Страница 12 от 37 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 548
Like Tree57Одобрявам

Покупка на SSD + HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #166

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Напълно сериозно ти го казвам! Процесор с орязани инструкции, малко кеш и на не много висока честота. Както казах, няма HT и е с 2 ядра, които са без допълнително нишки. Тествах с моя Xeon, като му забраних 2 от 4 ядра и му забраних HT. Така стана подобен на твоя, въпреки че кеш паметта ми е почти 3 пъти повече и процесора не е орязан от към инструкции като твоя. При отваряне на каква да е страница, процесора се товари на 80+%, докато зареди всичко. Също и видеокартата ти е много слаба, а и не поддържа добро хардуерно ускорение, с което да подпомага браузването, а и ако имаш антивирусна и не ползваш добавка за премахване на рекламите по сайтовете, положението става още по-трагично (аз съм спрял антивирусна и windows defender пермаментно и ползвам WaterFox (FireFox еквивалент с uBlock origin). Въпреки това пак при самото отваряне/зареждане на страници процесора пак се товари, а и имам GTX 970, която подпомага доста работата на процесора. Казах ти как да провериш, отвори си task manager и гледай натоварване на процесор при браузване и ще разбереш за какво ти говоря. Не очаквай само SSD да подобри нещата. По-добре си вземи някой I3 4 поколение втора употреба - намират се за по 100-150 лева или I5 - около 200 лева, тогава мисли за SSD.
    Всъщност за натовареноста на процесора при браузване ще излезеш прав, въпреки това аз немога да се оплача от браузването на системата! Другия важен момент при мен е че аз не се застоявам чак толкова много на компютъра, а ровичкането в интернет се свежда до търсене на филмчета в торентите, четене на спортни сайтове и чат пат фейсбук. Това което се промени при мен е че миналата седмица получих подарък от един приятел, той си закупи нова видео карта 1050 и аз "намазах" старата Palit GT740 OC 2GB GDDR5. Гледайки спесификацията на видео-картата същата подържа 4К резолюция, свалих си едно филмче с Ultra HD но доста насича като натовареноста на процесора е на 100 %. Кой процесор от Haswell фамилията би се справила с 4К филми?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #167

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    първо виж дали си активирал хардуерното декодиране в плейъра си

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #168

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Всъщност за натовареноста на процесора при браузване ще излезеш прав, въпреки това аз немога да се оплача от браузването на системата! Другия важен момент при мен е че аз не се застоявам чак толкова много на компютъра, а ровичкането в интернет се свежда до търсене на филмчета в торентите, четене на спортни сайтове и чат пат фейсбук. Това което се промени при мен е че миналата седмица получих подарък от един приятел, той си закупи нова видео карта 1050 и аз "намазах" старата Palit GT740 OC 2GB GDDR5. Гледайки спесификацията на видео-картата същата подържа 4К резолюция, свалих си едно филмче с Ultra HD но доста насича като натовареноста на процесора е на 100 %. Кой процесор от Haswell фамилията би се справила с 4К филми?
    Включи си хардуерното декодиране от настройките на плеъра. Видеокартата ти поддържа хардуерно декодиране на 4К на 100%, така че процесора почти няма да се товари, дори и да е много слаб като твоя, след като направиш това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #169

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Как се включва въпросното ускорение на Media Player Classic? Или при прейнсталацията му какви настройки би трябвало да избера?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #170

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Options → Internal Filters, click Video decoder, set “Hardware decoder to use:

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #171

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Включи си хардуерното декодиране от настройките на плеъра. Видеокартата ти поддържа хардуерно декодиране на 4К на 100%, така че процесора почти няма да се товари, дори и да е много слаб като твоя, след като направиш това.
    Няма ефект, дори след включване на хардуерно декодиране натоварването на процесора е 100%! Явно въпреки всичко процесора не може да се заобиколи

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #172

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    процесорът ти е ОК, пробвай друг плейър, например SMPlayer, аз съм с него като основен и нямам никакви забележки към каквото и да било

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #173

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    процесорът ти е ОК, пробвай друг плейър, например SMPlayer, аз съм с него като основен и нямам никакви забележки към каквото и да било
    същата работа е каквото и да избера процесора се натоварва на 100 % и насича

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #174

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Според мен GT740 поддържа HDMI 1.4 . За какви 4k филми става въпрос?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #175

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Аааа аз мислех, че ползваш GTX 1050. GT 740 не поддържа хардуерно 4К, даже не знам дали поддържа както трябва и 1080p декодиране. За 4К ще ти трябва поне GT 1030.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #176

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Аааа аз мислех, че ползваш GTX 1050. GT 740 не поддържа хардуерно 4К, даже не знам дали поддържа както трябва и 1080p декодиране. За 4К ще ти трябва поне GT 1030.
    Абе май съм тръгнал с трици маймуни да ловя :D!!! Действително видеокартата неподържа 4K декодиране.

    - - - - - - - - - -

    От тук на татък вариантите са два... Варияант 1. Смяна на процесора с по-мощен който без проблемно ще декодира 4К видео. Вариант 2. Смяна само на видео картата примерно със 1030 или пък 1050( това при положение че продам сегашната и добавя някой лев отгоре).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #177

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    И да смениш процесора няма да има ефект, защото твоята видеокарта поддържа HDMI 1.4. Трябва ти видеокарта с поддръжка на HDMI 2.0.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #178

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Защо? HDMI кабела който го имам е сертифициран за пренос на 4К а стандарта му също е 1,4

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #179

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Ако тръгнеш да сменяш процесор, за 4К ще ти трябва нещо ново - поне intel 7 серия или по-нов или Ryzen, на който да ползваш вграденото видео, което ознавача да смениш дънна платка и RAM памет. Най-евтино ще ти излезе с AMD - вземаш им бюджетния ATHLON 200GE, който е с вградено видео и ще ти върши работа за нещата, които правиш в момента, 4 GB RAM памет (~60 лв) и някое бюджетно дъно за ~95+ лв.

    4G DDR4 2400 ADATA
    AMD ATHLON 200GE 3.2 VEGA3 AM4
    http://nikem-bg.net/computer-compone...A320M-HDV-AM4/

    Ако останалите ти компоненти - захранване, кутия, дискове са добри, може да си ги оставиш. Ще си имаш производителност на системата много по-добра от сегашната. Ако няма да ползваш някакви тежки програми, RAM паметта би трябвало да ти стигне, особено в комбинация със SSD диск. Това ще ти поддържа 4К@30 Hz максимум, за повече ще ти трябва видеокарта, която е поне GTX 1050, GT 1030 също поддържа до 30 HZ@4K. Реално ако е за филми няма да ти трябва повече, понеже почти няма такива, които да са над 25 кадъра. Съответно и телевизора ти трябва да може да възпроизведе 4К@60Hz.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #180

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Ако тръгнеш да сменяш процесор, за 4К ще ти трябва нещо ново - поне intel 7 серия или по-нов или Ryzen, на който да ползваш вграденото видео, което ознавача да смениш дънна платка и RAM памет. Най-евтино ще ти излезе с AMD - вземаш им бюджетния ATHLON 200GE, който е с вградено видео и ще ти върши работа за нещата, които правиш в момента, 4 GB RAM памет (~60 лв) и някое бюджетно дъно за ~95+ лв.

    4G DDR4 2400 ADATA
    AMD ATHLON 200GE 3.2 VEGA3 AM4
    ASROCK A320M-HDV AM4 - цена.

    Ако останалите ти компоненти - захранване, кутия, дискове са добри, може да си ги оставиш. Ще си имаш производителност на системата много по-добра от сегашната. Ако няма да ползваш някакви тежки програми, RAM паметта би трябвало да ти стигне, особено в комбинация със SSD диск. Това ще ти поддържа 4К@30 Hz максимум, за повече ще ти трябва видеокарта, която е поне GTX 1050, GT 1030 също поддържа до 30 HZ@4K. Реално ако е за филми няма да ти трябва повече, понеже почти няма такива, които да са над 25 кадъра. Съответно и телевизора ти трябва да може да възпроизведе 4К@60Hz.
    Значи остава варианта да си взема по-мощна видео карта, продавам сегашната имам и два хард диска по 500 ГБ със събраната сума и някой лев отгоре, защо да не взема една 1050 и готово!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 37 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при покупка на 42'LCD TV
    От DejaVu във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-15, 02:17
  2. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  4. NOTEBOOK покупка
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-06, 10:49
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе