Страница 4 от 37 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 548
Like Tree57Одобрявам

Покупка на SSD + HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #46

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Ахам, едната програма дава в часове, а аз съм гледал другата с дните. Объркал съм дните с часовете....И моя обърнато в часове 1700 дена *24 за денонощие излиза 40800....Не знам дали е вярно, но хитаците са надеждни....


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #47

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Отдавна Hitachi се произвежда от Western Digital.
    estqwerty и ntool харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #48

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Смисълът на квалификацията, която цитирах беше друга. Човекът винаги акцентираше върху поне двойния, а за критични данни даже троен бекъп на различни носители и дори различни физични локации. И понеже стана дума за това в темата го цитирах. И в определението му никъде няма срокове - да не твърдите, че дисковете ви са вечни.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #49

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    През ръцете ми са преминали стотици дискове предимно Seagate и Western Digital и нито един от тях не се е скапал.Винаги съм мислел,че тия ,които скапват дискове сякаш играят хоро върху тях.
    Тука Seagate са го обяснили.----> Annualized Workload Rate
    Ако вземем формулата Annualized Workload Rate =
    (Lifetime Writes + Lifetime Reads) * (8760 / Lifetime Power On Hours)
    за BarraCuda
    за Annualized Workload Rate имаме 55 TB/year. , за Lifetime Power On Hours имаме 2400 и за една година за (Lifetime Writes + Lifetime Reads) се получава около 15 TB.
    Докато за BarraCuda Pro имаме 300 TB/year. , за Lifetime Power On Hours имаме 8760 и за една година за (Lifetime Writes + Lifetime Reads) се получава 300 TB.
    Разликата е 20 пъти.
    Така ,че всеки сам да си прави сметката колко ще натоварва диска.Тези ,които са проектирани за по-голямо натоварване са и по-скъпи.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #50

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    не работя във фирма, но работя с фирми, и статистиката в сервизите им е категорично в полза на Тошиба, т.е. Хитачи
    после по надеждност се нареждат Сийгейт и накрая са масовките на WD

    много важно е да се отбележи, че диференциацията в продуктите на WD е най-голяма и ако се ангажираме с твърдението, че високите им 2 серии са наистина много добри, се налага да признаем, че ниската им 1 е пълен боклук (в сравнение със стабилното над средно ниво на другите две марки)

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #51

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не работя във фирма, но работя с фирми, и статистиката в сервизите им е категорично в полза на Тошиба, т.е. Хитачи
    после по надеждност се нареждат Сийгейт и накрая са масовките на WD
    ...
    Тошиба или Хитачи? (защото Хитачи са си WD - HGST )

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    тошиба, защото (доколкото са ми казвали по отношение на съдържанието в кутиите) в тошибите са купените от хитачи технологии, докато в новите хитачита всички е WD

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #53

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    След наводненията през 2012г. в Тайланд Toshiba остана без производствени мощности.Регулаторните органи разпоредиха на WD да им предаде един завод.WD им подариха един от бившите заводи на Hitachi. Последните слухове ,че Toshiba са предложили бизнеса си на Fujitsu.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #54

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Изглежда Samsung 860 EVO ще стане много масов продукт. Ето ги стойностите за така наречения TurboWrite :
    Размерът на TurboWrite буфера варира в зависимост от капацитета на SSD‡ 12 ГБ за модела от 250 ГБ, 22 ГБ за модела от 500 ГБ, 42 ГБ за модела от 1 ТБ и 78 ГБ за 2/4 ТБ.
    Производителността на последователното записване след въвеждане на Intelligent TurboWrite е съответно 300 МБ/сек. за 250/500 ГБ и 500 МБ/сек. за 1 ТБ.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #55

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Western Digital за първи път пуска клиентски SSD със собствени контролери.
    PC SN720 NVMe™SSD
    PC SN520 NVMe™SSD
    Western Digital е втория по големина производител на SSD след Samsung.
    Тези SSD-та са за така наречените ентусиасти.
    Но като видя Peak-ове от 2.8A при 3.3 V моя ентусиазъм .се изпарява.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #56

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    При покупката на HDD масовия потребител много се интересува дали диска е 7200 RPM, 5900 RPM или 5400 RPM,Така се оформя масовото мнение,че това е производителността на диска(според мен това е грешно) и търговците го използват като маркетингов подход. Обаче напоследък Seagate при повечето си дискове не изписва оборотите за минута.
    Например при най-новите barracuda днес ми направи впечатление ,че този показател липсва.Обаче е дадена средната латентност(Average latency) ,която е 6.0 ms. Средната латентност е времето ,за което диска прави половин оборот. Това е средната вероятност, когато главата е на дадена точка от окръжността да достигне желано попадение от същата окръжност. Следователно 1 оборот се прави за 12 ms. В една минута има 60000 ms.Това прави 5000 оборота в минута(RPM). От маркетингова гледна точка това въобще не е за показване.
    Въпреки всичко бих избрал barracuda пред аналозите от Western Digital и Toshiba.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #57

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    И такъв с по-голям cash.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #58

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Схемата на кеширане при Barracuda е доста по-сложна.WD Blue също имат кеширане върху SSD,но тяхната схема е по-проста.
    Western Digital използва по-особен маркетингов подход.Въвела е 7200 RPM Class и 5400 RPM Class, което според мен въобще не означава ,че имаме обороти от 7200 и 5400 съответно. Например при WD Blue.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #59

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    От Samsung отпреди малко.
    SSD 970 PRO
    SSD 970 EVO
    Аз лично ги чакам с нетърпение да се появят в България.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #60

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    А този, става ли?
    SSD 240GB Corsair Force Series MP500, NVMe PCI-E, M.2 (2280), скорост на четене 3000MB/s, скорост на запис 2400MB/s

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 37 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при покупка на 42'LCD TV
    От DejaVu във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-15, 02:17
  2. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  4. NOTEBOOK покупка
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-06, 10:49
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе