Страница 7 от 37 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 548
Like Tree57Одобрявам

Покупка на SSD + HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #91

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Боклуци са дъната на гигабайт. Особено B360 AORUS.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #92

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Винаги при дъната първи избор ми е Gigabyte. Бъговете се оправят с ъпдейти на BIOS. Пък и си мисля,че Gigabyte е повече търговец отколкото производител. Мисля,че Pegatron прави повече от дъната на Asus и Gigabyte. Досега съм нямал проблеми с дъна на Gigabyte.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #93

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    20180531_205808.jpg
    20180605_001313.jpg

    Ето такива екрани доста често виждам и виндос буут менажера омазан...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #94

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Много интересен проблем. Я направи XMP profile disable да видим какво ще се получи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #95

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    disable е. Всичко в биоса си е по дефолт, за паметта повечето настройки са на ауто. За сега е наред. До следващото омазване.

    Adata SU650 нещо срина цената. 250gb - 109лв. 120gb - 60лв. Да не са бъгави нещо, че имам два.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #96

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    American Megatrends нещо са объркали BIOS-а ,понеже същите грешки се появяват и на Gaming дънните платки на други марки.
    Всички SSD-та им падат цените.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #97

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Я кажи или дай линк къде е писано за объркания BIOS.
    Поредното омазване. Натискаш power бутона на пиЦито и:
    20180616_090325.jpg
    Няма влизане в bios-а с del бутона. На картинката F12 не реагира.
    На дъното свети boot диодчето.
    20180616_090617.jpg

    - - - - - - - - - -

    Дъното е
    GIGABYTE B360 AORUS GAMING 3 WIFI (rev. 1.0)

    - - - - - - - - - -

    Разкачат се кабелите, накъсо чъмпера cmos reset, проверка на батерията -3,18V OK, закачане на кабелите и ....нищо. Черен екран с логото aorus и това е.
    Пак разкачване на захранващите кабели, махам ssd-to и биоса тръгна. Изписа, че ще се резетне с настройки по подразбиране и всичко си е наред.
    Пак разкачване на кабели, слагам ssd-to и .....греда, пак черният екран. SSD-то е Adata SU650 120GB, има го в списъка с поддържани устройства на дъното.
    Някакви идеи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #98

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Много интересно развитие. Сложих резервното ssd (пак е adata, но 240gb) и всичко си тръгна нормално. Купих един преходник sata към usb3 и свързахме въпросното дискче на usb-то, чете се, даже си копирах някои неща.
    Само за проба преди формат го закачих само него на pc-то и .... зареди си виндоса, все едно че не е имало никакъв проблем.
    Реших да затворя кутията и да наредя кабелите. Явно всичко се оправи. ..... Пускам компютъра и пак същото - логото, черен екран, няма бутване, няма влизане в bios.
    Пак същата процедура с резервният диск, преходничето и пак се оправиха нещата. Набутах го хвърчащо оле мале в кутията ( без да изключвам тоците и да разкачам кабели), и за сега няколко рестарта преживя и всичко е точно.
    Аз лично нямам никакво обяснение на описаното по горе. Ако някой ми го беше разказал може би нямаше да го взема на сериозно.
    Този пост е редактиран от milanov; 17-06-18 в 10:32.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #99

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    --Калпав SATA кабел.
    --Калпаво захранване. Какво е?
    -- Сложи ли последния firmware на BIOS или SSD ?
    -- Сложил си калпава термопаста на процесора и той се тротва.

    Проблемите не се решават сами. Има някакъв проблем.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #100

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Sata кабела се е от комплекта с дъното. Захранването Fortron Hyper M 600W.
    Не съм с последният BIOS защото сменяването на биоса си е било на мой риск, т.е. ако се брикне нямало гаранция. На сайта на гигабайт няма написана причина за да е нужно да се смени текущата версия на биоса F3 с следващите F4 и F5. Е, има нещо загатнато "Fixed OA3 injection issue", но не знам какво означава. ЦЪК
    Процесора е core i5 8400 с боксовия си охладител и нанесената на него термопаста. Не качва повече от 56 градуса. А и нещата при мене се объркват като се пусне комютъра, т.е. всичко е студено на стайна температура.
    Цял ден днес го ръчкат и е чук. Нямам отделна видеокарта, ползва се тази в процесора UHD630.

    Има някакъв проблем и ще трябва да се намери какъв е. Едно е да се цъка игричка, ама ако трябваше някаква работа да се върши.....

    - - - - - - - - - -

    П.П.
    Sata кабела се допира до захранващите 5..12V, но такава е кутията, всичко се сгъчква под задния капак. ....от това да не може да бутне... и то от време на време...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #101

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Като инсталира Windows на SSD ,имаше ли закачен HDD?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #102

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Първият път си беше само едно ssd, нямах други дискове. После съм инсталирал и при закачено hdd. Какво имаш в предвид?

    - - - - - - - - - -

    Винаги когато се е омазвало и съм го въстановявал, компютърът е работил и стартирал без проблеми поне седмица. И винаги се е омазвал като се пусне на другият ден, без да са правени никакви интервенции или промени. Само се натиска power бутона.

    Добре, да купя един 250gb самсунг, да го закача само него, преди това да ресетна биоса. И да инсталирам на чисто.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #103

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Имах нещо в предвид,но го изоставям. Добий смелост да ъпдейтнеш SSD-то с последния firmware с Adata toolbox.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #104

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    disable е. Всичко в биоса си е по дефолт, за паметта повечето настройки са на ауто. За сега е наред. До следващото омазване.

    Adata SU650 нещо срина цената. 250gb - 109лв. 120gb - 60лв. Да не са бъгави нещо, че имам два.
    Почти никога не оставям настройки на дъната на ауто. Предпочитам ръчно да вкарам стойностите, дори и по подразбиране ако няма да клоквам. Не рядко се е случвало на ауто дъно да сложи стойности неподходящи за някои параметри - специално напрежение, тайминги на Рам и т.н..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #105

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Много са настройките. Две трети от тях нищо не ми говорят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 37 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при покупка на 42'LCD TV
    От DejaVu във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-15, 02:17
  2. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  4. NOTEBOOK покупка
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-06, 10:49
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе