Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47
Like Tree5Одобрявам

Избор на висок клас рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #31

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Доколкото съм чел за домашните Меш системи, те са точно това, за което ти си писал - един главен рутер и няколко допълнителни аксес пойнта, които са нещо като рейндж екстендери, но "сливат' мрежите в една с по-голям обхват.
    В нашия случай на яхтата обаче всички аксес пойнтове са свързани с кабели към рутера (през суичове на различни места разбира се) и пак имат функция Меш. Не знам дали това е наистина Меш система или Убикуити просто използват същото име, защото е познато на хората, но мисля, че тук поне основната част от трафика си върви деректно от/към рутера през ЛАН кабела, а комуникацията между АП-тата е само за да се осигури преминаване от един АП на друг без прекъсване на връзката. Не знам обаче дали има и такива домашни системи, или всички са както ти ги описа. Аз лично не съм голям фен на рейндж екстендерите и някой ден като тръгна да правя основен ремонт вкъщи определено ще си прекарам лан кабели до всички стаи.
    В този ред на мисли, както споменахме по-рано и облъчването, кое е по-малко вредно? Да се използва един по-силен рутер/АП, който да се разположи възможно най-далеч (в дъното на коридора например) или няколко по-слаби на ключови места в апартамента? Доколкото съм чел не е толкова важно с какъв интензитет излъчва рутера, колкото това колко близо си до него. Разбира се и интензитета също оказва влияние. Та въпроса е кое е "по-малкото зло"?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #32

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Меш системата е безжично вързана. Има ли кабел между двете устросйтва не е меш. А сливането на мрежата се прави по-поразличен начин, Името на мрежата е еднакво, стандартна на криптиране е еднакъв, каналите са различни за да не си пречат устройствата. Какво имам в предвид при проблема с Меша и безжичното:
    В моя блок се намирам на 4-тия етаж от 11 етажно блокче по 7 апартамента на етаж. В съседство отляво и отдясно имам още 2 подобни блока + 1 блок отгоре който не е така разположен и там има само 16 апартамента които гледат към моя прозорец. WIFI скенера ми показва 80!!!!! G/N мрежи... AC-та няма, понеже обхвата им е по малък и очевидно няма някой близо до мен с такова. Тия 80 мрежи за моя лаптоп са само ШУМ... Вечно има няккой рестартиран рутер, който да си смени канала и да ми легне на моите канали... Меша не може да помогне в този случай, понеже той веднъж този шум му пречи, втори път и той се включва към този шум... И за лаптпа става една гюрултия... нямам думи.
    Затова идеята с ап-то е по-добра, понеже връзката до него е с лан кабел и няма външни смущения които да пречат на връзката МЕЖДУ рутера и ап-то. А вече лаптопа с АП-то,което му е в добър обхват няма да има голям проблем с шума. В хотела в който съм сложил 6-те ап-та ,едното е в ресторанта, а другите са разположени звездообразно - единствено на 4-тия етаж има спад в крайните стаи, но все пак има годен за ползване интернет. Междувременно има на 8 етаж във всяка стая по един рутер, 10 или 12 рутера общо , в стая има обхват от два-три рутера и става едно мазало
    Каналите на ап-тата са разменени за да не се застъпват там където има обхват от двете устройства.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #33

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Значи казваш, че в този хотел сигнала преминава не само през няколко стени, но и през бетонна плоча, защото не на всеки етаж имаш АП? Ако е така, защо аз нямам сигнал до спалнята, при положение, че дори държим вратите отворени. Затворим ли вратата на спалнята съвсем губя обхват дори и в близката част на спалнята. Има нещо нередно в този апартамент или някой съсед ползва някакъв заглушител.
    Какви АП си използвал там?

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #34

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Казвам, че в градска среда мрежата е ужасно зашумена по-принцип и затова рутерите имат проблеми. UAP-AC-LR . АП-тата са в коридора на тавана, пращат един етаж надолу, един етаж нагоре и на самия етаж на по 6-7 стаи, които са разположени около тях. За това съм взел ЛР модела, който се води Long Range, тоест за по-далечен обхват. Слагал съм и другаде, на терасата на една къща. Поръчваш си го онлайн, пробваш , и ако не ти харесва имаш възможност да го върнеш. Специфичното при WIFI мрежите е , че локация с локация нямат общо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #35

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Значи казваш, че в този хотел сигнала преминава не само през няколко стени, но и през бетонна плоча,....
    Хм, при мен сигнала от TP Link 740(супер прост модел) на втория етаж се лови спокойно в бечовите стаи (мазе) през 2 бетонни плочи без прекъсване.
    Нещо не ти е наред в настройките може би.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #36

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    И на мен сигналът в къщи ми минава през една плоча в мазата под помещението с рутера, но в спалнята на другия край на къщата (форма Г) през няколко стени (една с метална конструкция с гипсокартон) почти няма сигнал. От мойта страна на леглото чат-пат има, на жената от страната няма. Рутер в АП режим по средата реши всички проблеми, дори и в двора имам някъде покритие.
    Това със сигналът по хотелите е малко "фалшива" работа с по 1 АП на 2 етажа от икономии. На хартия има нещо, но на практика е "ту има, ту няма".

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #37

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Някои материали,като мазилки,бои и т.н. доста успешно поглъщат електромагнитните лъчи. Това,че някои се хвалят ,че с евтин рутер осигуряват wi-fi в няколкоетажна къща май не е много за хвалене.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #38

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Значи викаш да си измажа стаите с https://www.roefix.bg/PRODUKTI/Hasta...a-Roentgenputz и да мина на кабел.
    Горното обаче има друг проблем - и мобилните телефони едвам работят...

    п.с. този евтиния е стария рутер за горния етаж . Основния е друг.
    Просто отбелязах, че успява на мине през 2 плочи, а арматура има, даже доста повече от нормативите.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #39

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    И аз нещо не съм доволен от Асус-а дето го взех като ми се спомина 1043-та (ТъП линк) . Или има нещо нередно в бройката RT-AC 1200G+ , или аз нещо не мога да го настроя
    - уж по спецификации е 300Mbps, пък на Acrylic-a ми излиза 144.4 - стария 1043 си излизаше даже 450Mbps
    - и нещото, което най-много ме дразни - като тръгна да свалям нещо не "вдига" повече от 500-600Кб/с - стария нямаше такива проблеми , даже за проба се свързвам на още по-дъртия WTR54 (железен!) и веднага отлепя

    Относно обхвата не виждам някаква сериозна разлика при всичките дето съм сменил до сега - етаж нагоре/надолу без проблем (че и но четвъртия се лови в стаята над него), но най-отдалечените стаи на същите етажи вече са на ръба или тук-там може да се хване - явно скарата на гипскартона доста добре спира вълните .

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #40

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това със сигналът по хотелите е малко "фалшива" работа с по 1 АП на 2 етажа от икономии. На хартия има нещо, но на практика е "ту има, ту няма".
    Адреса е бул. България 77 гр. Асеновград. Заповядай да тестваш. Не е едно ап на 2 етажа, поне можеш да си направиш труда да погледнеш схемата. 1 ап покрива 3 етажа - горния, текущия и долния, но едно ап не е за целия етаж, получава се 3 ап-та на етаж, като най-долния и най-горния етаж са покрити само от две ап-та. И не е за икономии, 5 ап-та са 1000 лв. а проблема е общия шум. като напаткам 10 ап,та ще си пречат едно на друго. Можеш да дойдеш, да пускаш спийдтестове, да пробваш обхвати ... Твоя воля, пиши на лични когато решиш и ще те чакам там

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #41

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Значи викаш да си измажа стаите с https://www.roefix.bg/PRODUKTI/Hasta...a-Roentgenputz и да мина на кабел.
    Горното обаче има друг проблем - и мобилните телефони едвам работят...

    п.с. този евтиния е стария рутер за горния етаж . Основния е друг.
    Просто отбелязах, че успява на мине през 2 плочи, а арматура има, даже доста повече от нормативите.
    Това е интересно. Не знаех, че има такива мазилки. Ползвал ли си такава? Ако се измажат всички външни стени на апартамент с такава мазилка и има големи "френски" прозорци, дали пак ще има проблеми с обхвата на телефоните? При следващия ремонт може да пробвам да измажа с такава поне стените към съседните апартаменти.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #42

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Оффффф чета тази стара тема и припознавам моя проблем. Измъчих се вече с този интернет. Ще опиша всичко, ако някой може да помогне с идеи за решаването на проблема ми, ще съм благодарен. Ситуацията е:
    Нова кооперация, с кабел стигащ на розетка в детската стая. Това е единствената възможност за кабел в къщи. Пред тази розетка е окачен телевизор. Всички тавани са с конструкция и гипсо картон. Предполагам, това са част от нещата за проблемите ми. Съседната стая граничи със стената и нямам проблеми с обхвата. Обаче, между двете стаи има коридор 2-3 метра и във всекидневната, сигнала вече е леш, в далечния и край 6-7 метра даже изчезва. В момента съм с един гигабитов вивакомски рутер, който си ползвах и преди за мина през одисеите с рутери. Последният беше Асус AC88U, с идеята за хубав рутер и сигнал… но уви, с нищо не променя нещата спрямо сегашния, някаква тенда за 60 лв и т.н. За капак, интернета постоянно прекъсваше за неопределено време. Тия от доставчика ги побърках, 5 пъти идваха и винаги всичко е ок. Върнах го за гаранционен преглед/ремонт и сега си го взимат и ми връщат парите. В момента се налага и съм сложил един асуски рипийтър в коридора който се явява в средата на жилището, но и той нещо се дъни и ме изнервя. Когато си иска пуска да се закача за него, като реши, че не иска и няма връзване. За огромно съжаление, нямам никаква възможност за прекарване на допълнителни кабели. Приемам всякакви съвети, че вече нямам кръв в главата.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #43

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    ccankov73 одобрява това.

  17. Junior Member Аватара на Peyo Ivanov
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    43
    #44

    Отговор: Избор на висок клас рутер

    Ефира на 2.4 е доста зашумен и каквото и да правиш на този обхват е кауза пердута. Ако ел инсталацията ти е добра пробвай с това https://ardes.bg/product/d-link-av2-...hp-601av-72137 Другия вариант е Ап-а на 5 гигахерца.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #45
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Пробвах и тази меш система, самоче само с 2 устройства. Още по зле беше дори от обикновенния рутер с рипийтъра. Проблема е, че нямам и подходящо място в коридора където да включа второто устройство. Ако го включа във всекидневната, то вече сигнала е паднал и второто устройство не предава хубав интернет.

    Живея и в малък град и смятм, че шум няма. Хващам макс 2-3 мрежи.

    Хрумва ми идея, да пробия стената и да прехвърля кабела от детската в спалнята и така ще имам пряка видимост до най отдалечената точка в която е проблема. За жалост, се притеснявам, дали ще се улучат двата телевизора един зад друг и кабела ще излезе на правилното място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Висок клас 4К, макс.40' - молба за помощ
    От chess11 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 26-04-17, 20:12
  2. Продавам висок клас тонколони
    От shanko във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-17, 18:13
  3. Избор на климатик, среден/висок клас
    От izbornaklimatik във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 146
    Последно: 06-02-11, 09:00
  4. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 16:19
  5. Отговори: 23
    Последно: 06-02-08, 10:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе