Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 100 от общо 100
Like Tree15Одобрявам

Избор на рутер.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #91

    Отговор: Избор на рутер.

    Как ще си харчиш парите не ме бърка. Даже е много хубаво, че можеш да си позволиш скъп рутер, защото тогава можем да се абстрахираме и да не се съобразяваме с финансовата страна на проблема. Опитвам се да кажа, че в повечето случаи няма смисъл от скъп рутер, по чисто технически причини. А темата беше тръгнала в посока обсъждане на рутери за 300-400лв, сякаш само това е решението.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #92

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    ......P.S. При т.4 мога да наруша принципа си от т.1 и да препоръчам рутер Микротик. Или нещо подобно.
    Привет!

    Да помоля за препоръка на конкретни модели!?

    Благодаря!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #93

    Отговор: Избор на рутер.

    Микротик е латвийска компания, която е търговец, а не производител. Даже си мисля, че продава изделия със своята марка само в някои страни от Източна Европа.Маршрутизаторите са от ODM от небезизвестната Шенченска индустриална зона.По принцип рутерите са едноплаткови компютри и те са направили операционна система (окастрена версия на Linux),Шенченците използват операционната система на Микротик и в рутери с други марки.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #94

    Отговор: Избор на рутер.

    @prince
    Конкретния модел зависи от нуждите - почваш от най ниското ниво, и ако липсва нещо - даваш натам.
    Примерно дали искаш гигабит, дали искаш безжична връзка, брой портове, мощност на процесора, дали им хардуерно криптиране и т.н.

    @emil vasilev
    По тази логика май никой няма да остане като производител Да, те сглобиха линукс дистрибуция, написаха някои драйвери и друг софтуер, след това започнаха да продават и готови изделия с инсталиран техния софтуер. Нямам представа кой им проектира хардуера, кой им го прави едва ли е голяма загадка, а и едва ли е толкова важно, но го продават като собствена марка (routerboard) . Ама чак пък да са търговец само .... Софтуерните фирми също произвеждат нещо, макар и това нещо да не са нито платки, нито трактори. Самият софтуер може да се инсталира на всичко съвместимо - различни видове рутери, с различни процесори, включително на PC/виртуална машина. Не съм чул да не продават някъде, така че това за Източна Европа не го вярвам, може да са по-силни на този пазар и затова да си с такова впечатление. А и вероятно са по-популярни в по-бедните страни
    Joro711 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #95

    Отговор: Избор на рутер.

    Моя служебен TL-WR1043ND V2 нещо почва много да ме нерви и явно му идва в повече натоварването + околното "замърсяване" и се оглеждам за нов , а повечето мнения са Микротик или да си оставам с тоя ... Та и аз да питам за модел на Микротик - стабилна работа и добър обхват при доста конекции главно по Wi-Fi ... бюджет - около 200лв ...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #96

    Отговор: Избор на рутер.

    https://www.senetic.bg/product/UAP-AC-LR

    Светльо, за 200 лв. това можеш да направиш за себе си. Остави 1043 да рутира и добави това АП. ТП-ЛИНК-а няма логика да се огъва на рутиране. При мен в офиса бая се чудих какво да сложа, за АП реших да е UAP-AC-PRO
    А за рутер ... реших да оставя стария, докато избера. Рутера е един 5 годишен TP-Link TL-WR841N с опен-врт и стана вече година, носи 30-ина клиента. Отложи се бая смяната, докато не издъхне, няма да го пипам - работи.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #97

    Отговор: Избор на рутер.

    С микротици като домашни точки за безжичен достъп нямам опит, така че не мога да дам препоръка. Тествах ги когато пуснаха домашните рутери, и работеха ужасно (макс 300Кб/с), но казват, че после са ги оправили. С Ubiquiti също нямам опит, но поне от това, което съм срещал като информация по форумите, са по-добри от Микротик. Имам предвид безжичните връзки. Така че такова решение (на tolostoi) вероятно е удачно.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #98

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Микротик е латвийска компания, която е търговец, а не производител. Даже си мисля, че продава изделия със своята марка само в някои страни от Източна Европа.Маршрутизаторите са от ODM от небезизвестната Шенченска индустриална зона.По принцип рутерите са едноплаткови компютри и те са направили операционна система (окастрена версия на Linux),Шенченците използват операционната система на Микротик и в рутери с други марки.
    Дай да ги видим тези други рутери, защото се занимавам с Микротик от 10 години, пък още не съм виждал друг рутер с Микротик.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #99

    Отговор: Избор на рутер.

    Както писах, рутера е компютър. Routeros ;може да го инсталираш и на PC.
    Ето един пример ---->J1900 4 LAN Ports Soft Router Network/Firewall Server
    Купуваш много бройки ,инсталираш някоя от посочените OS Лепиш по една гаражна лепенка с озадачаващо име и продаваш на крайни клиенти. Микротик продава лицензи и всичко е законно.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #100

    Отговор: Избор на рутер.

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Принтер - също безжичен. От какъв зор? Разнасяте го по стаите ли?
    Извинете за намесата, малко извън темата се получава мнението ми.

    Колега, много повърхностно гледаш на този безжичен принтер. Разбира се, че никой не го разнася по стаите. Но понякога се налага във вече обзаведен апартамент да сложиш принтер и пускането на кабел е невъзможно или ако е възможно, то ще загрози обстановката. Аз например обичам всичко да ми е подредено. Принтерът не генерира трафик, нужно му е съвсем малко за да печати и от тази гледна точка - много по-добре е да е безжичен. Хем спестяваш кабел, хем можеш да го поставиш където ти хрумне или където изисква обстановката и винаги да имаш връзка. А като е мрежов - можеш да печаташ от всяко устройство, това вземаш ли предвид? При принтер, свързан с кабел към компютъра - все ще трябва да работи самият компютър, за да печатиш от друго устройство.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Избор на Рутер
    От inkost във форум Технологии
    Отговори: 5
    Последно: 24-10-13, 12:19
  2. Избор на рутер
    От ronnie72 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 25-12-11, 19:34
  3. избор на рутер
    От getzov във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-11, 10:48
  4. избор на рутер
    От vast във форум Технологии
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-07, 08:27
  5. Избор на рутер
    От blue_ във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-04, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе