Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59
Like Tree8Одобрявам

Съвет за домашен компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #46

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    avenge
    Първо да ти благодарим за конфигурацията която предложи и за отделеното лично време за да я направиш, взех точно това което ми предложи не съм правил никакви свободни съчинения . Фактически на своя глава добавих един Dell SE2719H само а и прехвърлих записвачката от стария комп. Това което виждам в момента пред мен наистина изключително радва, и в заключение като човек който общо взето нищо не разбира от тези играчки ще кажа че се стреснах колко отвратително бързо работи тази машина все още се почесвам по главата и се чудя как го прави. Това нещо изключва за 4-5 сек. от любопитство засякох старият 40 сек. а със сигурност съм го виждал и над минута да му е необходимо. Включването същата работа на старият му е нужно над 1,5 мин. на този май засякох 25 сек., Няма да споменавам прехвърлянето на данни от и до флашка или сърфирането из мрежата че нещата стават срамни за старият а все пак почти 15 лета ни е служил за което трябва да си получи нужното уважение все пак.

    Сега по същество, до колкото разбрах по-нагоре в един пост на w00x проблема идва от процесора
    ОРЕRАТІNG ЅYЅТЕМЅuрроrt fоr Wіndоwѕ® 10 64-bіt
    Ѕuрроrt fоr Wіndоwѕ® 7 64-bіt
    * То ѕuрроrt Wіndоwѕ® 7 64-bіt, уоu muѕt іnѕtаll аn АМD Ріnnасlе Rіdgе & Ѕummіt Rіdgе СРU.


    Tвoят пpoцecop нe e нитo eднo oт двeтe, a e Маtіѕѕе.
    Както и да е снощи реших да пробвам с 10-ката и наистина не му беше нужно да го подканям, инсталира се без никакъв кахър и всичко по ПК си работи абсолютно коректно. Странна ми е и все още съм на ниво разглеждане и проучване но има вероятност и да свикна с нея особено след като успея да я персонализирам по мой вкус (и не само мой де).
    За сега удрям на камък с активацията и в момента не ми позволява да я персонализирам, надявам се скоро и с това да се преборя. Абе има време докато стане завършена машина но определено радва, има още доста неща не ясни и за питане ама едно по едно нещата за сега продължавам да се боря с активацията и че надписа долу в дясно досаден .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #47

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Ако не ти се дават 15 лева за ключ ми пиши на лс да ти покажа как става без пари , но мисля няма никакъв смисъл... на фона на сумата която вложи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #48

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    С тия 15 лева за ключ да не мислиш,че ставаш законен? Напиши му за крака на лични и да се свърши драмата.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #49

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Windows 7 работи с този процесор, ето как става:
    https://www.youtube.com/watch?v=A6_MdxMUpRE
    vencifcl одобрява това.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #50

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Защитната стена на тази шибана 10-ка изключва ли се изобщо, от къде ли не се опитвах да я изключа и все ми изтрива файлът мамка и . Пробвах това ама....

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #51

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    avenge
    Това нещо изключва за 4-5 сек. от любопитство засякох старият 40 сек. а със сигурност съм го виждал и над минута да му е необходимо. Включването същата работа на старият му е нужно над 1,5 мин. на този май засякох 25 сек.,
    .
    Win7 и Win10 - времето за шътдоун е много различно, понеже 10 не се гаси по подразбиране, трябва да го настроиш затова...Съответно и паленето

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #52

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    С тия 15 лева за ключ да не мислиш,че ставаш законен? Напиши му за крака на лични и да се свърши драмата.
    Продава се официално ключа в линк от Калдата , пиши там на Господинов , като си такъв голям майстор да спре да продава фалшиви лицензи. Не ги продавам аз. За крака му пиши ти , майсторе.
    TRENDS одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #53

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Не се занимавай с активатори - има един скрипт, който активира windows 10. Пиши на ЛС ще ти го дам. Иначе не защитна стена, а windows defender трябва да изключиш и да добавиш файла/папката към списъка с изключения.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Win7 и Win10 - времето за шътдоун е много различно, понеже 10 не се гаси по подразбиране, трябва да го настроиш затова...Съответно и паленето
    Ако fast startup е включен, това ще влияе на shutdown и включването след това. При рестарт няма да има особена разлика. Но при SSD и бърз процесор, едва ли ще има голяма разлика.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #54

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Продава се официално ключа в линк от Калдата , пиши там на Господинов , като си такъв голям майстор да спре да продава фалшиви лицензи. Не ги продавам аз. За крака му пиши ти , майсторе.
    MS продава Win10pro за 510 лв. Направи си сметката ченгетата кое ще признаят за законно.
    Купете Windows

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #55

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Не знам , линка си излиза периодично в Калдата, не ги продавам аз лицензите.
    https://pcworld.bg/firmite-predstavi...fice_2016_pro/

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #56

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    1. Няма да има никакви драми с интернет браузърите на Уиндоус 7.

    Първоначално отказваха да настроят Майкрософт едж за Уиндоус 7, но януари тази година или няколко месеца преди това, нямам спомен получих ъпдейт на браузъра у ми излезна на български да си ъогрейдна ИЕ11, като вместо него заради спряната поддръжка на Уин 7 и на ИЕксплорър 11 да премина на Едж.Имаше и линк - това и направих, а го направих, защото ИЕ11 доста често започна да "замръзва" и блокирате компа по 2-3 минути докато се "отмръзне'.Скапаните Java скриптове предполагам...

    Сега съм с Уин 7 и Едж.Работят достатъчно добре на вече 11-летният му лаптоп .

    2. Добре е да осъзнаете, че вече доста китайски хардуер е лишен от софтуерна поддръжка на софтуер от щатски фирми и разработчици заради санкциите на Тръмп към Китай и китайски фирми заради кражбата на интелектуален продукт и липсата на адекватна правна защиита в Китай - китайският върховен съд оправда китайски компании за кражба на промишлен дизайн заведено от VW, BMV, MB с искане за милиони долари обезщетение с мотива че "кражбата била дори полезна' .Сигурно, за Китай.
    Това нямаше как да ме предизвика ответна чисто политическа реакция с юридически санкции...За сега само от САЩ, но рано или късно и ЕС ще му писне...

    Ползването на "маймунски софтуер"- тоест повторно ползване на ключове на Уиндоус не е престъпление за обикновения потребител физическо лице, но ако го прави търговец в бизнеса си е престъпление.

    Това в Калдата не са 'лицензи" в юридическия смисъл защото продавачът им не е оправомощен от Майкрософт, но тъй като няма санкция за такава повторна продажба на физически лица на официално купени ключове (лиценз), то никой не ги гони и закача, но дори и това да се случи ще гонят продавача, а не физическото лице купило ключовете за софтуер ползван на компове за домашна нетърговски употреба.
    Тоест продават се ключовете, тоест техническият достъп, но не и самото право на достъп.

    Иначе за мен лично похарчването на 800-1200лв без да имам мобилност вече е отживелица.

    До края на годината вероятно ще купя 2 лаптопа - единият с AMD поне шест ядрен процесор с вградено видео с 3 пъти по-голям производителност от сегашната ми дискретна 5650 амд дискретна видеокарта на лаптопа, другият по-елементарен, може би Асус виво или нещо подобно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #57

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Никакви драйвери не трябват , уин 10 компресира уин 7 и му прави папка, запазва всички драйвери без промяна. Теглиш от майкрософт , инсталира се и въвеждаш ключа. В дял С се появява папка олд ундоус , която може да се изтрие.
    Извинявай, но написано за драйверите просто не е вярно.
    Не искам някой да го прочете и да се подведе.

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    За сега удрям на камък с активацията и в момента не ми позволява да я персонализирам, надявам се скоро и с това да се преборя. Абе има време докато стане завършена машина но определено радва, има още доста неща не ясни и за питане ама едно по едно нещата за сега продължавам да се боря с активацията и че надписа долу в дясно досаден .
    Ето ти скрипта за активацията на Уиндоус. Не знам дали все още работи, защото преди няколко месеца Майкрософт деактивираха канала за ъпгрейд от Уиндоус 7/8 на 10, но май само по документи.
    https://wiredroid.com/activate-windo...atch-file-cmd/

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    MS продава Win10pro за 510 лв. Направи си сметката ченгетата кое ще признаят за законно.
    Купете Windows
    Колко пъти са идвали у вас ченгетата да ти гледат лиценза за уиндоуса? :D И ако дойдат, дали Уиндоуският лиценз ще ти е най-големия проблем?
    Евтините ключове (лицензи) са си просто удобство, а не нещо, което да използваш пред държавни институции.
    Dedo1975 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #58

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията



    Колко пъти са идвали у вас ченгетата да ти гледат лиценза за уиндоуса? :D И ако дойдат, дали Уиндоуският лиценз ще ти е най-големия проблем?
    Евтините ключове (лицензи) са си просто удобство, а не нещо, което да използваш пред държавни институции.
    За вкъщи и 15 лв. не давам. Продажбата на такива ключове за мен си е мошеничество, сравнимо с телефонните измами.

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #59

    Отговор: Съвет за домашен компютър

    Някой има ли идея каква и от къде идва тази грешка, не разбрах кога се появи нямаше я.


    п.п. Тъкмо се оплаках и тя взе че изчезна , няколко часа стоя.

    Този пост е редактиран от vencifcl; 08-06-20 в 21:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Съвет за нов компютър
    От just_a_fil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 33
    Последно: 27-10-17, 20:57
  2. Съвет за настолен компютър!
    От competition във форум Общ - хардуер
    Отговори: 35
    Последно: 14-01-16, 18:09
  3. Съвет за компютър
    От lyucil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-11-10, 16:05
  4. 'Домашен' RAID 1 ?? А в домашен файлов сървър ?
    От MetalMilitia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 10-03-09, 18:53
  5. Съвет за нов компютър?
    От Fram във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 29-08-05, 11:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе