Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 100
Like Tree15Одобрявам

Избор на рутер.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #61

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Може, ТУК друго пише но сигурно някой се е изгубил в превода.
    Колегата е препоръчал модел 3G, докато в ревюто, което си дал, е "обикновената" 3-ка. Такава имам и аз, портовете със сигурност не са гигабитови, ЮСБ е версия 2.0 и струва 30-ина долара.

    3G модела, освен че е с гигабитови портове, е с по-нова версия на ЮСБ - 3, и струва около 45 долара. Има също и 256 РАМ-памет, а първият е със 128.

    Освен наличието на 5-гигахерцова мрежа, не виждам основателна причина да се замени 1043. Просто трябва да се намери причината за забиването, ако е необходимо - да се настрои от 0, от специалист, който знае всяка една настройка какво точно означава.

    Имах 1043, писал съм на предната страница в темата за него, а както казах - имам и Mi Router 3. Смело и отговорно заявявам, че 1043 е по-стабилен по отношение на стабилност на връзката с устройствата и никога не съм забелязал прекъсване с което и да е устройство, докато с МиР-3 доста често се случва. Особено неприятно за мен е това, че се случва и с безжичния ми принтер, който губи връзка с рутера и се "закачва" отново едва когато се събуди ръчно от режим на изчакване (стенд-бай). С 1043 никога не е губил връзка, освен ако не спре токът.

    Доколкото виждам, има разлика и в процесорите между МиР 3 и 3Г, затова се надявам гореописания проблем с прекъсването да не се среща в новата версия.

    Проблемът с наличието на само 2 кабелни порта съм го решил с малък 8-портов суич, който захранвам директно от рутера - неговото ЮСБ.

    Като недостатък мога да посоча това, че ако споделя диск през ЮСБ на рутера, мога да го виждам само със собственото приложение на МИ за тази цел. Няма САМБА-сървър в англоезичната версия на фърмуера. Т.е. на всеки компютър, на който искам да "виждам" споделения диск, трябва да инсталирам допълнително софтуер от МИ. В някаква китайска знам, че има, но не съм я пробвал. Брат ми обаче е с нея и казва, че работи. Там пък всичко е на китайски, и така... Поне през телефона е ОК, защото се вижда в приложението за настройка на рутера, което така или иначе имам. Друг телефон, обаче, няма как да го види.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #62

    Отговор: Избор на рутер.

    Слагаш Padavan и си имаш и Samba, и много други неща.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #63

    Отговор: Избор на рутер.

    Здравейте,
    Търся мнение и препоръки за нов рутер. В момента съм се спрял на Netgear R7000P-100PES AC2300 Nighthawk но в по-горно мнение прочетох негативно мнение за марката Netgear.
    Та възнамерявам да си взема двубандов рутер с Mu-MIMO технология.
    Доста техника вече е навързана към интернета и ми се иска рутера да е добър.
    Благодаря

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #64

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от latzi Виж публикацията
    Здравейте,
    Търся мнение и препоръки за нов рутер. В момента съм се спрял на Netgear R7000P-100PES AC2300 Nighthawk но в по-горно мнение прочетох негативно мнение за марката Netgear.
    Та възнамерявам да си взема двубандов рутер с Mu-MIMO технология.
    Доста техника вече е навързана към интернета и ми се иска рутера да е добър.
    Благодаря
    Вземи си Linksys,и няма да сбъркаш...нещо такова например:https://laptop.bg/routers-linksys-li...ess_n-EA8300EU

  6. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #65

    Отговор: Избор на рутер.

    Ползвал ли си го?
    Или си чувал добри отзиви за него?

    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #66

    Отговор: Избор на рутер.

    Ползвал съм няколко рутера на Linksys през годините,сменял съм ги само и единствено с по-нови модели,не поради друга причина,за мен лично са може би най-добрите,не съм имал никакви проблеми с тях.В момента съм с подобен на този от линка ,който ти изпратих,и не мисля да го сменям следващите няколко години...
    latzi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #67

    Отговор: Избор на рутер.

    Ок благодаря ти.
    Питам за тех че имах преди години проблем с един от тази марка.

    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #68

    Отговор: Избор на рутер.

    Linksys е собственост на тайванската компания Foxconn , която пък от своя страна произвежда голяма част от рутерите на Netgear. Така че,може пропуснете спора коя марка е по-добра.

  11. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #69

    Отговор: Избор на рутер.

    Аз лично не спора.
    Не съм купувал доста отдавна рутер и сега затова разпитвам за препоръки. Линксис от преди 10 години ми сосипа нервите и затова съм с негативно мнение за тех. Но може пък вече да са си подобрили нещата.

    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #70

    Отговор: Избор на рутер.

    Както писах и преди, препоръчвам ти Xiaomi Router 3G. Можеш да го ползваш и с оригиналния софтуер, който обаче е на китайски език. Или пък да го префлашнеш с Padavan. Като хардуер е идентичен с рутери, които струват поне още два пъти над цената му.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #71

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Linksys е собственост на тайванската компания Foxconn , която пък от своя страна произвежда голяма част от рутерите на Netgear. Така че,може пропуснете спора коя марка е по-добра.
    Не спориме изобщо коя марка е по-добра,просто споделяме мнения и лични наблюдения...няма значение кой е собственик на марката и къде се произвеждат...
    Ама,все пак....надписа"Cisco",някак си ми сгрява сърцето повече

    - - - - - - - - - -

    Рутера е сигурно най-подценяваната"домашна" джаджа....все още не разбирам как има хора които не правят никаква разлика между рутер за 35 лв. и такъв за 350лв.
    Вярно е че и двата варианта ще свършат работа....въпроса е колко надеждна и качествена ще бъде тя

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #72

    Отговор: Избор на рутер.

    И следващият въпрос е : От колко надеждна и качествена работа се нуждаеш в къщи?
    Защото ако искаш да си купиш винтоверт който ще ползваш 3-4 пъти в годината за да завиеш няколко винта едва ли най-подходящия избор е някой професионален за около 1000 лева.

  16. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #73

    Отговор: Избор на рутер.

    Е да ама рутера се ползва ежедневно.Но нема значение. Всеки си определя какви пари ще влага.

    През бъдещия рутер ще има два телевизора с интернет телевизия, които работят по цял ден. Хвох на който също в тубата е постоянно. Два лаптопа които се ползват ежедневно както и три таблета. А па четирите телефона не се гасят. Принтера и той ми е през безжична връзка.

    Та така си мисля, че поне аз трябва да вложа пари за мимо технология и 5 GHz за да ми е мирна главата. И че рутер за 50-60 лева няма да ми свърши работа. Сегашния е на Д линк и се задъхва с работата на по горе изброените уреди.



    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #74

    Отговор: Избор на рутер.

    А замислил ли си се какво облъчване получавате от всичките тези устройства?
    И тези около вас?

  18. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #75

    Отговор: Избор на рутер.

    И без това от околните го получаваме това облъчване поне и нервите да не тровим.
    Иначе нали па знаеш къде нема облъчвате?!

    Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  2. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 19:34
  3. избор на рутер
    От getzov във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-11, 10:48
  4. избор на рутер
    От vast във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-07, 08:27
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе