Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Избор на монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #16

    Отговор: Избор на монитор

    Цитат Първоначално публикувано от FSV Виж публикацията
    разликата от 1ms и 5ms ще имали някакво значение
    Времето за реакция е когато един пиксел преминава от активно в неактивно и после пак в активно състояние. Колкото е по-малко времето толкова е по-малка вероятността за поява на артефакти, замръзвания и т.н. От друга страна пък затова е въведена G-Sync да няма такива проблеми. И това се проверява с над 300 теста.

  2.  
     
  3. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #17
    Да разбирам ли че ако взема монитор G sync дали ще е 1ms или 5ms няма да има разлика

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #18

    Отговор: Избор на монитор

    Според мен е точно така.

  5. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #19
    Значи това ме успокоява, остава да е 2к резолюция, имали смисъл да е по голям от 27 инча

    - - - - - - - - - -

    Това за ssd то имали смисъл да го правя, ако добавя още 2х8Gb памет ще имам ли фаида

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #20

    Отговор: Избор на монитор

    Това дали от 27" до 32" има разлика. Но ако си свикнал на 27" може да не се хвърляш по-нагоре.Според мен 16 GB за игри са достатъчни. Какво ти е сегашното SSD ?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: Избор на монитор

    16 гиги са достатъчни, по-важното е да са 2*8

    по принцип по-доброто от 27" не е 32", а 34" 21:9 на 3440, но там цифрата е наистина голяма - минимум 1.5 К
    (и 1080 вероятно ще се задъхва на фул макс настройки)

    бавно ssd може да е фактор само в заглавия, при които има бърза смяна на текстури като рейсъри, флайт сим и подобни
    в общия случай не може то да спъва образа

  8.  
     
  9. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #22

    Отговор: Избор на монитор

    kingston a400 480gb 2.5, да затова питам дали да е 27 или по голям, така и така монитор с G-sync под 1000 пари няма, та като ще давам да взема нещо което си заслужава. Затова питам за видео картата какъв монитор ще и пасне /все пак доста ги хвалят тия GTX 1080 TI /

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #23

    Отговор: Избор на монитор

    Това a400 няма кеш памет и има относително малък SLC буфер. Това може да е фатално при много интензивни записи. Нативната скорост на NAND на Toshiba е около 75 MB/s. но мисля,че няма игри с интензивни записи.

  11. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #24

    Отговор: Избор на монитор

    Значи да то махам това ssd, огледал съм се в тези SAMSUNG 970 PRO, 512GB, M.2 (2280), V-NAND, MZ-V7P512BW и
    adata gammix s11p 512g m2 pcie

    - - - - - - - - - -

    Температурата на CPU при игра стига 72С, а GPU 70С, това нормално ли е?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #25

    Отговор: Избор на монитор

    Температурите на процесора и на видеоконтролера са напълно нормално.
    За SSD - то се замислих . Не можах да намеря колко е SLC буфера. При 120 GB вариант е 4 GB . При всички случаи е entry level у-во.Ако не прави проблеми в бъдеще по-добре не го сменяй. . 970pro е с 3D MLC NAND , а S11pro има охладител. Като марка май Samsung печели.

  13. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #26

    Отговор: Избор на монитор

    Май се оказва това"накъсване-забиване" че идва от SSD-то

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #27

    Отговор: Избор на монитор

    G-sync/FreeSync/VSync ти помагат единствено да нямаш 'screen tearing':
    https://www.youtube.com/watch?v=oT8f_1oRsLU
    Вече FreeSync мониторите могат да се ползват и с nvidia видеокарти, все пак погледни в google, като се спреш на даден модел, дали е съвместим и до колко, с някои монитори има проблеми или не работи изобщо. Когато имаш насичане, отвори си един task manager и следи използване на CPU, GPU, RAM и HDD. Това е единствения начин да разбереш откъде ти идва проблема. Едва ли ще е от SSD диска, дори и да е нисък клас или HDD, освен ако в този момент нещо друго не го ползва на максимум и се налага да се зарежда информация за играта.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #28

    Отговор: Избор на монитор

    Цитат Първоначално публикувано от FSV Виж публикацията
    Май се оказва това"накъсване-забиване" че идва от SSD-то
    Как стигна до този извод?

  17. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #29

    Отговор: Избор на монитор

    Значи вчера сядам да поиграя/час някъде/, после поспрях и по късно отново седнах. При второ започване забелязах че FPS ми седи като "заключен" на 43, а преди това варираше от 130 до към 100. Към дъното имах една програма RAMCACHEIII , след като я деинсталирах се оправи FPS.
    Но все пак си мисля че нещо SSD-то не е ок "отвреме-навреме му става нещо" , стигнах до този извод като при една преинсталация на windows-a, нещо не искаше да изтрие дяла, после пък едвам го създаде, като цяло нещо се бе "бъгнал".
    Освен вземането на монитор, който все още съм в дилема дали да бъде - IPS Acer 27",144 Hz, G-Sync, asus rog pg278qr 27 inch 144hz g-sync или да изчакам това новото LG 27gl850-b , което пък няма G-Sync.
    съм се спрял на тези две SSD-та - WD Black SN750 NVMe, 500GB и samsung 500gb 970 evo plus mz-v7s500bw m.2 ssd.

    Моля за съвет и избор за SSD и монитор, или изобщо струва ли си, всичките тези компоненти да се взимат или да взема един монитор FHD 144Hz за 400лв. и да си...... че ми писна от четене, не знание и т.н.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #30

    Отговор: Избор на монитор

    Пусни тест на четене и запис на SSD и виж дали държи постоянни скорости и какви са.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на монитор
    От zorbata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-11, 22:17
  2. Избор на НОВ LCD монитор
    От eye_contact във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-07, 19:27
  3. Избор на 20" монитор
    От Genko3D във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-04, 12:38
  4. Избор на монитор
    От Silvina във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-10-03, 21:46
  5. Избор на 17" или 19" монитор
    От Чернокрилия във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 13-03-03, 22:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе