84

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    И следващият въпрос е : От колко надеждна и качествена работа се нуждаеш в къщи?
    Защото ако искаш да си купиш винтоверт който ще ползваш 3-4 пъти в годината за да завиеш няколко винта едва ли най-подходящия избор е някой професионален за около 1000 лева.
    От много надеждна работа се нуждая,понеже много често работя от вкъщи и интернета ако не ми е ОК...или рутера да ми забива всеки ден,то няма как да си върша работата....и да,всички инструменти които имам,а те не са малко,са професионални,абаче,като си завивам 5-те винчета годишно,ми е страшен кеф....а той цена няма

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #85

    Отговор: Избор на рутер.

    Ако си вкъщи и рутерът забива, дори всеки ден, това няма да попречи особено на работата. Да, доста е досадно, ама не е фатално. Проблем би било, ако забие, а си далече. Ако е въпрос на кеф - няма смисъл да го коментираме, там критериите са други и много по-индивидуални. Честно казано, хрумна ми и тая мисъл - че рутерът се взима "за престиж", а не защото е нужен, но тогава питащият би било добре го спомене това в темата, за да не се отплесваме в техническа и/или финансова насока

  13. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #86

    Отговор: Избор на рутер.

    Епа за престиж го взимим разбира се.
    Яко ми е кеф като ми дойдат на гости и видат нещо там с яките антени и да ме питат кво е.

    Иначе верно нема нужда да се отплесвате дали човек да дава еди колко си пари за нещо си. Имам възможност и не ми е проблем и от 1000 лева да си купя но аз пък вече не виждам смисъл. Така, че не се тръшкайте кви пари съм приготвил да дам за такова устройство. Написал съм критериите за какво ще го ползвам и търсех мнение за марка и модел който е с най-малко проблеми.
    Не е сложен нито въпроса нито ако некой има желание простичко да отговори. Ама пустите му комплекси, че ви изпия мозъците.


    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk
    stenly одобрява това.

  14.  
     
  15. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #87

    Отговор: Избор на рутер.

    Нямам предвид само за пред гости, някои неща се взимат за гъделичкане на собственото его без публичност.
    Щом само това си разбрал от темата - ОК. Надявам се поне да има други, които да осмислят и техническата част.

  16. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #88

    Отговор: Избор на рутер.

    Latzi, смятам, че твоето мнение е комплексарско... Пресижа къде е? Да купувам нещо, което ще се хареса на "гостите".. Аз също харесвам да купувам скъпи неща, но не заради познатите ми. А пък и не знам какви хора посещават дома ти и не знаят как изглежда рутер. Както и да е..

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #89

    Отговор: Избор на рутер.

    Нещо май не схващате иронията му Ако ще се хвали с рутер (и защо въобще трябва да се хвали) отървана работата. Моя рутер също не е от евтините, но пък аз си търсих нещо специфично. Много ме дразнеше суича на Мтел/А1. Евтините рутери не предлагат елегантно разделяне на vlan-и през WAN порта и разпределянето им към точно определен LAN интерфейс както и достатъчно силно излъчване. Знам, че сега ще кажете, че има DD-WRT и подобни глупости които ще ми решат проблемите, но аз си искам нещо работещо "Out of the box" без да ми се налага да си губя времето с излишни префлашвания и кастъмизации. Цял ден пред конзола на работа ми стига.

    Асус много ме радват, почти всеки месец си ъпдейтват фирмуера на рутера и често добавят и нови неща. Като за рутер който продават от няколко години, доста добре се справят.
    Този пост е редактиран от stenly; 28-07-18 в 22:26.
    ivodivo и latzi харесват това.

  18. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #90

    Отговор: Избор на рутер.

    Просто требваше в кавички да го изтипосам изречението ама нема значение. Въобще не ми дреме за мнението на околните за мен. Не съм такъв. Просто сега съм наумил и мога да си позволя скъп рутер а тук почват да ми бистрат политика че нема смисъл да се харчат пари. Аз съм си ги изработил аз ще си преценя как да ги харча. Нали така.
    Благодаря на всички за техническите отговори. За икономическите просто мога да кажа, че са безплодни.

    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk
    a.iliev и iveto харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  2. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 19:34
  3. избор на рутер
    От getzov във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-11, 10:48
  4. избор на рутер
    От vast във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-07, 08:27
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе