Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Избор на монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #1

    Избор на монитор

    Здравейте, Моля да ми препоръчате монитор за игри, 27" или малко по голям, 2560х1440 . Задължително ли трябва да има технология G-SYNC.
    В момента съм с монитор asus 4к 60Hz, но не съм доволен от херците.
    Моля за съвет и предложение.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Избор на монитор

    Ето един G-SYNC монитор---> Dell S2716DG
    и G-SYNC compatible -----> GIGABYTE AORUS AD27QD

    И двата са сертифицирани от Nvidia, но даваш ли толкова пари за монитор.

  4. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Избор на монитор

    Ами точно в тази дилема съм, дали да инвестирам в монитор 1000+лв. или да взема някой по обикновен. Процесорът ми е AMD ryzen 7 2700x , видео карта GTX 1080 TI. Със сегашни монитор на 60Hz ми "по накъсва" картината. Но не знам в коя марка и модел да се насоча, затова и искам мнение от по опитни.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Избор на монитор

    Естествено ,че G-SYNC или G-SYNC compatible ще ти свършат работа, то списъкът им не е голям ---> G-SYNC and G-SYNC Compatible monitors.
    Един G-SYNC монитор трябва да издържи 300 теста --> G-SYNC Compatible Monitors and BFGD .
    За сравнение има 778 монитора, сертифицирани за freesync---> FreeSync Monitors.
    Дали ще свърши работа някой по-евтин непритежаващ сертификат от Nvidia трябва малко да се помисли. Трябва да се абстрахираме от марки. Аз все пак си мисля,че Samsumg. LG и TPV (с марките AOC и Philips): добре си изпипват изделията си.

    - - - - - - - - - -

    А този струва около 700-800лв.---> S2719DGF

  6. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: Избор на монитор

    MSI Optix MPG27CQ, 27", VA QHD 2560x1440, 1800R, 1ms, 144Hz - този гледам е нов модел



  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Избор на монитор

    Той е curved. Не знам дали това ще ти хареса. Всичко над 60 Hz , до които си бил досега ще бъде по-добре.
    Не знам кой прави мониторите на :MSI, но мониторите на Dell се правят от TPV и Wistron---> list of suppliers

  8.  
     
  9. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Избор на монитор

    Този DEll 27 го намерих за 550лв. с 2к резолюция, но няма G-sync .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Избор на монитор

    Наистина няма G-Sync , но най - евтиния ,който го има струва над 1200 лв. Иначе си има 2560 x 1440 at 144Hz (Native with HDMI 2/ DP) и Response Time(typical):
    1ms (gray to gray) .Това са двете неща ,които най - много се гледат от геймърите. Иначе по-евтини G-SYNC и G-SYNC compatible от по-горе дето съм дал няма. Някои на MSI се кичат като такива, но ги няма в списъка на NVIDIA.

  11. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #9

    Отговор: Избор на монитор

    Емо, за този какво ти е мнението Acer Predator XB271HUbmiprz, 27" IPS LED, WQHD (2560 x 1440), 144Hz, G-SYNC 165Hz

    или да изчакам този да излезе на Бг пазара LG 27GL850-B


  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: Избор на монитор

    Acer XB271 е стар модел и вече не се произвежда. Притеснява те TN матрицата? Противопоставяш TN G-Sync срещу IPS G-SYNC compatible. Аз с твоите изисквания веднага бих взел Dell S2716DG. LG-то не се предлага в България. 32GK850G-B се предлага за около 1300лв., има време за реакция 5ms, с VA панел е и е истински G-Sync. Не знам дали ще ти хареса и имаш ли място за него.

  13. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #11

    Отговор: Избор на монитор

    Не ме притеснява вида матрица, решил съм да инвестирам в монитор и искам да взема нещо което е с по нови технологии или по скоро от което да нямам това "накъсване" на картината при игра. DELL го пробвах и наистина с него това "насичане" се намали почти до никакво и затова реших да взема някой с G-Sync. Даже не знам каква е разликата между G-Sync,G-Sync Ultimate и G-Sync Compatible. Не знам дори какви инча да избера, както и 4к ли да е, видео картата дали ще може да подкара

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: Избор на монитор



    В тази таблица великолепно се вижда каква е разликата между G-SYNC, G-SYNC Ultimate и G-SYNC Compatible. Оттук следва,че G-SYNC Compatible не е G-SYNC, името подвеждаА какви са тези над 300 теста ,които G-SYNC, и G-SYNC Ultimate мониторите са издържали , а G-SYNC Compatible мониторите не са издържали никъде не пише

    - - - - - - - - - -

    Видеокартата използва HDMI 2.0b и DisplayPort 1.4. При HDMI ще използваш 2560 × 1440 на 144 Hz с някои условности.С DisplayPort мисля,че няма да има проблеми.

  16. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #13

    Отговор: Избор на монитор

    разликата от 1ms и 5ms ще имали някакво значение

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Отговор: Избор на монитор

    момент само да уточним какво разбираш под "накъсване", защото ме гложди едно съмнение...

    машината не е лоша, като 1080-ката ти гарантира над 60fps практически на всичко
    когато си пробвал DELL-а с повечето херци има доста по-голяма вероятност рендваният фрейм да съвпадне с изчертаването на монитора, затова съм длъжен да попитам:

    активираш или деактивираш vsync в игрите?

  18. FSV
    FSV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    16
    #15

    Отговор: Избор на монитор

    Значи като играя на battlefield 5 /в момента на монитор asus VP28U/, който е 4к на 60hz, дали ще играя на 2к или 4к резолюция имам едно такова "накъсвани,забавяне" за част от секундата, което адски много ме изнервя. Процесора е AMD Rayzen 7 2700х, Ram 2x8DDR4 - 2933MHz, видеото 1080ti.
    Дъното е ASUS ROG STRIX B450-E GAMING ,към него има една програма dual intelligent processors 5, която като я пусна ми клоква процесора на 4,2GHz. С клокване без клокване това "накъсване" го има.
    Когато взех монитор Dell 27", WQHD, 155Hz OC, 1ms, FreeSync, това "накъсване" почти изчезна, играта вървеше "мазно", чат пат го имаше това леко накъсване, но спрямо стария монитор направо си е супер.
    Затова реших че трябва да търся монитор с G-SYNC и да е 1ms.
    Относно V SYNC да изключвам го, както и други ефекти от настройката на игра, ефекта е само в FPS, накъсването си го има.
    Даже и правя настройки на в Nvidia control panel - https://www.youtube.com/watch?v=_KsK...ature=youtu.be
    Дори бях решил че е нещо от SSD-то, та мислих да вземам такова SSD samsung - 970 pro 512gb m.2-2280.
    Идея нямам откъде идва това накъсване-забавяне на картината, но определено имаше разлика спрямо 165Hz монитор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на монитор
    От zorbata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-11, 21:17
  2. Избор на НОВ LCD монитор
    От eye_contact във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-07, 18:27
  3. Избор на 20" монитор
    От Genko3D във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-04, 11:38
  4. Избор на монитор
    От Silvina във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-10-03, 20:46
  5. Избор на 17" или 19" монитор
    От Чернокрилия във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 13-03-03, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе