Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Избор на висок клас рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #16

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    За hEX ли става въпрос?
    Новия хит е MikroTik*hAP ac²

    https://www.senetic.bg/product/RBD52G-5HACD2HND-TC

    Иначе евтин рутер с къстъм фърмуер е най-изгодно. Ползвам един Mi router 3g с Падаван, (не помня колко пари беше, 50-60 долара мислв) преди това бях с по стара версия на ми рутера (с двете антени и той вършеше работа) Има си Медия сървър дето му викате (minidlna) има самба, има си принт сървър има си усб 3 и гигабитови портове. Теглиш си торенти на него през телефона с приложение или уеб интерфейс, сервират се по длна или самба и си ги гледаш в мрежата с каквото искаш. Гледам има и впн сървър, има и вариант за спиране на реклами, с качване на списъци (т.е. ограничаване на съдържание - родителски контрол) и още много неща (openwrt е отдолу) на мен впн сървъра ми е на микротика, Ми рутера го ползвам като АП.

    Това е вариант, но си иска ръкоделие да си го направиш и не е топ, но е всичко в едно. По принцип хардове на усб не харесвам, все е бавно, както и да ги въртиш, за това имам и един стар компютър с убунту с 3-4 харда за сторидж скрит зад масичката на телевизора.
    Някакъв NAS на синолоджи или hp е по-добре за сторидж от рутер. Там си има приложения за сваляне, споделяне и т.н. Чиникийте на Унифай са супер, наслагал съм на 100 места и супер, когато нещо вкъщи сдаде багажа, ще си взема и за вкъщи, за сега нямам нужда.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 18-12-19 в 22:17.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #17

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Значи най-новият рутер на MikroTik използва процесор на Qualcomm от 2015г. (вече е снет от производство), който от своя страна използва архитектура на ARM от 2011г.
    Тази търговска практика ми стана интересна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #18

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Значи най-новият рутер на MikroTik използва процесор на Qualcomm от 2015г. (вече е снет от производство), който от своя страна използва архитектура на ARM от 2011г.
    Тази търговска практика ми стана интересна.
    Интерсно! Не разбирам много в тази област, но като сравня хардуера му с други рутери наистина ми изглежда ужасно слаб. Как така този рутер "може повече" от много други и много по-мощни рутери. Не казвам, че е невъзможно, но ми се струва малко странно. То поне да беше някаква нова технология, а то и това не е. Единственото логично обяснение е, че другите рутери използват по-мощен хардуер, от който нямат реална нужда, и е само рекламен трик да ти вземат повече пари.

    Поне що се отнася до стрийминга на 4К видео, някой може ли да каже със сигурност каква теоретична максимална скорост на рутера (или АП) трябва да търся, за да си гарантирам, че реалната скорост няма да пада под 200 Mbps (при положение, че ползвам геймърски лаптоп с мощна WiFi карта и лаптопа ще е на не повече от 10м от рутера (или АП). Доколкото прочетох из форуите, 100 Мbps би трябвало да са достатъчни, но аз искам да постигам поне 200, за да си гарантирам, че ще ми върши работа поне още 5-6 години. Като знам горе долу колко далеч са реалните от максималните скорости, си мисля, че ще ми трябва минимум АП с 1200Mbps, а те почват от около 150лв, а най-евтиния АП с 1750 Mbps e 322 лв. За тези пари мога да си взема и приличен рутер със същата скорост, че и по-висока, което обезсмисля цялата схема. Или може би аз не намирам достатъчно бързи и евтини АП, за които говори колегата?

    При толкова много реклами, заливащи ни отвсякъде, човек, който не е специалист, вече съвсем няма как да се ориентира и да знае кое му е достатъчно, кое е нужно и кое е ненужно разхищение на пари. От друга страна всеки човек има и различни нужди. Жена ми доскоро ползваше стария ми Самсунг S7 и за нея беше перфектен и бърз, а на мен вече S8 ми беше прекалено бавен и беше време да и го дам и да си взема нов.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Новия хит е MikroTik*hAP ac²

    https://www.senetic.bg/product/RBD52G-5HACD2HND-TC

    Иначе евтин рутер с къстъм фърмуер е най-изгодно. Ползвам един Mi router 3g с Падаван....
    Ми рутера го ползвам като АП.

    Някакъв NAS на синолоджи или hp е по-добре за сторидж от рутер. Там си има приложения за сваляне, споделяне и т.н. Чиникийте на Унифай са супер, наслагал съм на 100 места и супер, когато нещо вкъщи сдаде багажа, ще си взема и за вкъщи, за сега нямам нужда.
    А какво "печелиш" като ползваш Ми-то за АП, а за рутер ползваш МикроТик-а? Wi-Fi-a ти така или иначе е ограничен в рамките на възможностите на Ми-то, и след като Ми-то е и рутер, защо просто не позваш само него? Какво повече ти дава МикроТик-а, което Ми-то не може да ти даде?

    А що се отнася до НАС-а, не го изключвам като опция, особено ако мога да го взема по-евтино без диск и да си ползвам някой от моите. Просто искам първо да пробвам какво мога да постигна с юсб диск, който и без това имам наличен и непотребен.
    Този пост е редактиран от Valchev83; 19-12-19 в 01:29.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #19

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Микротика като рутер, има почти неограничени възможности. Много са добри в това отношение. А моя си има ВИ-ФИ, ползвам го и него, но то е N стандарт, Ми-то е АС и достига по-висока скорост, но само ако си около него, т.е. 5 гх мрежата след стена не струва.

    Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #20

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Много хора търсят добър обхват на безжичната мрежа и си мислят, че ще постигнат това чрез нови и скъпи "рутери". Така опитах и аз преди време и разбрах, че не е това начина. Правилният подход е точно както е описан по-горе. Добър рутер от към софтуер (Микротик имат софтуер с много възможности) и евтини аксеспойнтове за подобряване на покритието. Колкото и да е силен сигнала само на едно устройство, трудно е преминаването през няколко стени, метални конструкции и т.н. Аз постигнах резултат с един среден като модел рутер и един останал ми наличен евтин рутер, който вързах в режим АП към първия.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #21

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз постигнах резултат с един среден като модел рутер и един останал ми наличен евтин рутер, който вързах в режим АП към първия.
    Точно, стария рутер "се качи" на втория етаж вързан жично за новия и сега навсякъде покритието е добро.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #22

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    И при мен се получи същото. Дадох 520 (и то на промоция) за Asus RT-AC88U и с голямо разочарование установих, че обхвата му е почти идентичен с този на стария ми ТP-Link Arcger C2 - V1. Половината от спалнята ми пак нямаше обхват, а е само на около 15м от рутера и ги дели само прав коридор и един 90 градусов ъгъл. При положение, че сигнала се отразява от стените, вероятно дори не му се налага да "пробива стени". Иначе по права линия има 3 тухлени стени по около 15 см.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #23

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    С mesh рутер няма ли да е най-стабилен обхвата.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #24

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Нали това ви обяснявам, не се мятайте на рутер с функции, вифито на микротик на хексовете не става , ползвате го за РУТЕР + аксес пойнт, ако искате обхват и безпроблемност съм ви дал скъпо ап, ако искате евтино като цена може да включите каквото ви е кеф към микротика и да го позлвате за ап, само трябва да му спрете дхсп-то понеже се обезсмисля микротика тогава. Множество от проблемите на рутерите са свързани със софтуера им, разпределяне на трафика между вифи и лан, раздаване на ип-та, съвместимост между устройства и така нататък, рядко проблема е хардуерен, Тук идва рутерос , софтуера на микротик, който е направен да работи и като функции всички микротици са еднакви, разликата е в хардуерната конфигурация.
    А като микротик визирам конкретно 750R3 , който е трета ревизия на 750 и е с двуядрен медиатек процесор и няма общо с горния хекс на квадрат.
    https://www.senetic.bg/product/RB750GR3
    И ако ще ми обяснявате, че 1700 мхз + 256 рам е малко за рутер... Явно сте доста навътре И явно имате вкъщи малки корпоративни мрежи с хиляди устройства Стана ебати рекламата на тоя микротик, но като гледам как хората правят някакви грамадни покупки на рутери и ми се завива свят. Асус за 500 лв е същия като асус за 80 лв...

    - - - - - - - - - -

    Можеш ли да си представиш как работи меш? Едно е сервитьора да ти носи бирата студена директно от бара, друго е да поръчаш на един сервитьор, той да каже на втория, той да ти донесе от бара, ама пак трябва да даде бирата на първия и той да ти я донесе. Същото е с мезето, същото е с плащането . Биваше и само ти да си в заведението И тук малко разлята бира, и там малко изгорени картофи, и стотинките от рестото загубихме по пътя
    Меш-а е за места където няма алтернатива. Като казвам ап , имам предвид ап вързано с кабел или ап взимащо безжично и предаващо по кабел. WIFI-WIFI е загубена кауза за дома
    Този пост е редактиран от TUISTERa; 19-12-19 в 14:36.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #25

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    С mesh рутер няма ли да е най-стабилен обхвата.
    Мисля, че е същото. Предимството на Меш системите доколкото знам е само в това, че не губиш връзка като преминаваш от един АП на друг - мрежите се "сливат". На яхтата сме с Ubiquiti UniFi UAP-AC-PRO рутери и въпреки че са скрити в шкафове, гардероби и над панелите на тавана, с много кабели и железни конструкции наоколо се справят много добре. Рядко губя връзка като се движа из яхтата. За съжаление интернета ни е пълна скръб, а и нямаме НАС и не знам как да проверя максималната локална скорост, на която са способни, за да си отговоря сам на въпросите, който ме вълнуват за избора на домашен рутер. Рутера ни е едно античко Керио, който също няма кой знае колко опции за следене на това какво се случва по мрежата.
    Тия дни очаквам да ни прекарат оптика с 500 Mbps и ще дръпна няколко филма да тествам как се държи мрежата при 4К стрийминг. Ще пробвам и директно от Нетфликс. Някой може ли да ми каже някоя добра програма, с която да тествам и измеря максимално възможния трафик между лаптопа ми и Аксес Пойнта?
    Този пост е редактиран от Valchev83; 19-12-19 в 14:56.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #26

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    И при мен се получи същото. Дадох 520 (и то на промоция) за Asus RT-AC88U и с голямо разочарование установих, че обхвата му е почти идентичен с този на стария ми ТP-Link Arcger C2 - V1. Половината от спалнята ми пак нямаше обхват, а е само на около 15м от рутера и ги дели само прав коридор и един 90 градусов ъгъл. При положение, че сигнала се отразява от стените, вероятно дори не му се налага да "пробива стени". Иначе по права линия има 3 тухлени стени по около 15 см.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Понеже чета, че за разочарованието ви от Асуса, не мога да се съглася с Вас. Моят е Asus RT-AC86U и покритието1 и скоростта са му доста добри. Покрива 100 квадрата и повече без каквито и да е усилия. Няма никакъв проблем да доставя постоянен сигнал и висока скорост на двете мрежи дори през две и три тухлени стени, и то на 5 GHz, ползва се гемърски компютър. За 2.4 гхц да не говорим, него го ловя го долу пред блока от поне 100 метра и още 5 етажа нагоре. Има малка разлика с AC88U, но не е огромна, процесорът е една идея по-мощен и нов, само малка разлика. Асус са хубави рутери по принцип, не мога да разбера защо се държи по този начин при вас. Или Вашата е била фабрично кофти бройка, или е имал неправилни настройки, или е минал неправилен ъпгрейд на фърмуера. Предполагам сте наясно, но важно е фърмуерът да му е от последно стабилните и задължителен хард ресет и пълно нулиране на новия фърмуер след ъпгрейд и настройките наново на ръка, иначе може да работи аномално, дори да прегрява и да изгори накрая. И това съм го виждал. Да не говорим, че по дефолт са му сложили активни настройки за MU-MIMO и Universal Beamforming дори за 2.4 гхц мрежа, които са пълен майтап и трябва да бъдат изключени дори за двете мрежи, ако нямате MU-MIMO приемници, а то най-вероятно нямате, защото са много малко и ще работят по-стабилно с новия AX стандарт, но с AC стандарта бяха пълна пародия. Това може съществено да прецаква сигнала до вашите стандартни 2.4 и 5-гигахерцови приемници. Някои други дефолтни настройки също трябва да бъдат променени, за да работи оптимално. Трябва да му се настрои един ден през седмицата за автоматичен reboot... много неща. Също така имат Asus WRT Merlin версии на фърмуерите, които някои считат за по-добри. Тоест аз съм си много доволен от моя Асус и не бих го заменил за нищо на света. Нека не остава впечатлението, че Асус не са хубави рутери. Ако е читава бройка, останалото е въпрос на знания как да го накараш да работи добре за конкретните цели и в конкретна конфигурация. В SNBForums човек може да научи много неща за рутерите и как правилно да борави с тях, кои са читавите фърмуери и прочие.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #27

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    ...
    Моя АСУС сам си го настройвах следвайки инструкциите. Не съм специалист, така че е напълно възможно да не съм го бил настроил оптимално. Каквото не разбирах, го оставих на дефолт. Настройвах само нещата, които са ми ясни. MU-MIMO-то не помня дали го бях оставил включено, но помня, че имаше настройка да ме прехвърля от банд на банд според потреблението, която спрях след няколко дни, защото много често ме прехвърляше и губех връзка през това време. Беше много досадно.
    Моя апартамент е 126 кв.м. и имах добър обхват навсякъде, с изключение на половината от родителската спалня. Същия обхват обаче имам и с евтиния Archer C2 V1 (AC750), който се завърна в употреба, след като Асуса изгоря. Между рутера и спалнята има около 10 метра по права линия без прегради и след това спалнята е на дъното на коридора, под 90 градуса спрямо коридора. Сигнала стига на около 4м навътре в спалнята и държи стабилна връзка като дори мога да гледам клипове от YouTube. Най страннното е, че точно там е средата на леглото. Жена ми спи от страната към вратата и има интернет, а на моята половина на леглото връзката се губи. Е как да не се чувствам силно прецакан
    Не знам в крайна сметка дали наистина е от неподходящи настройки (почти всички по дефолт), но наистина рутера изгоря 13 месеца след покупката. За късмет от онлайн магазина не ме задължиха да взема нов, а ми върнаха цялата сума по банков път! Такива неща не се случват често в България и определено ме спечелиха за редовен клиент.

    Факта, че един от най-мощните рутери на пазара и един слаб рутер имат еднакъв обхват ме навежда на мисълта, че не рутера е виновен, а има нещо, което заглушава сигнала, но не знам какво е то. Сканирах всички WiFi сигнали, идващи от съседите и сменях каналите на моите рутери, но ефекта беше почти нулев. На 5ти етаж съм, няма трансформатори наблизо, сигнала на рутерите на съседите не е много силен, не знам какво може да ме заглушава? Не знам дали има начин да се замерят всички електромагнитни полета, радио радиация и прочие в апартамента. Някой случайно да знае някоя фирма във Варна, която може да извърши тази услуга? Както Gena_bs писа по-рано, кой знае на какви облъчвания сме подложени.
    Този пост е редактиран от Valchev83; 19-12-19 в 20:05.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #28

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Аз имам Asus RT-AC68U,първа ревизия от точно 5 години и досега нямам забележки.Работи с Мерлин и дори не го флашвам като колегата , а мажа върху стария софт и досега не е забил нито веднъж.Жилището ми е подобно и в най-отдалечения край , на терасата на около 15 м. имам добър обхват на 2.4 гхз и слаб на 5 гхз.На всичко отгоре е кофти позициониран за добро разпръскване.Сега е зад тв-то,щото до 65-цата няма място на шкафа.Може и да е читава бройка,защото го взех от румънците когато наистина правиха Блек фрайдей за 219 лв.,цена която нашите търгаши дори не са предлагали.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #29

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Моя го поръчах наш онлайн магазин, но също е от Румънски магазин и ми излезе с над 100 лв по-евтин от който и да било български магазин. Може би просто съм случил на кофти бройка или както писах по-рано, може би в къщи има нещо, което оказва влияние върху сигнала, но определено не бях доволен от него. Предния ми лаптоп също беше ASUS ROG (геймърски), но и от него не бях доволен. При него охлаждането не беше достатъчно за коравия процесор и постоянно прегряваше и ставаше много бавен. Затова като цяло съм малко разочарован от марката АСУС

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #30

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Мисля, че е същото. Предимството на Меш системите доколкото знам е само в това, че не губиш връзка като преминаваш от един АП на друг - мрежите се "сливат". На яхтата сме с Ubiquiti UniFi UAP-AC-PRO рутери и въпреки че са скрити в шкафове, гардероби и над панелите на тавана, с много кабели и железни конструкции наоколо се справят много добре. Рядко губя връзка като се движа из яхтата. За съжаление интернета ни е пълна скръб, а и нямаме НАС и не знам как да проверя максималната локална скорост, на която са способни, за да си отговоря сам на въпросите, който ме вълнуват за избора на домашен рутер. Рутера ни е едно античко Керио, който също няма кой знае колко опции за следене на това какво се случва по мрежата.
    Тия дни очаквам да ни прекарат оптика с 500 Mbps и ще дръпна няколко филма да тествам как се държи мрежата при 4К стрийминг. Ще пробвам и директно от Нетфликс. Някой може ли да ми каже някоя добра програма, с която да тествам и измеря максимално възможния трафик между лаптопа ми и Аксес Пойнта?
    Меш-а е препредаване на трафика между устройствата. Най-лесно е да дам пример с WDS - това е меш с две устройства,Реалния Меш идва когато устройствата станат 3 и повече, и всяко си говори с другите без да имат връзка с кабела , препредават си трафика едно на друго. Прилагам примери, последната картинка най-ясно обяснява разликата. Прекъсната линия е безжична, а непрекъснатата е утп/фтп кабел

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Висок клас 4К, макс.40' - молба за помощ
    От chess11 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-17, 21:12
  2. Продавам висок клас тонколони
    От shanko във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-17, 19:13
  3. Избор на климатик, среден/висок клас
    От izbornaklimatik във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 146
    Последно: 06-02-11, 10:00
  4. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 17:19
  5. Отговори: 23
    Последно: 06-02-08, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе