Страница 3 от 37 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 548
Like Tree57Одобрявам

Покупка на SSD + HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #31

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    От зелените само втора употреба ще намериш. Отдавна не се произвеждат.Кой знае в какво състояние е.По-добре избери между Seagate IronWolf или WD Red. Не знам на старите дънни платки какво ограничение имаше за размера на диска.Мисля,че беше 2 TB, но беше отдавна и не си спомням. Нали за 850EVO става въпрос , а не примерно 750EVO?

  2.  
     
  3. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #32

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    @ just_a_fil

    250GB ти е повече от достатъчно за ОС. Моят, който е за филми е с 120ГБ и е ОК.

    Зелени има при "буркан компютърс". HDD2TBWD20EZRX

    На Амазон.юк има цялата цветова гама НОВИ и ВТОРА употреба . Имат доставка до БГ, или ползваш някоя от многото фирми за доставка от англия до БГ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #33

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Е колега къде ги събираш тия филми със 120 GB незнам. Това което съм решил е по етапно да си взимам компонентите на новата настолна машина този и следващия месец ще са SSD и HDD. След нова година като поостанап финанси ще взема захранване и рам памет. Процесора смятам да е Intel със вградено видео с подръжка на UHD, доста добри отзиви чета за Pentium G4560.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #34

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Е колега къде ги събираш тия филми със 120 GB незнам.
    Той сигурно гледа само "Семейство Симпсън".

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Процесора смятам да е Intel със вградено видео с подръжка на UHD, доста добри отзиви чета за Pentium G4560.
    Според слуховете през първото тримесечие ще излезе Pentium Coffee Lake. Той ще бъде рейтван с 200 MHz по-висока честота от сегашното поколение и ще има 4 MB кеш от трето ниво.
    just_a_fil одобрява това.

  6. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #35

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    @just_a_fil
    Аз съм споменал къде си държа ОС-а. Иначе имам на него 2 харда по 500ГБ. Отделно е закачен към НАС през 1Гб мрежа.

    За мен е много глупаво да си държа филмите на устройство което предлага цена на съхранение от 1лв/ГБ, отколкото на хард, който предлага същото за по-малко от 0,1лв/ГБ !


    @emil vasilev
    "Живеем в свободна страна и всеки може да си" гледа каквото иска

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #36

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Долу горе като правих сметка по показателя цена/капацитет най-изгодно излизат 3 TB-овите Toshiba и 4 TB-овите Seagate BarraCuda. Според мен под 3 TB диск не си заслужава.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #37

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    От вчера няколко интересни модели SSD на Samsung и Intel за масовия пазар:
    860 PRO
    860 EVO
    860 EVO M.2
    860 EVO mSATA
    760p


  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #38

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Е колега къде ги събираш тия филми със 120 GB незнам.
    Аз и толкова нямам - филм се тегли, гледа и трие...не виждам никакъв разумен довод да пазя холивудски бози, които никога няма да гледам отново...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #39

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Да не са само филми на този свят. Имам доста файлове със снимки, домашни клипове, музика, файлове от работата ми и тази на жената, файлове от ученето на дъщерята, файлове относно колата, доста игри (инсталационно), които не съм играл и си чакат реда, доста софтуер (инсталационно) и драйвери за различен хардуер и др. Имам си и няколко колекции филми (от рода на Междузвездни войни, Властелина на пръстените и Билбо, Индиана Джоунс и т.н.), които си харесвам (не съм префинен естет с непоносимост към "боза") и си пускам от време на време отново.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #40

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Тя и балдъзата има над 57,000 снимки и не знам си колко хиляди видеа, щото снима всичко което мърда, но аз не говоря за тези патологични отклонения....софтуер, мовтуер, каквото и да изредиш терабайтов диск в 99% от случаите е достатъчен...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #41

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    За това съм съгласен, но да речем 2ТВ, че да остава място, но в доста случаи и 1 ще покрие нуждите. Вече ако някой е мераклия за видеофайлове с голяма разделителна и ги държи повече време няма да му стигне 1.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #42

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Ако е за съхранение на незабравими моменти и за важна информация по-добре е 2 диска с дублиране на информацията.Колкото и да е ,това е електронно у-во и винаги може да сдаде багажа и тогава настъпват големи психологически драми.
    Също така,колкото са по-големи дисковете толкова са по-бързи, следствие от тяхната геометрия. А и разликата в цената между 1,2 и 3 TB вече не е толкова голяма.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #43

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Един специалист от фирма за възстановяване на данни беше дал една класификация за ХДД - били само два типа: развален и временно не развален.

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #44

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Toя специалист трябва да е некой новоизлюпен, защото старите кучета имахме хардове държачки. Поне с такова впечатление съм останал. Имам си хитак с над 1700 часа, а и гледам още се срещат ветерани с по над 1000 часа. Имат др. недостатъци, но са надеждни за любителска употреба...

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #45

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    1000?

    1000 е смехотворно малко, като дори 10 000 не е нещо, което би ме впечатлило

    една груба сметка на моя терабайтов хитачи показва, че минимум 300 дни в годината по минимум 10 часа на ден за тези около 4-5 години, откакто го имам, е набримчил 15 000 часа, а смарт-ът му показва това:



    не му вярвам на броя часове, но пусканията му 100% са отчетени коректно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 37 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при покупка на 42'LCD TV
    От DejaVu във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-15, 02:17
  2. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  4. NOTEBOOK покупка
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-06, 10:49
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе