Страница 2 от 37 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 548
Like Tree57Одобрявам

Покупка на SSD + HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #16

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    То РАМ паметта по принцип и в момента не я пълня варира около 70-80 % но ще поставя още една плочка за да си работи в двуканален режим! Програмите който са ми необходими са KMPlayer, Splash Player, AIMP, Office 2010, uTorrent, Burn Aware и евентуално антивирусна! Компютъра се използва на за филми и музика и ровичкане в интернет. Вече започвам да се чудя дали найстина ми е необходимо това SSD но вече какво ли не съм чел за тия SSD -та и каква "благинка" е че си викам и аз да го пробвам.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #17

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Естествено ,че си заслужава да имаш SSD.

    - - - - - - - - - -

    Малко полезна информация за SSD-та.
    Become a SSD expert in minutes!

    Understanding SSD Endurance

    Understanding SSD endurance: drive writes per day (DWPD), terabytes written (TBW), and the minimum recommended for Storage Spaces Direct

    - - - - - - - - - -

    Ето как се изчислява годишното натоварване на един твърд диск.
    Annualized Workload Rate

    По тази формула:

    Annualized Workload Rate = (Lifetime Writes + Lifetime Reads) * (8760 / Lifetime Power On Hours)

    Например за BarraCuda ---> Annualized Workload Rate =55 TB / year, Lifetime Power On Hours = 2400
    Тук за (Lifetime Writes + Lifetime Reads) месечно се получава около 1.25 TB.

    Например за IronWolf ---> Annualized Workload Rate =180 TB / year, Lifetime Power On Hours = 8760

    Тук за (Lifetime Writes + Lifetime Reads) месечно се получава около 15 TB.
    .
    Вижда се добре ;мащабите на разликата между обикновения настолен и диска за NAS.

    - - - - - - - - - -

    Ето и едни дискове на Seagate , за които никой не знае(с 2 TB на плоча), само ST4000DM004 се продава.

    Gen 17

    ST2000DM008

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    сакън!

    по-добре без HDD и малко повече дисциплина върху обема, отколкото прашасали филми и музика, но без скоростта на SSD-то
    вече не мога да понасям да седна на комп/лаптоп и да му чакам харда да се врътка като стар грамофон...

    преди няколко дни истински съжалявах, че терабайтово SSD би ме изпратило да спя на балкона поне за месец, но това са реалностите на не-ергенския живот
    sad sack одобрява това.

  5. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #19

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    @emil vasilev

    От цялото това смятане и постване на от никому желана информация, забрави да напишеш какви бяха доводите ти срещу премахването на суап файла от ссд-то .

    На мен , а и предполагам на други хора ще им е интересна тази информация.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #20

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Живеем в свободна страна и всеки може да си държи където иска суап файла. От цялата тази ненужна информация ,ако си направиш труда да я осмислиш, ще разбереш ,че за интензивен обмен на данни тенденцията е да се използва SSD, а за архиви HDD. С тая тенденция отдавна са наясно и производителите на твърди дискове Seagate и Western Digital и даже в момента те са едни от най-крупните производители и на SSD. Моята препоръка към автора на темата е сега да купи Samsung 850 EVO 500 MB или Crucial MX300 525 MB, а когато си купи нов компютър след 1-2 години да си вземи 6 или 8 TB Seagate BarraCuda.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    сакън!

    по-добре без HDD и малко повече дисциплина върху обема, отколкото прашасали филми и музика, но без скоростта на SSD-то
    вече не мога да понасям да седна на комп/лаптоп и да му чакам харда да се врътка като стар грамофон...
    преди няколко дни истински съжалявах, че терабайтово SSD би ме изпратило да спя на балкона поне за месец, но това са реалностите на не-ергенския живот
    Мини на m.2 и ще усетиш още веднъж удоволствието от увеличеното бързодействие. Аз в момента в къщи съм с една м2ка дето прави 1.6G на четене и 1G на запис.

    Първото ми SSD скоро направи 5 години. Никога не съм го щадил и все още си работи.

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #22

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Относно тенденцията - да, точно такава е, и даже не е точно въпрос на тенденция, бих казал, че е по-скоро логика.
    Относно суапа - стигне ли се до интензивно ползане на суап - все тая с какъв диск си, все ще е тегаво. Вярно, че в единия случай ще е по-малко тегаво, ама по-добре да се мисли за повече рам, ако се стигне до такава ситуация.
    Трето - дъното е SATA2, така че реално се губи почти половината от възможностите за трансфер на съвременно SSD.
    И четвърто - защо точно червен диск? RAID оптимизации в случая не са нужни, според мен единственото, което се получава срещу 30-тина лв повече е една година гаранция спрямо син диск. Но пък срещу още 30лв може да се вземе черен с 5 години гаранция.
    sad sack одобрява това.

  10. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #23

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Много експертен отговор,няма що!
    Явно настъпах още един умен и красиф

    Ако имам от 4 години Samsung 840 240GB + 3xWD30EFRX, дали си нямам идея,а ?
    Преди самсунга имах OCZ Solid 3 SLD3-25SAT3-120G, който сега ми е на нетбука.
    Отделно, на компютър който ползвам за 3Д филми, имам Kingston SH103S3120G

    Осъзнавам, че мойте ссд-а не са топ пърформъри, но за мен са достатъчни.

    Но да предлагаш на човек с "Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz + P5G41T-M LX3 (LGA775) ",
    който ще използва ПЦ-то за "Програмите който са ми необходими са KMPlayer, Splash Player, AIMP, Office 2010, uTorrent, Burn Aware и евентуално антивирусна! Компютъра се използва на за филми и музика и ровичкане в интернет. "
    и прави бюджетен ъпгрейд "ссд+4ГБ рам",
    това нещо " Samsung 850 EVO 500 MB или Crucial MX300 525 MB"

    си е жива глупост.

  11. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #24

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Относно тенденцията - да, точно такава е, и даже не е точно въпрос на тенденция, бих казал, че е по-скоро логика.
    Относно суапа - стигне ли се до интензивно ползане на суап - все тая с какъв диск си, все ще е тегаво. Вярно, че в единия случай ще е по-малко тегаво, ама по-добре да се мисли за повече рам, ако се стигне до такава ситуация.
    Трето - дъното е SATA2, така че реално се губи почти половината от възможностите за трансфер на съвременно SSD.
    И четвърто - защо точно червен диск? RAID оптимизации в случая не са нужни, според мен единственото, което се получава срещу 30-тина лв повече е една година гаранция спрямо син диск. Но пък срещу още 30лв може да се вземе черен с 5 години гаранция.

    Абе не знам, обаче е доста дразнещо на моменти с тия ссд-та браузването при мене. Едни сайтове се отварят почти мигновено, а на други зацикля по 2-3-4-5 секунди. На случаен принцип е. Примерно в момента сетком се отваря мигновено, а след час зацикля с 2-3 секунди.

    През рутер, без рутер - все тая. Нета е силен. Каква са причините?

    Едната е доставчика. В пикови часове се натоварва и зацикля.
    2-та подобно на горната, но със сървъра.
    Има ли други причини на които трябва да се обърне особено внимание, за да се намали проблема?

    Благодаря.

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #25

    Отговор: Покупка на SSD + HDD


    Обикновено проблемът не е нито твоят компютър/диск, нито сървърът на форума, нито доставчикът ти, а външните препратки в страницата и съответните сървъри. Т.е. нямам представа как може да се оправи

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #26

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Банда, мой познат който си има магазинче за хадрпуер ми предлага WD Green 2 TB за 90 лв проверен и тестван работи отлично. Ако го взема то бюджета за SSD се увеличава и ще ми е възможно да се вземе нещо по качествено. Другия момент е че така или иначе дните на тази конфигурация са преброени и ще изкара най-много годинка вкъщи след което ще бъде "пенсиониран". Така че ии съвсем не е безмислено покупката на нещо по-квалитетно

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #27

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Трето - дъното е SATA2, така че реално се губи почти половината от възможностите за трансфер на съвременно SSD.
    И четвърто - защо точно червен диск? RAID оптимизации в случая не са нужни, според мен единственото, което се получава срещу 30-тина лв повече е една година гаранция спрямо син диск. Но пък срещу още 30лв може да се вземе черен с 5 години гаранция.
    Ключовия момент при SSD спрямо HDD е времето за достъп , а не линейната скорост на трансфер.При SSD времето за достъп е около 10 000 пъти по-малка. Даже при SATA2 съвсем малко ще се промени.
    Например един потребител с т.нар. базови ежедневни задачи няма да намери разлика между
    Samsung 960EVO 500 GB(3200 MB/s при последователно четене и 1800 MB/s при последователен запис) и
    Samsung 850EVO 500 GB(540 MB/s при последователно четене и 520 MB/s при последователен запис).

    Но ще намери голяма разлика между Samsung 850EVO 500 GB(540 MB/s при последователно четене и 520 MB/s при последователен запис) и
    Seagate Barracuda(210 MB/s максимална трансферна скорост).

    Колкото за разликата на червения спрямо синия и черния. Тя е такава каквато е между IronWolf спрямо BarraCuda. Той е проектиран за 10-15 пъти повече четения + записи.
    Ще дам един пример. Имам 2 диска на които правя нощни архиви от няколко сървъра. Тяхното натоварване е около лимита от 55 TB/year. Сигурно щях да бъда по-спокоен ,ако вместо тях имах WD Red или Seagate IronWolf.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    но категорично би избегнал зеления, така че нека спасим на ОР-то драмата с реновирания "грамофон"

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #29

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Много експертен отговор,няма що!
    Явно настъпах още един умен и красиф

    Ако имам от 4 години Samsung 840 240GB + 3xWD30EFRX, дали си нямам идея,а ?
    Преди самсунга имах OCZ Solid 3 SLD3-25SAT3-120G, който сега ми е на нетбука.
    Отделно, на компютър който ползвам за 3Д филми, имам Kingston SH103S3120G

    Осъзнавам, че мойте ссд-а не са топ пърформъри, но за мен са достатъчни.

    Но да предлагаш на човек с "Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz + P5G41T-M LX3 (LGA775) ",
    който ще използва ПЦ-то за "Програмите който са ми необходими са KMPlayer, Splash Player, AIMP, Office 2010, uTorrent, Burn Aware и евентуално антивирусна! Компютъра се използва на за филми и музика и ровичкане в интернет. "
    и прави бюджетен ъпгрейд "ссд+4ГБ рам",
    това нещо " Samsung 850 EVO 500 MB или Crucial MX300 525 MB"

    си е жива глупост.
    Не се занимавай с глупости. Ще бъдеш много щастлив без SSD.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Банда, мой познат който си има магазинче за хадрпуер ми предлага WD Green 2 TB за 90 лв проверен и тестван работи отлично. Ако го взема то бюджета за SSD се увеличава и ще ми е възможно да се вземе нещо по качествено. Другия момент е че така или иначе дните на тази конфигурация са преброени и ще изкара най-много годинка вкъщи след което ще бъде "пенсиониран". Така че ии съвсем не е безмислено покупката на нещо по-квалитетно
    С десет ръце гласувам за Samsung 850EVO или Crucial MX300 и то с колкото се може по-голям капацитет. Другото е буламач.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #30

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Добър вечер колеги, малко темата навлиза в излишни спорове! Нека се конкретизираме върху твърдия диск....
    1. Да бягам ли от зеления и защо?
    2. За описаните от мен задачки с които ще се справя компютъра ежедневно, какъв би бил най-оптималния избор като се ограничим измежду моделите предлагани от Seagate и WD?
    3. За SSD мисля да се спря на Samsung EVO мисля че 250 ГБ ще ми е достатъчен за системен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 37 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при покупка на 42'LCD TV
    От DejaVu във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-15, 02:17
  2. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  4. NOTEBOOK покупка
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-06, 10:49
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе